חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
 • ועדת החינוך: הצעת חוק יום לציון הפליטות היהודית ממדינות ערב


   ועדת החינוך התכנסה היום על מנת לדון בהצעת חוק לציון היציאה והגירוש של היהודים מארצות ערב ואיראן, התשע"ד-2014, הכנה לקריאה ראשונה. יוזם הצעות החוק הוא חבר הכנסת שמעון אוחיון. 
  בסיס ההצעה מבקשת לציין את יום הפליטות, גם את הגירוש וגם את היציאה כי לא בכל מקום גורשו. הרעיון הוא גם לציין ולקיים טקסים מרכזיים. כמו כן הנקודה השנייה היא שנוכל באמצעות משרד החוץ להגביר את המודעות בקשר לסוגיית הפליטים היהודים מארצות ערב. 
  בסיום הישיבה נערכה הצבעה על הצעת החוק- ההצעה עברה קריאה ראשונה פה אחד.
  להלן עיקרי הדברים
  תקציר...
 • ועדת החינוך, התרבות והספורט אישרה את ביטול "חוק נהרי" לקריאה שנייה ושלישית

  כיום, לפי "חוק נהרי" (תיקון מס' 7 לחוק חינוך ממלכתי), רשויות מקומיות מחויבות לממן מוסדות חינוך מוכרים לא רשמיים בשיעור של 75% מהמימון הניתן למוסדות חינוך רשמיים, עם אופציה למימון של 100%.  
  ביטול "חוק נהרי" מבקש לשנות את המצב כך שרשות מקומית לא תהיה מחויבת למימון זה.


  תקציר...

על מה מדובר?


מערכת החינוך בישראל, על מסגרותיה השונות והמגוונות, היא בבת עינה של החברה ישראלית. עליה לאפשר לכלל התלמידים והתלמידות הלומדים בה, יהיו אשר יהיו, לרכוש את היכולות הנחוצות על-מנת להתקדם ולהתפתח מבחינה אישית ולהשתלב בעתיק בשוק העבודה של מדינת ישראל. כדי לממש זאת, יש ליצור דרישות סף בסיסיות שיחייבו את כל מסגרות החינוך, תוך שמירה על הייחודיות והתכנים של כל אחת מהן.
כמו כן, באמצעות תקציבים, חקיקה ותקנות שונות, יש להנהיג מדיניות המחלקת את המשאבים בין כל מערכות החינוך והמסגרות המגוונות באופן שווה.תנאי שימוש
עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר