חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
תאריך: 4.9.17

ח"כ גואטה (ש"ס) סיפר בראיון בגל"צ על השתתפותו בחתונת גברים- ונאלץ להגיש את התפטרותו

בראיון עם רזי ברקאי ורינה מצליח, שנערך מוקדם יותר השבוע בתחנת הרדיו גלי צה"ל סיפר ח"כ יגאל גואטה (ש"ס) שנכח בחתונה ש"לא נערכה כדת משה וישראל". אלא שלמעשה בהמשך השיחה הסביר חבר הכנסת שהמדובר בחתונה של אחיינו עם גבר, אליה הגיע עם כלל משפחתו. כאמור, הראיון עורר מחלוקת רבה בקרב ציבור הבוחרים של מפלגת ש"ס הידועה כמתנגדת לכל הכרה שהיא בקהילה הגאה, ובנישואים במדינת ישראל שאינם במסגרת הרבנות הראשית.

לקראת סוף אותו הראיון גילה ח"כ גואטה לשדרנים שהשתתף בחתונה שלא נערכה כדת וכדין משה וישראל: "קחו סקופ תחזיקו חזק! לפני כשנתיים התקשרה אלי אחותי מקיבוץ גינוסר. והיא אמרה לי: 'יגאל" אני רוצה לשמח אותך', הבן שלי עומד להתחתן בעוד חודשיים. אמרתי לה "ואוו.". ושמחתי מאוד. כשהאחיין דיבר איתי הוא אומר לי, דוד אני רוצה לבקש ממך בקשה. אמרתי לו 'בשמחה'. ואז הוא אומר לי 'אני רוצה שתקדש אותי בחופה'. אמרתי לו שאני לא מבין בזה אבל יש אנשים שמקצוענים בזה ויש להם קול נעים. ואז הוא אמר לי יש לי עוד משהו לספר לך..אני מתחתן…. עם גבר!! אמרתי לו:'אתה יודע מה?' ,עכשיו אני יותר לא מבין בזה. אבל אני רוצה לספר לכם כך הלכנו כולנו לחתונה אני אישתי וכל הילדים שלי שאפילו בדרך כלל אני לא אומר לילדים שלי לאן ללכת, הפעם.. אמרתי לכולם לבוא. והלכנו ושימחנו אותם. באירוע הזה אמרתי השתתפות חובה!". תיאר גואטה ואמר הדגיש לילדים שזה אסור מבחינת הלכה
 
באתר אקטואליק דווח שבתגובה לראיון התבטאו עסקנים בכירים ממפלגתו של ח"כ גואטה, ש"ס, ש: "איך נציג מש"ס מפלגה שרוצה לייצג את בני התורה, מתבטא בצורה שכזאת' ושאל."ללכת לאירוע כזה??", תוהה אותו בכיר בש"ס, זה דוגמא של בני תורה? להביא את המשפחה לכזה מקום? הוא מבייש אותנו", תקף אותו בכיר. עסקן נוסף הוסיף ש: "אם כבר נכשלת והלכת' למה צריכים לספר את זה ברדיו? אלפים שומעים את השידור ואומרים הנה אפילו נציג חרדי מאשר דברים כאלה".

חבר הכנסת גואטה התפטר הבוקר (13.9.17), לאחר שחמישה רבנים בכירים מהקהילה הספרדית פרסמו שלשום מכתב בו דרשו ממנהיגי ש"ס לפטר אותו באופן מיידי. גורמים המקורבים לגואטה סיפרו אתמול כי הח"כ סירב להתנצל על דבריו והחליט ככל הנראה להתפטר לפני שיידרש לכך ממועצת החכמים של ש"ס. גורמים אחרים במפלגה סיפרו כי גואטה קיבל תמיכה מלאה מיושב ראש המפלגה אריה דרעי.

חברי כנסת רבים הביעו את מורת רוחם מהצעד שנכפה על חבר הכנסת, וקראו לשר דרעי שלא לקבל את התפטרותו.

תחומי עניין קשורים

ייתכן וגם זה יעניין אותך

    תנאי שימוש
    עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר