חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
תאריך: 28.3.16

הצעת אי אמון: המשבר העמוק עם יהדות העולם וההשלכות החמורות על מדינת ישראל

סיעת 'יש עתיד' הגישה היום (28.3.16) הצעת אי אמון במליאת הכנסת על ידי ח"כ יאיר לפיד העוסקת ביחס ליהדות התפוצות בהצעת האי אמון התיחס ח"כ לפיד למתווה התפילה בכותל, לדברי ח"כ לפיד "ישראל היא המדינה היחידה בעולם בה אין ליהודים חופש דת, האם אנחנו אומרים לרוב העם היהודי שהוא לא רצוי בארצו?, השר יריב לוין ענה להצעת אי האמון בשם הממשלה, לדבריו "לא היה ראש ממשלה בישראל שנושא יהדות התפוצות היה כה מרכזי בסדר יומו כמו נתניהו".
להלן דברי ח"כ יאיר לפיד בהצעת אי האמון במליאה:
"מדינת ישראל היא מדינת העם היהודי כולו- אדוני ראש הממשלה, אתה ראש ממשלת היהודים, אל תתן ידך לפגיעה ביהדות העולם. ישראל היא כיום המדינה היחידה בעולם בה אין ליהודים חופש דת- האם אנחנו לא אומרים לרוב העם היהודי שהוא לא רצוי בארצו?
הקהילות היהודיות הן שמבטיחות את הבטחון של מדינת ישראל בכל העולם, אליהן אנו פונים כשאנו זקוקים לעזרה, הן לא יכולות לשאת יותר את העלבונות שמוטחים בהן.
...
אם ימוססו את ההסכמות לגבי הכותל ויעבירו את חוק המקוואות אנו נאבד את הרוב המכריע של יהדות העולם, זה מסוכן ומנוגד לרוח היהדות".

להלן תגובתו של השר יריב לוין בשם ממשלת ישראל להצעת אי האמון:
"לא היה ראש ממשלה בישראל שנושא יהדות התפוצות היה כל כך מרכזי בסדר יומו כמו נתניהו,
ראש הממשלה מוביל ומשקיע בפרויקט תגלית, פרויקט שמציל דור שאחרת היה אבוד, ובפרויקט מסע.
ראש הממשלה עושה החלטה אמיצה והשלים מהלך היסטורי בכותל, מהלך שלי אישית לא היה קל איתו.
...
לא יבשה הדיו בעניין הכותל, בג"צ שופך שמן לתוך המדורה ומוציא החלטה בעניין המקוואות, פסיקה שלא נשענת על שום אדנים משפטיים"

תחומי עניין קשורים

ייתכן וגם זה יעניין אותך

    תנאי שימוש
    עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר