חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
  • ח"כ סלומינסקי על הטמעת המשפט העברי בפסיקות שופטי בית המשפט: "אני חושב שזה יהיה לנו לכבוד"

    ביום שני ה- 13.11 אישרה מליאת הכנסת בקריאה ראשונה את הצע"ח להטמעת המשפט העברי של חה"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי). מטרתה של הצע"ח היא לאפשר לשופטים בבתי המשפט של מדינת ישראל לפסוק לאור עקרונות המשפט העברי בסוגיות שאין להן מענה בחקיקה או בתקדימים משפטיים. ההצעה אושרה ברוב של 36 תומכים אל מול 30 מתנגדים, ונמנע אחד, ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד), אשר נמנע מלהצביע כאות מחאה. הצע"ח עוררה התנגדות רבה בשל הטענה שהיא מהווה אלמנט של כפייה דתית.
    תקציר...

רקע

תאריך הקמה: 1992

היסטוריה קצרה וגלגולים: יהדות התורה היא שם הרשימה המאוחדת שבמסגרתה התמודדו אגודת ישראל ודגל התורה בבחירות לכנסות ה-13-16 ושם סיעתם המשותפת. מסיבות של מימון בחירות התפצלה שוב הסיעה בסוף כהונת הכנסות ה-13 וה-14. רשימת "יהדות התורה המאוחדת", מורכבת משתי תנועות: "אגודת ישראל" – שמייצגת את הציבור החסידי, ו"דגל התורה" – שמייצגת את הציבור הליטאי.

אישי מפתח: יעקב ליצמן, אברהם רביץ, משה גפני.

קו אידיאולוגי: יהדות התורה פועלת לקידום האינטרסים של המגזר שהיא מייצגת בתחומי החינוך והרווחה ובנושאים ממוקדים כמו גיוס לצבא. כמו כן המפלגה פועלת לשימור הצביון הדתי במדינה. בנושאי חוץ וביטחון, יהדות התורה ניצבת במרכז וכל החלטה שלה כפופה לשיקולים תורניים ולאו דווקא ביטחוניים. עם זאת הרשימה נוטה בדרך כלל לתמוך במחנה הימין, בשל מאפייניו השמרניים יותר בנושאי דת.
תנאי שימוש
עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר