אוסף התבטאויות של חברי כנסת ופוליטיקאים במהלך כנס הוועד היהודי אמריקאי (AJC).

השבוע, בין התאריכים 10-13.6.18, התקיים בירושלים, כנס של הוועד היהודי-אמריקאי (AJC)  העוסק, בדיפלומטיה גלובלית לקידום האינטרסים של העם היהודי. הכנס, אירח  מנהיגים מרחבי העולם שידונו בנושאים אשר על סדר היום הישראלי והיהודי. בין המשתתפים בכנס אשר לקחו חלק :הממשלה, בנימין נתניהו; נשיא המדינה, ראובן ריבלין; שרת החוץ של האיחוד האירופי, פדריקה מוגריני  וקאנצלר אוסטריה, סבסטיאן קורץ.

ראש הממשלה בנימין נתניהו (הליכוד): "יש רק מדינה אחת במזרח התיכון שמקבלת את הקהילה הגאה, ואני גאה באופן אישי שיש לנו כוכב עולה משלנו במסיבה הזו – חבר הכנסת אמיר אוחנה. זה המקום היחיד במזרח התיכון שבו גייז הולכים בחופשיות במרכז תל אביב ומקבלים ייצוג כאן בכנסת. ישראל היא המדינה היחידה במזרח התיכון שבו נשים יכולות להיות טייסות. יש לנו שופטי עליון ערבים ואני מאוד גאה בזה".

שר החינוך נפתלי בנט (הבית היהודי): "הבעיה גדולה ביותר שלנו היא התהום העמוקה שנפערת בינינו לבין יהודי ארה"ב. סקרים מראים שיהודי ישראל הופכים יותר ימניים ויותר מסורתיים, בעוד שהיהודים האמריקאים נוטים יותר לשמאל ולליברליות. אבל זאת לא סיבה לפרק את היחסים בינינו. כולנו יהודים למען השם. אנחנו לא צריכים להסכים על הכל, אבל עלינו לזכור שאנחנו משפחה אחת. אפשר להתווכח, אפשר להתרגז, אבל אנחנו משפחה אחת ואנחנו צריכים תפוצה יהודית חזקה. איבדנו עשרה שבטים בגלל חוסר החיבור שהיה בינינו בעבר. אני לא חושש מהמחלוקות שיש בינינו ולא אכפת לי שיהודי ארה"ב אפילו גם קצת כועסים עלינו. אם אתם כועסים זה אומר שאכפת לכם. אני מפחד מאפתיות, מאלה שלא אכפת להם מה קורה פה. זה מה שמפחיד אותי. כל יהודי צריך לדעת, אנחנו תמיד נהיה פה בשבילכם. יש לי רק בקשה אחת מכם, במיוחד הסטודנטים בקמפוסים בארה"ב: תילחמו בשביל ישראל. זאת מדינה מדהימה, שעושה דברים מדהימים, ואתם, הסטודנטים היהודיים, אתם הקול שלנו בעולם".

ח"כ רחל עזריה (כולנו) : "אנחנו עובדים על פירוק מונופול הרבנות אבל זה לא יהיה קל. יקח לנו כעשור אבל זה יקרה.  אנחנו צריכים להבין איך לשמר את הקשר עם יהדות ארה"ב בזמן הזה, כי החשיבות של הקשר היא עצומה. עוד עשור נחגוג כאן יחד את ההצלחה בשינוי יחסי דת מדינה בישראל ואת הקשר החזק עם יהדות התפוצות".

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי: "יש כאן יהודים אורטודוקסים, רפורמים, קונסרבטיביים ויש כאן גם נוצרים. כולכם אחים ולכן הכותל שייך לכולנו באופן שווה שאהיה ראש הממשלה איישם את מתווה הכותל כפי שנחתם ואושר בתחילה".