חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
 • מדוע נעצרות 'נשות הכותל' בגין הפרת הוראה חוקית?

  מרכז המידע והמחקר של הכנסת ('מממ') פרסם בשנת 2013 מחקר אודות תפילת נשות הכותל בכותל המערבי.
  המחקר סוקר את פועלן של קבוצת 'נשות הכותל' ואת ההתפתחויות ביחס החוקי אליהן.
  מן המחקר עולה כי התפילה נמנעה מהן בשל 'פגיעה ברגשות ציבור המתפללים' וכי החל משנת 1996 בה כונסה ועדת מנכ"לים על מנת לדון בפתרון לסוגיה זאת, טרם נמצא פתרון להסדרת הסוגיה.

  תקציר...
 • מסקר שנערך בשנת 2004 נמצא כי אותה שנה היו בישראל כ-100,000 נשים הנמצאות במצב של סרבנות או באיום לסרבנות גט

  זאת לפי מחקר שהוציא מרכז המידע והמחקר של הכנסת ('מממ')בשנת 2012 העוסק בסוגיית סרבני הגט בישראל. המחקר סוקר את הרקע ההלכתי והמשפטי לתופעה, את היקפה ודרכי הטיפול בה.
  מהמחקר ניתן לראות כי ישנה מחלוקת לגבי הגדרת סרבנות הגט ומכאן גם נתונים שונים אודות היקף התופעה. בעוד שלפי סקר שערכה הנהלת בתי הדין הרבניים בשנת 2007, ישנן 180 מסורבות גט ו190 מסורבי גט, בסקר שנערך שלוש שנים קודם לכן על ידי קאליציית "עיקר" ואוניברסיטת בר- אילן מצויין כי בישראל ישנן 100,000 נשים מסורבות גט.
  תקציר...

על מה מדובר?

המאבק לשוויון נשים הוא מאבק בקנה מידה עולמי שיש לו השלכות נרחבות בתחומים רבים. כמו במדינות אחרות בעולם מתמודדת מדינת ישראל עם הצורך לעגן בחוק את קידומן ושיפור מעמדן של נשים כדי להימנע ממצב של אפלייה מתמשכת. אחד הגורמים המייחדים את הביטויים של נושא זה במדינת ישראל הוא היחס ההדוק בין דת, מדינה ופוליטיקה.
מלבד האפליה והקשיים הניצבים בפני נשים בכל מקום בעולם, פעמים רבות אנו עדים לכך שבשם ההלכה והדת מפלים את ציבור הנשים, מדירים את רגליהם ומצרים את צעדיהן.

תנאי שימוש
עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר