איגוד הכדורסל מחייב נערות וילדות לחתום כי הן מסכימות שלא יוכלו לשחק מול קבוצת בנים דתית. ח"כ תמר זנדברג: "גם לילדות חילוניות יש רגשות".

השדולה החילונית בכנסת שלחה מכתב לשרת התרבות והספורט ח"כ  מירי רגב (הליכוד) בדרישה כי זו תתערב ותפעל לביטול החלטת איגוד הכדורסל להדיר ילדות ונערות מהמשחקים.

בגוף שמנהל את ליגות הילדים והנערים בענף הכדורסל,  הוחלט לחייב ילדות ונערות שמבקשות לשחק מול בנים, לחתום על התחייבות לפיה הן מסכימות לכך שלא יוכלו לשחק מול קבוצות דתיות כל עוד אותן קבוצות לא אישרו זאת.

 

 

 יו"ר מרצ ח"כ תמר זנדברג : "זה כבר לא רק ספורט. ילדות שמשחקות כדורסל מחויבות לחתום על טופס, שבו הן מתחייבות לא לשחק – אם בקבוצה מולן יש בנים דתיים שלא רוצים לשחק איתן. שרת הספורט בתגובה: "בעיה? איפה?". פניתי לשרה מירי רגב  בעקבות הפגיעה באותן ילדות. ילדות שמתאמנות יום יום, מגיעות בהתרגשות למשחק – ואז הן מגלות שהן ישבו ביציע ולא ישחקו, כי העסקנות הדתית לא רוצה אותן שם. ולעסקנות הזו יש גיבוי מלא מהשרה זו אותה רגב שזגזגה ברחבת הכותל ורצה לזרועות החרדים, אותה אחת שדחפה את הפוליטיקה למגרש והבריחה את מסי.  היום היא בחרה בצד שמוכן להשפיל נשים בשם "הרגש הדתי", כי היא שכחה שגם לילדות חילוניות יש רגשות.  שרת התרבות והספורט, הכהונה שלך מביישת את כולנו".

שרת התרבות והספורט ח"כ מירי רגב (הליכוד): "משרד התרבות והספורט פועל כאמור, בהתאם לחזון אותו אני מובילה, קידום פעילות הספורט והתרבות, והנגשתם כזכות בסיסית לכל אזרח, מגזר וישוב בישראל. באשר לנושא שבנידון, לאחר בדיקה מול איגוד הכדורסל וקבלת התייחסותו, אנו לא מוצאים לנכון להתערב בשיקול דעתו".

דובר איגוד הכדורסל:  “איגוד הכדורסל הוא היחיד מבין ענפי הספורט המאפשר לילדות לשחק במשחקי ילדים. הסיבה להחלטה הזו היא לאפשר לבנות בולטות לשחק ברמה גבוהה או לחליפין לאפשר לבנות שאין מספיק בנות באזור מגוריהן לשחק כלל. תנאי אחד יש לשיתוף ילדות במשחקי ילדים, הוא הסכמה מראש לכך שבמשחקים נגד קבוצות מהמגזר הדתי שעומדות על כך, הבנות אינן יכולות להשתתף והדבר מוסדר תרום העונה. מדובר באחוז קטן מאוד של המשחקים. הנושא נבדק ואושר פעמים רבות על ידי בתי הדין של איגוד הכדורסל כולל בית הדין העליון. החלופה היא שבנות לא תוכל להשתתף כלל במשחקי בנים וזה אומר שהן ישחקו רק עם בנות, כפי שמשחקות מעל 95 אחוז מהשחקניות הרשומות או שלא ישחקו כלל כי אין מספיק בנות באזור מגוריהן".

 

שינוי גודל גופנים