חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
תאריך: 10.7.18

ח"כ איל בן ראובן בראיון לחדשות 'כיכר השבת' בנושא חוק הגיוס החדש: "ללכת למלחמה נגד הציבור החרדי בנושא הזה - זו טעות גדולה למטרה".

היום, שלישי 10.07.2018 התראיין ח"כ איל בן ראובן (המחנה הציוני) לאתר החדשות 'כיכר השבת' בתור נציג המחנה הציוני בוועדת הגיוס, אשר שתומך בחוק הגיוס.


על חוק הגיוס החדש:

"החוק שהוציא משרד הביטחון הוא בעיני חוק סביר, חוק שאפשר לחיות אתו. אבל מה שקרה ומה שקורה, שהחוק הזה בעצם מוצג ממקום שבו הוא יותר משחק פוליטי, מאשר משחק ענייני".

על חרדים בצבא:

"אני הייתי ממקימי הנחל החרדי, אני עם סביבות ה-120 חיילים חרדים, היום יש כ-7000 חיילים חרדים. במקומות שהם נמצאים הם עושים עבודה מצוינת. שמעתי לאחרונה מפקד בכיר מאוד בחיל האוויר שאומר שיש לו יחידה בבסיס אצלו שעושה עבודה מצוינת".

על העבודה בוועדת הגיוס:

 "מה שאני עושה בוועדה זה לנסות להטיב את החוק הקיים, ויש מה להטיב בו. אני לא רוצה להיכנס כרגע לבעיות שלי במחנ"צ, זו סוגיה מעניינת אבל לא קשורה לנושא. מה שאני מנסה לעשות בוועדה, זה ניסיון ולמצוא את הנקודות שידברו למטרה". 

על המתקפות נגד החוק והחרדים:

"מהיום שראיתי את החוק של יאיר לפיד, ועד היום, אמרתי שדרך המלחמה בנושא הזה היא לא נכונה, היא לא נכונה. ללכת למלחמה נגד הציבור החרדי בנושא הזה - זו טעות גדולה למטרה".

 

על הסנקציות פליליות:

"יש לי ניסיון, ואני אומר: סנקציות פליליות לא! לא ילך! יעשה הפוך בעניין הזה. 'יש עתיד' פועלים היום פוליטית, הולכים עם הרוח, לאן שהרוח מנשבת הם רצים לשם, פוליטי בלבד, בעניין הזה. החוק הקיים היום במשרד הביטחון הוא לא החוק של יש עתיד, נקודה. זה קשקוש מה שיש עתיד מספרים. הם דיברו על סנקציות פליליות, זה היה מוקד החוק ומוקד החיכוך. מה הוא עשה? הוא הגדיל את הגיוס? לא. יצר מלחמה. סנקציות פליליות - אני נגדן בכל דרך".

על ערך לימוד התורה:

"אני לגמרי מכיר בערך לימוד התורה. לא שאני מאמין גדול, אני מכבד את זה מאוד, מכבד את ערך לימוד התורה. אני חושב שערך לימוד התורה הוא לצד העניין של שירות המדינה, במשקלות מה יותר גבוהה יש חוסר הסכמה עם החרדים, אבל אני מכבד את זה".

על תלמידי הישיבות:

"מי שלומד תורה, שלומד, באמת, לומד, יושב מבוקר עד ערב ולומד - שלא ישרת. השאר, מי שלא לומד, אנחנו צריכים לעשות מאמץ גדול מאוד בכדי שיתגייסו". 

על "הדתה" בצבא:

"הצבא הוא צבא גדול, וצריך פה משני הצדדים, גם מהצד החרדי וגם מצד הצבא, לתת את התנאים. ממה שאני שומע, בצבא יש מאמץ גדול לתת את התנאים לחרדים, ביחידות, בבסיסים. גם הציבור החרדי צריך להבין שיש ציבור חילוני".


 
לצפייה בראיון המלא יש ללחוץ כאן

תחומי עניין קשורים

ייתכן וגם זה יעניין אותך

    תנאי שימוש
    עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר