חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
תאריך: 10.7.18

קבינט הדיור אישר את תוכנית שר הפנים אריה דרעי והשר לשירותי דת דוד אזולאי, להקמת בית עלמין במרכז הארץ. שר הדתות דוד אזולאי: "משמעות המהלך הינה יצירת אלפי מקומות קבורת שדה במרכז הארץ בעלות אפסית

היום, שלישי 10.07.2018 אישר קבינט הדיור את תוכנית שר הפנים אריה דרעי והשר לשירותי דת, דוד אזולאי להקמת בית עלמין במרכז הארץ, אשר ישתרע על פני 270 דונם בצומת קאסם ויספק קבורה לכ-138 אלף נפטרים.

במסגרת התוכנית, יוקם בית עלמין 'אפק' באזור ראש העין ל -כ138,000 נפטרים במסורת "קבורת שדה".

במדינת ישראל קיימת מצוקה ומחסור בקבורת שדה במרכז הארץ, הבאה לידי ביטוי בעלות גבוהה מאוד של המבקשים לרכוש קבר ישראל במסורת הנהוגה "קבורת שדה". בתי הקברות הקיימים במרכז כמו ת"א ירקון, ופ"ת ירקון הגיעו למלוא ניצול קיבולת הקברים המקסימאלית, מה שהוביל למחירים הגבוהים.

שר הדתות דוד אזולאי: "מדובר במהלך דרמטי של ממש, שהינו חלק ממחויבות בהסכם הקואליציוני למציאת פתרון למצוקת קבורת השדה. משמעות המהלך הינה יצירת אלפי מקומות קבורת שדה במרכז הארץ בעלות אפסית שתשולם על ידי הביטוח הלאומי, ואף רכישת חלקות מחיים תהיה בתעריף מוזל ומפוקח על ידי המשרד ותתן מענה מכובד לעשרות שנים".

שר הפנים אריה דרעי : "מדובר בנושא בעל חשיבות גדולה מאד. יש מצוקה גדולה של מקומית קבורה במרכז הארץ המביא מידי יום פניות של משפחות שרוצים לקבור את יקיריהם אך אין להן מקום. הצלחנו להביא הסכמה של הרשות בראש ראש העין וכן מול קק"ל. עשינו מאמץ אדיר בתקופה די קצרה וסיכמנו את זה. קבינט הדיור עוסק בבעיות של החיים, אך הסדרת מקומות קבורה חשובה מאד".
 

תחומי עניין קשורים

ייתכן וגם זה יעניין אותך

    תנאי שימוש
    עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר