אגודת הלהט"ב תבעה עסק שסירב להעניק לה שירות. שר התחבורה סמוטריץ': "כפייה חילונית קשה".

אתמול, שלישי 21.4.2020 פורסם כי בית המשפט בבאר שבע  קיבל את תביעת אגודת הלהט"ב נגד בעלי בית הדפוס "צבע הקשת" אשר סירבו להדפיס כרזות בעלי תוכן להט"בי, וקבע כי כשאמונה דתית מתנגשת עם ההכרח לתת שירות במקום ציבורי – הערך האחרון מכריע.

כזכור, אגודת הלהט"ב פנתה לבעלי בית הדפוס "צבע הקשת" בכדי לקבל הצעת מחיר על הדפסת פלאיירים. בית הדפוס השיב לפנייתם באמצעות המייל וכתב:

"איננו עוסקים בחומרי תועבה. יהודים אנחנו".

בעקבות כך החליטה אגדות הלהט"ב להגיש נגד בית הדפוס תביעה בסך 100 אלף שקל על-פי חוק איסור אפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ולמקומות ציבוריים.

שר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) הגיב לפסיקת בית המשפט וכתב:
"‏פסק דין הזוי, חמור ומקומם, שמחייב אדם שומר תורה ומצוות לפעול בניגוד לאמונתו בעסק הפרטי שלו. כפיה חילונית קשה. פסק הדין מבוסס על פרשנות מעוותת של החוק ונראה שאין מנוס מלתקן את חוק איסור אפליה ולקבוע בו מפורשות את הזכות הטריוויאלית של הציבור הדתי לפעול על פי אמונתו במרחב הפרטי שלו. חשוב הדגיש: לא דובר על סירוב לתת שירות ללהט"ב בשל היותו להט"ב (כמו נניח להדפיס הזמנה לבר מצווה של בן של להט"ב רק בשל היותו כזה) אלא בסירוב להדפיס כרזה למצעד הגאווה, הדפסה שמהווה איסור הלכתי גמור. הסירוב היה בשל תוכן הפרסום ולא בשם זהות המזמין ולכן אינה אפליה גם לפי החוק הקיים. ‏עוד נקודה שחשוב להדגיש: יש אין ספור בתי דפוס בבאר שבע שהמזמין יכול היה לפנות אליהם. לא מדובר ב"שירות חיוני" שלא ניתן לקבל במקום אחר".