חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות

אגף החינוך ואקטיביזם

 
אגף החינוך ואקטיביזם - סיורים, הרצאות, סדנאות וסמינרים
 
על משמר הכנסת מבקשת לפתח מודעות ואקטיביזם אזרחיים בנושאי דת ומדינה.
אנו מציעים מגוון רחב של מפגשים חינוכיים, למגוון גילאים וקבוצות, בהתאם לצורך והרצון שלכם.
 
לתיאום יום עיון, סיור, הרצאה סדנה או חברותא מודרכת, ניתן לפנות אלינו לאימייל- mishmar.education@gmail.com
 
שם מלא *
דוא"ל *
טלפון
הודעה *

נא לרשום בפנייה- שם הארגון, קהל היעד (גילאים, גודל קבוצה ומאפייניה), סוג הפעילות הרצוי, מועד רצוי ופרטים ליצירת קשר.
לחצו לצפייה באיכות גבוהה
 
ימי עיון וסמינרים בירושלים-
אנו מזמינים אתכם להיחשף לפעילותנו וללמוד יותר לעומק על המערכת הפוליטית והעשייה הציבורית בנושאי דת-מדינה.
ימי העיון כוללים הרצאת רקע להתפתחות יחסי הדת והמדינה מהקמתה ועד ימינו, על מכון "על משמר הכנסת" וכלי עבודתו, וגולת הכותרת- מפגש פנים אל פנים עם חברי וחברות כנסת וסיור בכנסת ישראל. 
ניתן לקיים את יום העיון במהלך יום אחד (ימי שני, שלישי ורביעי) או כסמינר של יומיים או יותר, בו נרחיב את המפגשים והסדנאות המוצעות לקבוצה, בהתאמה אישית.
 
הרצאות וסדנאות-
אנו מציעים לכם חשיפה קצרה וממוקדת יותר, שיכולה להתקיים בכל מקום בארץ. ניתן להזמין הרצאה אודות דת-ומדינה ו"על משמר הכנסת", ואו סנאות בנושאים:
 
"דמוקרטיה או דיקטטורה?- הגבול הדק בישראל"- על ההגדרות של דמוקרטיה ודיקטטורה- ואיפה אנחנו על המפה הזאת? עיסוק בתהליך החקיקה בישראל, הסטטוס קוו ואי הפרדת דת-מדינה.
 
"התינשאי לי?"- סדנה בנוגע לרבנות, נישואין וגירושין אזרחיים ולה"טביים, סרבני גט, גיור- ואיך זה משפיע על כולנו?
 
"שבת שלום?"- סדנה על חופש דת בישראל בראייה ממוקדת על סוגיית השבת- השקפה היסטורית- כמה שינויים נעשו, על ידי מי, איך ומדוע? מה המגמות ומה העתיד צופה?
 
"אני חופשי- גם להיות יהודי?"- על פלורליזם ויהדות בישראל- האם יהדות ודמוקרטיה יכולות לבוא יחדיו? האם ישראל מאפשרת פלורליזם יהודי? סדנה העוסקת בהבנת המושג פלורליזם ומצב חופש הבחירה, בזהויות ובזרמים השונים ביהדות בישראל ובסוגיות המלוות אותן. היכן יש שוויון והיכן אין? מדוע זה המצב ומה צריך להיות המצב?
 
"מי אני ומה עשיתי?" סדנה מיוחדת המתמקדת בחברי וחברות כנסת מכלל הקשת הפוליטית- מה כל אחד ואחת מהם מקדמים, מה הסוגיות בהן הם מעורבים בנושאי דת מדינה, ומה הם שואפים להשיג?
 
"להיות אזרחים משמעותיים"- כיצד עובדת חקיקה? כיצד פועלים להשפעה על דעת המחוקקים? מה ההשפעה שלי על הכנסת ואיך אני מגלה יותר? - סדנה על המערכת הפוליטית וכלים לאזרחים להיות פעילים בה. חשיפה מעמיקה לשימוש באתר "על משמר הכנסת", כלים ליצירת עצומות, יצירת קשר עם ח"כים ושימוש במדיה לשינוי דעת הקהל.
 
חברותות מודרכות וערבי לימוד-
ישנם כלים רבים ליצירת שיח ולמידה בנושאי דת ומדינה.
לצד סיורים והרצאות, אנו מציעים גם קיום ערבי לימוד וחברותות בנושאי דת ומדינה, היכולים להתמקד בנושא ספציפי או לגעת במגוון נושאים הרלווטיים לסוגייה.
אנו מציעים מעגלי למידה ושיח וחברותות מונחות בנושאים: חופש דת, נישואין, שבת, נשים, וחופש בחירה.
 
צרו עימנו קשר, נשמח להתאים לכם ממגוון האפשרויות החינוכיות שלנו.

מהו מכון על משמר הכנסת?

מכון מעקב אזרחי אחר עמדות, התבטאויות, הצעות חוק והצבעות של נבחרות ונבחרי ציבור בתחום הדת והמדינה

המדיניות הממשלתית בתחום יחסי הדת והמדינה בישראל אינה משקפת את התמורות שחלו בחברה הישראלית בעשרים השנים האחרונות. מחוקקות ומחוקקים רבים עוד לא הבחינו בשינוי, אך רוב חוצה מגזרים תומך בהגדרה מחודשת ליחסים בין דת ומדינה בישראל.

בין הציבור ובין נבחריו נפער פער. חלק מנבחרות ונבחרי הציבור כלל לא ניסחו לעצמם משנה סדורה בתחום הדת והמדינה, לאחרים משנה מוצקה וברורה אך לא תמיד ידועה. בשני המקרים אין לציבור הרחב כלי יעיל לעקוב אחר עמדותיהם והצבעותיהם של נבחריו.

מכון על משמר הכנסת: מרכז ומציג מידע אודות עמדותיהם ופעולותיהם של נבחרות ונבחרי הציבור במכלול הנושאים הנוגעים ליחסי דת ומדינה בישראל.

מכון על משמר הכנסת משרת את הדמוקרטיה הישראלית:
דמוקרטיה איתנה יודעת לחדד את האחריותיות (Accountability) ואת השקיפות (Transparency) בין האזרח לנבחריו. מכון על משמר הכנסת מסייע להגשים ערכים אלו באמצעות מרכז מידע אינטרנטי שמשתף את הציבור בעמדותיהם העקרוניות, ביוזמותיהם הפרלמנטאריות, בהתבטאויותיהם הציבוריות ובמכלול הצבעותיהם של חברי וחברות הכנסת בנושאי דת ומדינה.

המכון מרכז מידע באופן רצוף, שקוף ופתוח לציבור בענייני חקיקה, מדיניות, התנהלות הכנסת, לרבות דף אישי לכל חבר וחברת כנסת שבו יוצגו:

עמדות והשקפת עולם – ריכוז עמדות היסוד הערכיות של חברי וחברות הכנסת בשורה של נושאים עקרוניים, הנוגעים לדמוקרטיה, לחופש הדת ולחופש מדת בישראל.

יוזמות והצעות חוק – מעקב אחר הצעות החוק והיוזמות אותן מקדמים חברי הכנסת בתחומים המבקשים להשפיע על יחסי דת ומדינה בישראל.

הצבעות – איסוף, הצגה ומעקב שוטף אחר אופן ההצבעה של כל חבר כנסת כאשר נושאי דת ומדינה מגיעים לשלב המעשה התחיקתי עצמו, ההצבעה.

תקשורת – כינוס ציטוטים נבחרים והתבטאויות מפתח של חברי הכנסת בנושאי חופש דת וחופש מדת, הן מהעיתונות הכתובה והאלקטרונית והן ממרחבי המדיה החברתית.

עבודה פרלמנטרית – שיקוף ההתנהלות הפוליטית היום-יומית של חברי וחברות כנסת ישראל בנאומיהם במליאה, בהצעות לסדר, בשאילתות ובפרוטוקולים רשמיים מהועדות.

ניתוחים ופרשנויות – יצירת פרופיל פעילות אישי לכל חבר וחברת כנסת, הכולל הסברים על ההשלכות השונות של הצעות חוק שיזמו או שאליהן הצטרפו.

מכון "על משמר הכנסת" מחויב לקוד אתי של יושרה ושקיפות. הנתונים יוצגו כהווייתם, לעיתים בצד פרשנות, אך ללא הטיה פוליטית וללא משוא פנים.

מכון על משמר הכנסת הוא מבית התנועה המסורתית ונתמך על ידי פדרציית ניו יורק:

תקציר...
תנאי שימוש
עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר