מכון על משמר הכנסת

חברים וחברות,

כולם מדברים על גיור.
ראו איך הצליח חבר כנסת אחד, מסור לנושא אחד, לטלטל את המערכת הפוליטית פעם אחר פעם. רק תארו לעצמכם שהיה חבר אחד בקואליציה (יש עתיד? התנועה? הליכוד?) שנושא הנישואים והגירושין בישראל היה חשוב לו/ה באותה מידה.

שאלת חופש הבחירה בנישואין היא אחת השאלות היחידות בתחום יחסי הדת והמדינה עליה יש הסכמה רחבה. בכל סקר, בכל מחקר, הנתונים מפתיעים. 66% מהציבור היהודי בישראל ו-74% מהציבור הלא חרדי בישראל תומכים בהכרה בנישואין אזרחיים ובהכרה בנישואין של כל הזרמים ביהדות (למחקר המלא של עמותת חדו"ש וYnet שנערך על-ידי מכון סמית -לחצו כאן).

עזרו לנו ללחוץ על חברי וחברות הכנסת! הגיע הזמן להעלות את נושא חופש הבחירה בנישואין גבוה בסדר העדיפויות שלהם/ן. הכנסת צריכה לשקף את רצון הציבור!

כשחברי וחברות הכנסת מזהים לחץ מהציבור, הם נענים. ככה זה עובד - כשציבור רחב מצביע על צורך, מצביע על אי צדק, מתעקש ודורש, לא נותרת להם ברירה אלא לגבש עמדה בנושא ולהתחיל לפעול. ראינו את זה קורה לא פעם. ראינו את זה קורה אפילו כאן במסגרת הפעילות של המכון. כשביקשנו מכם/ן לפנות לחברי הכנסת ולבקש מהם לענות על שאלון העמדות, זה עבד! אבל עכשיו זה הזמן להגביר הילוך - הגיע הזמן לשנות!
בלעדי - מה חברי וחברות הכנסת מתכננים למושב הקרוב?

קראו כיצד חברי/ות הכנסת מתכננים לפעול בתחום הדת והמדינה במושב הקרוב. מי הם חברי הכנסת שסירב לענות על שאלה כל-כך פשוטה?

ח"כ אורלי לוי-אבוקסיס (ישראל ביתנו) מוטרדת ממרוץ הסמכויות, ח"כ מרב מיכאלי (העבודה) תגיש הצעת חוק "נישואין אזרחיים", ח"כ אלעזר שטרן (התנועה) ימשיך לטפל בגיור אבל ידאג גם לכשרות, ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) ימשיך לפעול למען הפרדת הדת מהמדינה ועוד שורה של חברי וחברות כנסת עדכנו את מכון 'על משמר הכנסת' בתכנוניהם למושב הקרוב.
חברי/ות הכנסת - עפר שלח, סתיו שפיר, שולי מועלם-רפאלי, דוד רותם, משה פייגלין דוד צור ואיילת שקד - סרבו לענות.
קראו את כל הפרטים בידיעה. אנחנו, כמובן, נעקוב האם חברי וחברות הכנסת עמדו בהבטחותיהם. ...קראו עוד

הגיע הזמן ללחוץ - מבקשים מחברי הכנסת לקדם חופש בחירה בנישואין!

יריב לוין

ח"כ יריב לוין סיים את תפקידו כיו"ר הקואליציה החל לכהן כיו"ר ועדת חוץ ובטחון. לוין הוא אחד מחברי הכנסת הבולטים של הסיעה. הוא העיד על עצמו מספר פעמים כי הוא מקדם עמדה ליברלית ברוח ז'בטונסקי. משום מה, סוגיות של דת ומדינה מעולם לא העסיקו אותו. לוין צריך להבין שמדובר בסוגיה חשובה שראוי סיעתו תתעסק בה ברצינות.
שלחו לו מייל -
ylevin@knesset.gov.il
עיינו בעמוד האישי שלו באתר המכון ולמדו על פעילותו - ...קראו עוד

ציפי לבני

השרה ציפי לבני הצהירה לא פעם שבכוונתה לספק פתרון לבעיית חופש הנישואין בישראל. אנחנו כבר מכירים ומכירות את היכולת שלה להתעקש על עקרון החשוב לה או לאחד מחברי סיעתה, גם אם המשמעות היא ערעור יציבות הממשלה. בקשו ממנה להתעקש באותו אופן על הזכות שלנו להינשא באופן שמתאים לצו ליבנו.
שלחו לה מייל -
zlivni@knesset.gov.il
עיינו בעמוד האישי שלו באתר המכון ולמדו על פעילותה - ...קראו עוד

שלי יחימוביץ'

ח"כ שלי יחימוביץ' מהססת להתעקש על שינוי משמעותי בתחום הדת והמדינה. היא מתבטאת בנושא מפעם לפעם אך לא ראינו מאמץ או פעילות פרלמנטרית עיקשת בתחום זה. היא צריכה להבין שציבור מעוניין בשינוי בתחום.
שלחו לה מייל -
syechimovich@knesset.gov.il
עיינו בעמוד האישי שלו באתר המכון ולמדו על פעילותה - ...קראו עוד

איילת שקד

לאחרונה התעורר פולמוס סביבה כאשר פרסמה תמונה שלה ושל משפחתה מטיילים ונהנים מיופיה של ארץ ישראל בשבת בבוקר. מנגד, העובדה כי היא מתנגדת לתחבורה ציבורית בשבת ידועה לכל. ח"כ שקד, לא לכולם/ן יש רכב פרטי מכספי משלם המיסים... האם ח"כ איילת שקד היא "עלה תאנה" חילוני למפלגה שהופכת להיות דתית יותר ויותר? דווקא בגלל הסתירות הללו, עמדתה בנושא חופש הבחירה בנישואין מעניינת במיוחד.
שלחה לה מייל -
ashaked@knesset.gov.il
עיינו בעמוד האישי שלו באתר המכון ולמדו על פעילותה - ...קראו עוד

אורלי לוי-אבוקסיס

חברת הכנסת המעניינת אורלי לוי-אבוקסיס, מציגה עבודה פרלמנטרית יסודית וענפה בתחומים חברתיים שונים. בתחום הדת והמדינה, היא נמנעת מלהביע עמדה באופן רשמי. הסבירו לה שהנושא הזה חשוב לכם/ן.
שלחו לה מייל -
olevy@knesset.gov.il
עיינו בעמוד האישי שלו באתר המכון ולמדו על פעילותה - ...קראו עוד

עופר שלח

ח"כ שלח הוא יו"ר משותף של "השדולה הגאה" יחד עם ח"כ ניצן הורוביץ מ"מרצ". ראוי שאדם שמכריז כי זכויות הקהילה הלהט"בית נמצאות במקום גבוה בסדר העדיפויות שלו יקדם באופן פעיל פתרון שיאפשר לחברי וחברות הקהילה לממש את זכותם להינשא. כתבו
לו מייל -
oshelach@knesset.gov.il
עיינו בעמוד האישי שלו באתר המכון ולמדו על פעילותו - ...קראו עוד

עדכונים נוספים מהשטח

ח"כ דודו רותם: "לא אקבל נסיון השפעה של יהדות התפוצות בענייני זהות יהודית"

בפאנל שערך מכון 'על משמר הכנסת' בפסטיבל "הקהל" אמר ח"כ רותם כי הוא מוכן לקבל את התערבות יהדות התפוצות בענייני בטחון וכלכלה, אך לא בשאלות של זהות יהודית. ח"כ דב ליפמן: "אני מוכן לוותר על השירותים בתחום הדת שהמדינה נותנת לי כאורתודוכסי כדי שאנשים יקבלו הזדמנות לחוות את היהדות כטוב בעיניהם". גם חברות הכנסת מרב מיכאלי ומיכל רוזין היו שם. קראו את הידיעה המלאה בקישור. ...קראו עוד

חברת הכנסת רות קלדרון מסיעת "יש עתיד" חיתנה זוג חד-מיני

"זכות גדולה היתה לי אמש לסדר קידושין לאהרון ועוז בתוך קהילה נפלאה. יהי רצון וביתכם יהיה מלא יופי ומשמעות ואהבה כמו הטקס שיצרתם" כך כתבה ח"כ רות קלדרון בעמוד הפייסבוק שלה. באופן סמלי, החתונה התקיימה ימים ספורים לפני ציון יום השנה להגשת הצעת החוק "ברית הזוגיות האזרחית" של סיעתה של ח"כ קלדרון. כזכור, הצעת החוק עדיין לא עברה. ...קראו עוד

חשש למינויים פוליטיים: המשרד לשירותי דת הרכיב רק 19 מועצות דתיות מתוך 132. על פי חוק, כעת יכלו השר בנט וסגנו בן-דהן למנות 200 חברים במקום ההרכבים הנבחרים.

ח"כ מירי רגב יו"ר ועדת הפנים: "היום זה הבית היהודי שעושה מינויים פוליטיים, אין דין ואין דיין למרות בן דהן"
ח"כ עליזה לביא: "אני יושבת פה ומבינה איך פוליטיקה השתלטה על הדת בישראל - אנחנו כולנו משחירים את פניה של היהדות"
ח"כ יעקב אשר: "הבית היהודי פשוט שודד, לא מתבייש בזה, בלי בושה. ככה הם גורמים פשוט לבית חרושת לג'ובים"
קראו את עיקרי הדברים מהדיון הסוער בקישור. ...קראו עוד

23.10.2014