חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
 • בעקבות הפרסום באתר המכון, ח"כ סמוטריץ' מגיב: אחד האמצעים היחידים שנשאר מול נשים סרבניות זה לאפשר לגבר להינשא ולהתחיל חיים חדשים

  בעקבות הפרסום הראשוני באתר מכון על משמר הכנסת לפי על שולחן הכנסת הונחה הצעת חוק המבקשת לאשר לגברים מסורבי גט להנשא בשנית, ח"כ סמוטריץ' מגיב על  הדברים בעמוד הפייסבוק שלו וכותב: "אחד האמצעים היחידים שנשאר מול נשים סרבניות זה לאפשר לגבר להינשא ולהתחיל חיים חדשים"
  תקציר...
 • עליזה לביא: "בשל ההשלכות של רפורמת הגיור, העליתי את ברית הזוגיות"

  את הדברים כתבה ח"כ לביא אתמול (7.7), בעמוד הפייסבוק שלה, בעקבות ביטול רפורמת הגיור.
  תקציר...
 • הממשלה אישרה- ביטול המתווה לרפורמה בגיור והעברת בתי הדין הרבניים ממשרד המשפטים למשרד לשירותי דת.

  הממשלה אישרה הבוקר (5.7.15) את השינוי בחוק הגיור, העברת בתי הדין הרבניים למשרד לשירותי דת ממשרד הדתות. כמו כן, בישיבת ועדת שרים לענייני חקיקה ימשיכו לדון בצעת החוק לאיסור הונאה בכשרות המונעת מיזמי כשרות אלטרנטייבים שלא בחסות הרבנות.
  על כך כתבה הבוקר  ח"כ ציפי לבני "בוקר רע ליהדות שאני מאמינה בה, יהדות מקבלת ומקרבת. בוקר טוב למונופול הרבני-פוליטי-חרדי על שירותי הדת." ואילו ח"כ עליזה לביא כתבה כי "ישראל הולכת אחורה".
  תקציר...
 • סוף שבוע מלא בהשראה אמריקאית עבר על נבחרי הציבור שלנו - התבטאויות רבות של חברי הכנסת מהרשתות החברתיות בעקבות החלטת ביהמ"ש העליון האמריקאי

  ביום שישי האחרון בית המשפט העליון של ארצות הברית קבע כי נישואין של שני בני ובנות זוג מאותו מין יוכרו בכל 50 המדינות.
  הקביעה עוררה הדים גם כאן בישראל והרבה נבחרי ונבחרות ציבור - מהקואליציה ומהאופוזיציה - הביעו את דעתן בנושא מוסד הנישואין כאן בארץ בתגובותיהםן, חברי כנסת נוספים שינו את תמונת הפרופיל שלהם לרקע צבעי דגל הגאווה כאות הזדהות.
  "אני מקווה שמדינות אחרות, ובהן ישראל יילכו בעקבות ארה"ב" כך שר הביטחון ח"כ משה יעלון התבטא בתגובתו בעמוד הפייסבוק שלו.
  ח"כ קסניה סבטלובה התייחסה לרצונה לשנות את המצב הקיים בארץ בעניין הנישואים האזרחיים "ניצחון ענק לא רק לקהילה הגאה, אלא לארה"ב כמדינה נאורה שלא מתערבת בחיי האישות של אזרחיה....הגיע הזמן שגם בישראל כל שני בוגרים יוכלו למסד את הקשר בינהם, בלי שיצטרכו לנדוד לקפריסין, פראג או קנדה."
  ריכזנו עבורכם את שלל התגובות מהרשתות החברתיות בידיעה. 
  תקציר...
 • ח"כ יעל גרמן: "אני תומכת בכך שכל אחת ואחד יבוא בברית הזוגיות בכל דרך ועם כל מי שהוא אוהב, ואעשה לקידום ברית הזוגיות"

  את הדברים כתבה ח"כ גרמן בעמוד פייסבוק שלה בעקבות הישיבה בוועדת חוקה אשר עסקה בפתיחת איזורי הרישום לנישואין- "חוק צהר".
  עוד כתבה גרמן "הכוונה הייתה לאפשר לזוגות להינשא על ידי רב שהם בוחרים וברבנות שנותנת שירות נעים וטוב. במהלך הדיון התברר, שהרבנות הראשית לא אוהבת את החוק ומנסה בתירוצים שונים למנוע את יישומו, והח"כים החרדיים ישמחו בכלל לבטלו"
  תקציר...
 • ח"כ עליזה לביא: "מעבר בתי הדין הרבניים ממשרד המשפטים למשרד הדתות- נסיגה לאחור"

  את הדברים כתבה ח"כ עליזה לביא בעמוד הפייסבוק שלה בעקבות ההסכמים הקואליציונים עם סיעת ש"ס בכנסת ה-20 לפיהם בתי הדין הרבניים ישובו להיות תחת אחריותו של המשרד לשירותי דת , בכפוף לחוק שתאשר הכנסת.ב-12 השנים האחרונות היו בתי הדין כפופים למשרד המשפטים ובשנה החולפת הם נוהלו בפועל על ידי מנכ"לית המשרד, אמי פלמור.
  ח"כ לביא הוסיפה כי "זו פגיעה בערכים הדמוקרטים של ישראל, זו פגיעה במעמד הנשים. זו לא הדרך להביא לאהבת ישראל ולחיזוק מעמדה של היהדות".
  תקציר...
 • ח"כ יעקב ליצמן: "לא נשב בממשלה שתיתן חופש הצבעה בנוגע לנישואים אזרחיים"

  את הדברים אמר ליצמן בצ'אט אינטרנטי שערך עם גולשי אתר "הארץ, בתאריך 12/3/15.

  עוד הוסיף ליצמן בנוגע לשאלה מדוע אינו תומך בחקיקה שתיתן  זכויות לקהילת הלהט"ב כי "לפני שמדברים על שינוי חוק, שישמרו על החוק הקיים. יש חוק במדינה שצריך לשמור שבת. האם יאיר לפיד עשה את זה? הוא שומר שבת? האם הוא לא הוציא הודעות בשבת בתור שר האוצר? ולכן, שלא ידרשו ממני להכיר בדברים שאני לא אוהב ושממנו לא דרשו. בכל אופן, ברור שאני נגד."

  תקציר...
 • קסניה סבטלובה, מספר 21 ברשימת המחנה הציוני: "תופעת העגונות היא תופעה נוראית, השייכת לתקופה חשוכה"

  כך כתבה אמש בעמוד הפייסבוק שלה, המועמדת קסניה סבטלובה, מספר 21 ברשימת המחנה-הציוני לכנסת ה-20, אשר שוריינה ברשימת המחנה הציוני על ידי ח"כ ציפי לבני..
  עוד הוסיפה סבטלובה כי "בישראל המתקדמת כבר כיום קייימים פתרונות שונים- אשר חשוב להכיר- אשר פותרים בכלים אזרחיים בעיה דתית (שהרי בישראל רק נישואין דתיים). הכלי העיקרי שבו מדובר הוא הסכם קדם-נישואין אשר מטיל סנקציות אזרחיות על סרבן הגט.
  בכנסת ה-20 נפעל למען מיגורה מחיינו של התופעה הטרגית הזו, שהורסת חיים של נשים ומשפחותיהן."
  תקציר...
 • ח"כ עליזה לביא: "המפלצת הזאת של מירוץ הסמכויות במהלך גירושין, קיימת רק במדינת ישראל"

  את הדברים אמרה ח"כ לביא בהתיחסותה לחשיפת הערוץ הראשון על ל', אשר סרבה לתנאי בעלה במהלך הגט ולכן בהנחיית בין הדין הרבני נעצרה ונאזקה.

  עוד הוסיפה ח"כ לביא "אפשר היה אחרת. החוק שלי לביטול המירוץ - שעבר ועדת שרים - נחסם ע"י הבית היהודי. יכולנו לעזור גם לאשה הזו ולשבעת ילדיה שבית הדין מבקש לזרוק אותם לרחוב. אפעל ואמשיך לסייע גם במקרה זה וגם נחזור ונמשיך לשנות ולהביא לביטול המציאות ההרסנית בישראל".

  תקציר...

על מה מדובר?

יהודי ויהודיה המעוניינים להינשא במדינת ישראל מחוייבים על-פי חוק לקיים את ההליך בעזרת הרבנות הראשית בלבד.

מצב זה יוצר אפליה כלפי זוגות רבים מסיבות שונות -
ישנם אזרחים רבים במדינת ישראל הרואים עצמם כיהודים והרבנות מטילה ספק ביהדותם ומשום כך הם אינם יכולים להינשא לבני זוג יהודים.
זוגות שאינם בני אותה דת, עומדים גם הם בלי האפשרות להינשא זה לזו.
זוגות חד-מיניים אינם יכולים להינשא כלל במסגרת הרבנות שהיא המסגרת האפשרית היחידה כיום. זו, כמובן, אינה מכירה בנטיות מיניות להטב"יות.

מלבד זוגות שאינם יכולים להינשא במצב הקיים, משום שהרבנות אינה מכירה בהם, ישנם זוגות רבים שאינם מעוניינים להינשא דרך הרבנות. לטענתם, מדובר בכפייה דתית. המדינה מוכרחה לאפשר יותר מדרך אחת למסד קשר זוגי - לזרמי היהדות השונים ובוודאי גם לדרך שלא תהיה תלויה בגורמים דתיים כלשהם.

מעת לעת הרבנות הראשית מקצינה את דרישותיה מזוגות המבקשים להינשא, ומצרפת דרישות שאין להן ולהלכה דבר וחצי דבר.
תנאי שימוש
עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר