חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
תאריך: 6.8.18

בית הדין אישר לקיים את התכנית 'משפיעים' המיועדת להכשרת חרדים לעבודה, בהפרדה כל עוד היא תהיה פתוחה לשני המינים. שר הפנים אריה דרעי: "אני שמח על סיום ההליך המשפטי בבית הדין".

היום, שני 06.08.2018 בית הדין האזורי לעבודה אישר את המשך פעילות תכנית 'משפיעים', המיועדת להכשרת חרדים לעבודה, תוך התחייבות שמעתה ואילך יתקיימו מסלולים בהפרדה לגברים ולנשים כאחד. זאת, בהתאם לסיכום שהושג בין המדינה לבין שדולת הנשים שכולל מחויבות לעקרון שוויונית בשירות הציבורי.


ה

תכנית, "משפיעים/ות - חרדים לשירות הציבורי", מיועדת על פי נציבות שירות המדינה ל"הכשרה ושילבו האוכלוסייה החרדית בשירות המדינה ובשלטון המקומי". תכנית ההכשרה אורכת חצי שנה, במהלכה נחשבים הצוערים לעובדי המדינה לכל אחד, ואחריה חלק מהמשתתפים יושמו בשירות המדינה וחלק ברשויות המקומיות, ובהעדפה להשמה בצמתי השפעה.

בחודש אפריל עתרה שדולת הנשים לבית המשפט לעניינים מנהליים בירושלים בדרישה לבטל את ההפרדה בין גברים לנשים. השדולה טענה כי ההחלה מהווה אפליה חמורה של נשים והיא מנוגדת באופן מובהק לעקרונות המצויים בלבו של השירות הציבורי, לחוק, להחלטות ממשלה בעניין ולעמדת הנציבות עצמה. בית הדין הכריע כי ניתן יהיה להמשיך את התכנית - אך עתה נקבע כי ניתן יהיה להמשיך ולקיים אותה גם בעתיד, זאת בתנאי שהמכרז יפורסם לציבור מראש ושהמסלולים ייפתחו באופן שוויוני לשני המינים.

 

שר הפנים אריה דרעי: "אני שמח על סיום ההליך המשפטי בבית הדין האזורי בעניין תוכנית משפיעים, שילוב חרדים בשרות הציבורי. העמיתים החלו אתמול בעבודתם במשרדי הממשלה. העמיתות תחלנה בתכנית לאחר החגים ותוכלנה להמשיך ולהשתלב בשירות המדינה ללא פגיעה באורחות חייהן. אני מודה לאודי פראוור, על עמידתו האיתנה בעניין".

תחומי עניין קשורים

ייתכן וגם זה יעניין אותך

    תנאי שימוש
    עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר