אושר בקריאה טרומית תיקון לחוק הפרשנות – הפליה על רקע נטייה מינית או זהות מגדרית תחשב כהפליה על-פי בדין הישראלי

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית שתי הצעות חוק שהוצמדו יחדיו המבקשות לתקן את "חוק הפרשנות" ולהוסיף בכל מקום בחוק בו יש אזכור לאיסור אפליה – אפליה על רקע נטייה מינית וזהות מגדרית.

לקריאת הצעת החוק אותה מוביל ומקדם ח"כ עפר שלח לחצו כאן

בדברי ההסבר להצעה של ח"כ עפר שלח כתוב כך: "כיום קיימים מגוון חוקים אשר מטרתם מניעת הפליה. לאור התמורות בחברה הישראלית אנו רואים לנכון לבצע תיקון כללי בסעיפי איסור ההפליה, דרך תיקון חוק הפרשנות, התשמ"א–1981. חוק זה יהווה כלי פרשני לבתי משפט בכל סוגיה הקשורה להפליה ואף הצהרה חינוכית בנוגע לשוויון הזכויות בחברה הישראלית"

לקריאת הצעת החוק אותה מוביל ומקדם ח"כ ניצן הורוביץ לחצו כאן

בדברי ההסבר להצעה של ח"כ ניצן הורוביץ כתוב כך: "לאור התמורות שחלו בחוק הישראלי מאז שנת 1992 ועד היום, ולנוכח הפגיעה התכופה בקהילת הלהט"ב (לסביות, הומואים, טראנסג'נדרים וביסקסואלים) בגין נטייה מינית או זהות מגדר, בדרך של הפליה והתנכלות, הגיעה העת לתקן את חוק הפרשנות, התשמ"א–1981. מעבר למשמעות המשפטית, בכוחו של שינוי זה להשפיע גם מבחינה חינוכית וחברתית"

דבריו של ח"כ הורוביץ:
"מדובר בהצעת חוק חשובה שתסיים אחת ולתמיד את האפליה בחוק על רקע נטייה מינית וזהות מגדר. אנחנו עדים בימים האחרונים לקריעת ים סוף הנדרשת כל פעם שעולה הצעת חוק המתייחסת לקהילה הגאה ולכן חשוב להעביר חוק אשר יסיים את האפליה אחת ולתמיד בספר החוקים של ישראל.

דבריו של ח"כ עופר שלח:
"מדובר בתיקון מתבקש של עוול ברור, הממלא חסר בסיסי בספר החוקים הישראלי, ומהווה צעד נוסף בדרך ליישור קו עם הנדרש מישראל כמדינה מתקדמת המקיימת שוויון לכל אזרחיה. חשוב להבהיר כי אפליה זו אסורה בתכלית האיסור, וכראש השדולה הגאה בכנסת אמשיך לקדם את התיקון עד הפיכתו לחוק"

לידיעה בנושא ההצבעה באתר מכון "על משמר הכנסת" לחץ/י כאן