חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
 • ועדת הכספים דנה בחוק שיסדיר סיוע כלכלי ללומדי תורה נזקקים ולסטודנטים


  ועדת הכספים בראשות ח"כ משה גפני (יהדות התורה) דנה בהצעת חוק סיוע כלכלי ללומדי תורה נזקקים, התשע"ו-2016, ביום 28 בנובמבר 2016.

  הוועדה התמקדה בעבודה על חוק ממשלתי לסיוע כלכלי ללומדי תורה, אליו תצורף הצעת חוק פרטית שיזמו מספר חברי כנסת ואשר נועדה לקבוע כי הסיוע יינתן הן ללומדי תורה והן לסטודנטים ולאחר-מכן החוק המאוחד צפוי להיות מאושר בוועדה. החוק יקבע מי זכאי לקבל את הקצבה המיוחדת: אברך שבחזקתו 3 ילדים ויותר, אין ברשותו או ברשות בת זוגתו רכב והם אינם מקבלים קצבה כלשהי מהמדינה או מביטוח לאומי מעבר ל- 1,200 ₪ וסך ההכנסה שלו ושל אשתו אינה עולה על 1,200 ₪ , בחישוב ההכנסה לא תובא בחשבון קצבת ילדים , האברך לומד בכולל יום שלם ולא פחות מ- 45 שעות שבועיות. את הצעת החוק הפרטית המשווה בין לומדי תורה לסטודנטים בהיבט של הזכות לקצבה יזמו חברי הכנסת: משה גפני (יהדות התורה), אורי מקלב (יהדות התורה), יואב בן צור (ש"ס), יצחק וקנין (ש"ס), מיקי זוהר (הליכוד).

  תקציר...
 • תזכיר חוק: שר החינוך יוכל לממן מוסדות שאינם מלמדים לימודי ליבה עבר במליאה בקריאה ראשונה


  החוק עבר בקריאה ראשונה בשתיים וחצי בלילה, ביום שני, 25 ביולי 2016. שש שעות לאחר ההצבעה- החוק כבר בדיון להכנה לקריאה שניה ושלישית בועדת החינוך.
   
  על פי התזכיר, שמבקש משרד החינוך לקדם, שר החינוך יוכל לאפשר מימון מכספי מדינה למוסד חינוכי אשר אין בו לימודי חול (כגון לשון עברית, חשבון, מדעים, אזרחות, אנגלית וכיוב). התיקון המוצע מבקש להסדיר את התנאים למתן הוראת פטור ולתקצוב תוך מתן שיקול דעת רחב לשר החינוך באשר לתנאים הנדרשים למתן הוראת פטור.
  תקציר...

על מה מדובר?


מערכת החינוך בישראל, על מסגרותיה השונות והמגוונות, היא בבת עינה של החברה ישראלית. עליה לאפשר לכלל התלמידים והתלמידות הלומדים בה, יהיו אשר יהיו, לרכוש את היכולות הנחוצות על-מנת להתקדם ולהתפתח מבחינה אישית ולהשתלב בעתיק בשוק העבודה של מדינת ישראל. כדי לממש זאת, יש ליצור דרישות סף בסיסיות שיחייבו את כל מסגרות החינוך, תוך שמירה על הייחודיות והתכנים של כל אחת מהן.
כמו כן, באמצעות תקציבים, חקיקה ותקנות שונות, יש להנהיג מדיניות המחלקת את המשאבים בין כל מערכות החינוך והמסגרות המגוונות באופן שווה.תנאי שימוש
עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר