חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
 • תשובות לשאלונים של מועמדי ומועמדות הפריימריז בעבודה

  היום מתקיימים הפריימריז במפלגת העבודה. לקראת הפריימריז שלחנו שאלונים לכל המועמדים והמועדות. שיתוף הפעולה מצידם היה גבוה במיוחד מה שמאפשר לנו לבחון את עמדות הסיעה באופן מעמיק. לפניכם/ן תשובותיהם של כלל המועמדים.
  תקציר...
 • שאלון העמדות של מכון 'על משמר הכנסת' לקראת הכנסת ה-20

  לקראת הכנסת ה-20, חוקל שאלון העמדות שנוסח ועוצב על-ידי מכון 'על משמר הכנסת', לכל המועמדים והמועמדות לפריימריז של הסיעות השונות. לאחר בניית הרשימות של כלל הסיעות, צוות המכון ימשיך לחלק את השאלונים לאלו הנמצאים במקומות הריאלים, ולאחר כינונה של הכנסת לחברי וחברות הכנסת המכהנים.

  קראו את שאלון העמדות המלא.
  תקציר...
 • חבר הכנסת אבישי ברוורמן עונה על שאלון העמדות של מכון 'על משמר הכנסת'

  יו"ר ועדת הכלכלה, חבר הכנסת אבישי ברוורמן מסיעת "העבודה", ענה על שאלון העמדות של מכון 'על משמר הכנסת'.
  האם הוא תומך בחקיקה שתאסור הדרת שנים? האם הוא תומך במתן זכויות מלאות לקהילה הלהט"בית? האם הוא תומך בהכרה ממסדית של כל הזרמים ביהדות? 
  קראו את תשובותיו של חבר הכנסת ברוורמן לשאלון העמדות, בו הוא מפרט את תפיסת עולמו בתחום הדת והמדינה.  
  תקציר...
 • לראשונה, חבר-כנסת מסיעת ש"ס עונה על שאלון העמדות של מכון 'על משמר הכנסת' בתחום הדת והמדינה. קראו את תשובותיו המענייניות והמפתיעות לעיתים של ח"כ יעקב מרגי

  האם יש להנהיג נישואים וגירושים אזרחיים/ברית זוגיות מורחבת במדינת ישראל? (אם כן - האם לכל המעוניין או רק למי שלא יכול להינשא באמצעות הממסד הרבני הקיים?)
  העם היהודי איבד שליש בשואה הארורה ועוד יותר משליש בהתבוללות הנוראה - לכן אני מתנגד להנהגה של מסגרות נישואין כגון: נישואים אזרחיים או ברית הזוגיות.
  אני כן תומך לאפשר למדינה לרשום שותפויות חיים כאלה ואחרות ברישום אזרחי.

  האם תתמוך/תתמכי בחקיקה שתאפשר קבלת שירותי דת (נישואין, גירושין, גיור, קבורה וכו') במסגרת הזרמים השונים ביהדות?
  חד משמעית לא.
  לא הייתי רוצה לראות חופה של כומר ורב גם יחד. ראה ערך נישואי קלינטון.

  תקציר...
 • חבר הכנסת ישראל חסון עונה על שאלון העמדות של מכון 'על משמר הכנסת'

  האם יש צורך בקידומן היזום של נשים במערכות השונות (אפליה מתקנת, שריון מקומות וכו')?
  לא.
  מהי עמדתך כלפי הכרה ממסדית והענקת שוויון מלא לכל הזרמים ביהדות?
  בעד.
  האם לדעתך יש להנהיג שוויון זכויות חוקי מלא לחברי הקהילה הלהט"בית? לרבות האפשרות להינשא ולהקים משפחה.
  כן.

  תקציר...
 • חבר הכנסת שמעון סולומון עונה על שאלון העמדות של מכון 'על משמר הכנסת'

  שוויון בנטל מהי עמדתך כלפי חובת שרות צבאי/אזרחי/לאומי מלא לכל? אני שייך למפלגה שחרטה על דגלה חובת שירות לכולם. בסופו של תהליך להגיע למצב בו הצבא יחליט את מי לגייס ואת מי לשחרר. האם יש להתנות הטבות רווחה (כגון – זכאות לדירה) במיצוי כושר ההשתכרות? בין יתר , כאחד הקריטריונים כ
  תקציר...
 • חברת הכנסת רינה פרנקל עונה על שאלון העמדות של מכון 'על משמר הכנסת'

  שוויון בנטל מהי עמדתך כלפי חובת שרות צבאי/אזרחי/לאומי מלא לכל? כל אזרח במדינת ישראל צריך לשאת בנטל ואת תוך התחשבות במאפיינים הייחודיים של כל אוכלוסיה. לכל אזרח במדינת ישראל צריכות להיות חובות כלפי המדינה לצד הזכויות.האם יש להתנות הטבות רווחה (כגון – זכאות לדירה) במיצוי כושר ההשתכרות?
  תקציר...
 • חברת הכנסת מיכל רוזין עונה על שאלון העמדות של מכון 'על משמר הכנסת'

  שוויון בנטל מהי עמדתך כלפי חובת שרות צבאי/אזרחי/לאומי מלא לכל? אני בעד תרומה למדינה של כל אזרחית ואזרח, ואכן המצב האידיאלי הוא שירות זהה. אבל שוויון, בעיני, לא מתחיל בשירות הצבאי או הלאומי, אלא הרבה קודם – בהשקעה במוסדות החינוך, בהקצאת משאבים לרשויות המקומיות, בפיתוח תשתיות ועוד. חובת שירות זהה ומלא היא עיוורת לעובדה שאנו חיים
  תקציר...
 • חברת הכנסת עדי קול עונה על שאלון העמדות של מכון 'על משמר הכנסת'

  חברת הכנסת עדי קול השיבה לשאלון העמדות המקיף בנושאי דת ומדינה של מכון 'על משמר הכנסת'. קראו ולמדו על מעדותיה בתחום חושב הזה.

  ח"כ עדי קול -
  "יש להנהיג ברית זוגיות מורחבת לכל אדם המבקש להנשא בישראל- שלא דרך מוסד הרבנות"
  "הדרת נשים היא אחת מהרעות החולות הגדולות בחברה הישראלית. אין ספק כי יש לקדם חקיקה בנושא, אך חשוב מכך- לקדם פעילות חינוכית ושיח ציבורי נרחב אשר יוקיע מתוכנו את ההדרה, כדרך חיים."
  "אני מאמינה שיש לאמץ את כל הזרמים ביהדות כשווים, ולהעניק שוויון לכל אדם באשר הוא אדם, ללא קשר לדתו – על כל זרמיה וגווניה."

  תקציר...

על מה מדובר?


מערכת החינוך בישראל, על מסגרותיה השונות והמגוונות, היא בבת עינה של החברה ישראלית. עליה לאפשר לכלל התלמידים והתלמידות הלומדים בה, יהיו אשר יהיו, לרכוש את היכולות הנחוצות על-מנת להתקדם ולהתפתח מבחינה אישית ולהשתלב בעתיק בשוק העבודה של מדינת ישראל. כדי לממש זאת, יש ליצור דרישות סף בסיסיות שיחייבו את כל מסגרות החינוך, תוך שמירה על הייחודיות והתכנים של כל אחת מהן.
כמו כן, באמצעות תקציבים, חקיקה ותקנות שונות, יש להנהיג מדיניות המחלקת את המשאבים בין כל מערכות החינוך והמסגרות המגוונות באופן שווה.תנאי שימוש
עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר