חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
תאריך: 13.11.17

השר לשירותי דת דוד אזולאי (ש"ס): יש לקיים בחירות בזק למינוי רבני עיר, בניגוד לדעת הרבנות

השר לשירותי דת דוד אזולאי, פועל למנות בזמן הקרוב כמה רבני עיר ברחבי הארץ ולקיים בחירות בזק, כולל במקומות שבהם כבר ישנו רב מכהן. הטענה של השר היא ש-2018 היא שנת בחירות ברשויות המקומיות, ובה ככל הנראה לא ניתן יהיה להוציא לפועל מינויים משמעותיים שכאלה. הרבנות הראשית לישראל, האחראית על הרבנים שייבחרו, רואה בצעדיו של השר אזולאי מהלך  פוליטי, ומתנגדת לו. 
ראשיתו של הסיפור בדיון שקיימה המועצה בסוף חודש אוקטובר, אז התבקשו החברים למנות נציג מטעמם לוועדת הבחירות של הרבנים המקומיים. המטרה: בחירת רב ספרדי לעיר ראשון לציון, שיכהן לצד הרב האשכנזי הקיים, יהודה וולפא.
בשבוע שעבר יועצו הבכיר של השר אזולאי, דוד עמר, כמה מכתבים לרב לאו, ובהם הזכיר כי בכוונת המשרד לערוך בקרוב בחירות לתפקיד רבני ערים גם בערים נוספות, בהן בני ברק, יהוד ורחובות. עמר, אגב, הוא גם מקורבם של יו"ר ש"ס אריה דרעי ושל הרב הראשי הספרדי, יצחק יוסף, וחבר מועצת הרבנות בעצמו. "סד הזמנים המאפשר לשר להמשיך בהליכים לבחירת רבנים בערים אלו הולך ומצטמצם ככול שעובר הזמן, זאת לנוכח הבחירות לרשויות המקומיות המתקיימות בתוך כשנה", הסביר היועץ עמר, "ומכאן גם בקשתו זו".
לעומתו, גורם ברבנות הגדיר את הדחיפות שמפגין השר אזולאי כ"מוזרה ובעייתית", והדגיש כי במקום להיכנע לה יש לראות בה תמרור אזהרה. "אם ישנם מינויים שיהיה בעייתי להעביר בעוד שלושה שבועות", אמר, "רצוי לדקדק ולבחון אותם שבעתיים כעת".
לקריאת הכתבות המלאות בנושא באתרים YNET ו-'כיפה':
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5041794,00.html
https://goo.gl/vZLqpV

תחומי עניין קשורים

ייתכן וגם זה יעניין אותך

    תנאי שימוש
    עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר