חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
תאריך: 10.1.18

ח"כ יצחק הרצוג על חוק המרכולים בגלי צה"ל: "דרעי לא היה מפרק באמת את הממשלה. צריך לדעת להגיד "לא" לשותפים שלך"

ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג התראיין הבוקר לתכנית "מה בוער" עם רזי ברקאי ורינה מצליח בגלי צה"ל, ובין השאר נשאל גם על יחסו לחוק המרכולים שאושר מוקדם יותר השבוע בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת. כשנשאל אם כראש ממשלה היה נוהג אחרת, ענה: "יש לי גבולות גזרה מוגדרים אני לא אשחק עם הנושא של הפגיעה בזרמים או עם הנושא של המרחב הציבורי ב"חיה ותן לחיות." יש דברים שאי אפשר לחצות אותם"
להלן הדברים שנאמרו בראיון:

ש: הטענה המרכזית נגדך ונגדכם היא שלו אתם בשלטון אתם תיתנו לדרעי וליצמן הרבה יותר.
"יש גבולות לאינטרס- כשאני התמודדתי מול נתניהו ב2015 נפגשתי עם כל המנהיגים החרדים הקובעים כולל אלו שלא בולטים בתקשורת, ולכולם אמרתי שתדעו שיש לי גבולות גזרה מוגדרים אני לא אשחק עם הנושא של הפגיעה בזרמים או עם הנושא של המרחב הציבורי ב"חיה ותן לחיות." יש דברים שאי אפשר לחצות אותם."

ש: נחצה השבוע קו? בעניין המרכולים נחצה קו?
"מה מנע מנתניהו לומר לדרעי לא מוכן –תפרק את הממשלה, והרי דרעי לא היה מפרק באמת את הממשלה וזה כל הסיפור. צריך לדעת להגיד "לא" לשותפים שלך מתוך כבוד הדדי. אני חושב שהיחסים שלי עם העולם החרדי הם של כבוד הדדי וגם של העולם החרדי עם אבי גבאי. ולכן אני חושב שצריך לבוא מתוך מקום הדדי- שזה מקום שלשני הצדדים אכפת.

ש: אתה יודע היטב שחוק המרכולים עזה רעש אדיר, הוא כלום, הוא לא ישנה בכלום את המצב הקיים.
"אני לא יודע. אנחנו מבזבזים שבועות שלמים על חוקים שאין בינם ובין טובת אזרחי המדינה ולא כלום. הם לא מוסיפים לנטו של אף אחד מהאזרחים, לא לפנסיה של אף אזרח, לחינוך של הילדים, לבריאות שלנו, ולביטחון האישי שלנו, זה המבחן. החוק הזה אתה לא יכול להבין את המשמעות שלו בדורות הבאים- יש פרשנות שאומרת שמעכשיו זה יהיה מאחז כזה שכל סוגיה שנוגעת לשבת המופלאה תהיה סלע מחלוקת. איך הצלחנו להפוך את השבת שזה באמת אחד הסממנים הכי יפים של העם היהודי לסלע מחלוקת?"

להאזנה לראיון המלא באתר גלי צה"ל, לחצו כאן. 

תחומי עניין קשורים

ייתכן וגם זה יעניין אותך

    תנאי שימוש
    עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר