חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות

רקע

שנת הקמה: 2014

הקמה:
 באפריל 2014 הודיע כחלון על חזרה לפוליטיקה, הוא אמר שיתקשה לשוב לליכוד, שלפי טענתו זנח את ההיבט החברתי ואת הפרגמטיות המדינית בשל השתלטות של גופי ימין קיצוני. עוד טען כי התוצאות שהשיגה הממשלה בהפחתת יוקר המחיה ובבריחת המוחות אינן טובות, ושעמדותיו ותמיכתו במחאה החברתית בישראל 2011 התנגשו עם עמדותיו של ראש הליכוד בנימין נתניהו.ב־20 באוקטובר באותה שנה הצהיר שיקים מפלגה חדשה לקראת הבחירות הבאותולמחרת עזב את הליכוד.

היסטוריה קצרה וגלגולים:
בדצמבר 2014 בעקבות הקדמת הבחירות לכנסת העשרים, חתם כחלון בשם המפלגה על הסכם עודפים עם ישראל ביתנו, ורשם את המפלגה שהקים. בבחירות לכנסת ה-20 המפלגה זכתה ב10 מנדטים ונכנסה לקואליציה של הליכוד בראשות נתניהו, בין השאר תמורות תיקי האוצר שקיבל משה כחלון והבינוי והשיכון שקיבל יואב גלנט.

אישי מפתח: משה כחלון, רועי פולקמן

יו"ר נוכחי: משה כחלון

קו אידיאולוגי:
הקו האידיאולוגי של המפלגה מתמקד בנושאים כלכלי--חברתיים בהם משבר הדיור רפורמה בשוק הדיור שמטרתה קיצור שרשרת הייצור לבניית דירה, על ידי טיפול בכל מרכיבי התהליך לבניית דירה: תכנון, שיווק, פיתוח, רישוי ובנייה, תוך איחוד כלל הסמכויות למשרד אחד. הוזלה של יוקר המחיה על ידי הגברת התחרות בשוק המזון הישראלי, הן בקרב יצרנים והן בקרב רשתות שיווק, באמצעות טיפול בבירוקרטיה הממשלתית והסרת חסמי שוק. צמצום הפערים בחברה הישראלית באמצעות שוויון הזדמנויות בחינוך, מלחמה בעוני, דיור ציבורי וקידום השוויון לנשים.
תנאי שימוש
עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר