חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
 • נדחתה בטרומית הצעת חוק אימוץ ילדים (תיקון –כשירות המאמץ), התשע"ח– 2017 של ח"כ יעל גרמן וסיעת יש עתיד. ח"כ גרמן: "כל עוד שהקהילה הגאה מופלה בחוק ולא יכולה לאמץ ילדים ולעשות פונדקאות

  אתמול, רביעי 16.05.2018 עלתה להצבעה במליאה לקריאה טרומית הצעת חוק אימוץ ילדים (תיקון –כשירות המאמץ), התשע"ח– 2017 של ח"כ יעל גרמן וסיעת יש עתיד. לחוק זה הוצמד חוק נוסף של חברת הכנסת מיכל רוזין (מרצ) הצעת חוק אימוץ ילדים (תיקון - אימוץ על ידי הורה יחיד), התשע"ח-2017 אשר נדחתה אף היא אתמול בקריאה טרומית. כזכור, עם תחילת השבוע נידונה הצעת החוק של ח"כ גרמן בוועדת השרים לחקיקה, והוחלט לדחותה.

  תקציר...
 • הצעת חוק: ביטול יום ירושלים - הצעת החוק נמשכה


  *** הצעת החוק נמשכה ובוטלה ע"י הח"כים היוזמים בתאריך 18.6.14 ***

  הצעת חוק יום ירושלים (תיקון – ביטול החוק), התשע"ד–2014

  חוק יום ירושלים שנחקק ב-1998 קבע את מעמדו של יום ירושלים בכ"ח באייר כחג במדינה. יום ירושלים מצוין החל מ-1968, בעקבות החלטות הממשלה והכנסת שקבעו כי כ"ח באייר יהיה "יום חגה של ירושלים", אך ב-1998, מצאה לנכון הכנסת לתת לו מעמד של "חג לאומי".
  ההסבר להצעת חוק נובע כי לדעת היוזמים המציאות בשטח היא הפוכה, יום ירושלים כבר מזמן אינו יום חגה של ירושלים, אלא חגו של חלק מסוים ומצומצם בחברה הישראלית שחוגג אותו בצורה מתגרה ומתריסה אל מול תושביה הפלסטינאים של ירושלים המזרחית.
  תקציר...

על מה מדובר?

לעתים נעשה שימוש בשמה של היהדות כדי לנמק הצעות חוק בנושאים שונים ובעיתיים כך למשל בהצעות הנגועות בגזענות, שנאת-האחר, לאומנות, אנטי-דמוקרטיה ועוד. נושאים אלא אינם שייכים באופן ישיר לנושאים בהם עוסק המכון אך דווקא העירוב של עמדה יהודית חד-צדדית ובעייתית בנושאים אחרים מבטא היטב את הצורך בהבחנה ברורה בין דת ומדינה בישראל.

תחת הכותרת 'שונות' יובאו גם נושאים אחרים שאינם מתאימים לתחומים האחרים אך קשורים באופן כזה או אחר ליחסים הבעיתיים שבין דת ומדינה.
תנאי שימוש
עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר