חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
תאריך: 8.10.17

ח"כ נחמיאס-ורבין בפנייה לר.עיריית רמת השרון בנושא התנכלות לבת 16 שרכבה על אופניים ביום כיפור האחרון

בתאריך ה-8.10.2017 פנתה ח"כ איילת נחמיאס-ורבין (המחנה הציוני) לראש עיריית רמת השרון, מר אבי גרובר, בנושא פרסום בטויטר של העיתונאי אילן לוקאץ' על האופן שבו בתו בת ה-16 וחברותיה הותקופו ע"י חבורה של נערים חובשי כיפה וציצית.
במכתבה ביקשה ח"כ נחמיאס-ורבין את עדכונו של מר גרובר בנושא כוונותיו לפעול בנושא, וכן התייחסה לסוגיית הסטטוס-קוו הנהוג במדינת ישראל בימי הכיפורים.
להלן עיקרי הדברים שנכתבו על ידי אילן לוקאץ' כאשר פירסם את הנושא בחשבון הטויטר שלו:
"בת ה-16 וחברותיה על אופניים, מוקפת חבורת נערים בכיפות וחולצות לבנות צועקים "זונה אנטישמית ולא משחררים עד שתסביר מדוע אינה צמה... סוגרים עליה ומתחקרים למה אינה מאמינה באלוהים, ממשיכים וקוראים לה זונה אנטישמית".

להלן עיקרי הדברים שהביאה ח"כ נחמיאס-ורבין בפנייתה
כאשת ציבור שאינה רואה כל דבר כ"הדתה" וסבורה שיש מקום וחשיבות להכרה של המסורת היהודית, אני מוצאת שאי טיפול בסוגייה בתופעות כמו שהעלה לוקאץ' אבל גם התנגשויות "לא אלימות" סביב הדרת נשים ועוד, הן חמורות ומסוכנות למרקם החיים, ולאיזון החיוני בכל מקום בישראל.

לסטטוס קוו יש כללים די ברורים, ודאי ביום הכיפורים. אף ישראל לא ינהג ברכבו, רוב הישראלים צמים אבל לא כולם ועדיין הרוב החילוני- צם או לא- ינהג בכבוד בחג הזה. מה שעשו הנערים האלו, ואינני יודעת אם הם משתייכים לגרעין התורני שמנסה להשתלט על השיח ולהשליט את מנהגיו על המקום או לא הופך אותם בעיני ללא יהודים, ודאי שלא דתיים.

במקרה הזדמן לי בראש השנה לציין ברית מילה לאחיינו בבית הכנסת האורתודקסי... למרות שמדובר בתפילה חגיגית ובבית כנסת שבו יש הפרדה מוחלטת בדרך כלל בין נשים לגברים, נהגו בנו המקום בכבוד הראוי ונכנסנו בעיצומה של תפילת החג- נשים וגברים- כדי לציין את הברית של אחייני. זאת היהדות שאני מכירה.

אני פונה אליך על מנת שתברר עד תום מי היו הנערים הללו, והאם אכן קשורים לגרעין התורני. רמת השרון מרושתת במצלמות וחייבים לעשות סדר בעניין הזה. מדובר במעשה אלימות לכל דבר שרק בנס הסתיים ללא פגיעה פיזית. המתח ברמת השרון, העיר בעלת מאפייני המושבה, גואה ללא סיבבה וללא הצדקה. מרקם החיים בעיר מוכר וסובלנות בהחלט אפיינה אותה- כאן מדובר בחוסר סובלנות בלשון המעטה ממי שבא להתארח בעיר, אינו נמנה עם תושביה ופוגע ללא היסוס מתוך אידיאולוגיה קיצונית ומסוכנת לחברה הישראלית בכלל ולרמת השרון בפרט.

זאת אינה יהדות, וזה פונדמנטליזם ואת זה הגיע הזמן לעצור. אנא עדכן אותי בהקדם האפשרי כיצד בכוונתך לפעול בעניין.


תחומי עניין קשורים

ייתכן וגם זה יעניין אותך

    תנאי שימוש
    עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר