חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
 • הצבעה בוועדה לשוויון בנטל: נדחתה רביזיה שביקשה להסיר את הסעיף שמכיר בשליחות חב"ד כשירות לאומי

  לפני זמן קצר, נערכה הצבעה בוועדה המיוחדת לשוויון בנטל לגבי הסרת הסעיף שמכיר בשליחות חב"ד כשירות לאומי. ההצבעה נערכה כחלק מרביזיה שהגיש ח"כ עופר שלח מסיעת "יש עתיד". הרביזיה נדחתה, והסעיף שקובע ששליחות חב"ד תוכר כשירות לאומי, נשאר. 
  כזכור, בתאריך 1.1.14 אושר הסעיף, ביוזמתו של ח"כ אלעזר שטרן מסיעת "התנועה".
  תקציר...
 • הצבעה בועדת השוויון בנטל: שליחות חב"ד תוכר כשירות לאומי

  על אף ההתנגדות של נציגי צה"ל, אושרה הצעתו של ח"כ אלעזר שטרן לפיה שליחותם של מאות נציגי חב"ד ברחבי העולם תוכר כשירות לאומי.ח"כ שטרן מציע לקבוע בחוק כי:"המדינה תכיר בפועלם של תלמידי ישיבות מחוץ לגבולות ישראל, על פי קריטריונים קבועים מראש, כשירות לאומי־אזרחי. הכרה זאת תכלול גם את שליחי תנועת חב"ד הפזורים ברחבי העולם".במהלך הדיון אמר שט
  תקציר...

על מה מדובר?

הסוגיה המוכרת והפופולרית ביותר בתחום השוויון בנטל היא סוגיית הגיוס לצה"ל. אך כדאי לשים לב גם לנושאים נוספים הקשורים בסוגיה הזו.
הטבות שונות כגון: קצבאות ילדים, הטבות בדיור ועוד, מנוסחת באופן המעניק אותן באופן כמעט אוטומטי למגזרים מסויימים. דווקא מגזרים הלוקחים חלק פעיל ויצרני בחברה הישראלית מופלים לא פעם לרעה.
יש למצוא דרך בה ההטבות השונות יחולקו  באופן שלא יפלה קבוצות ומגזרים שונים בחברה הישראלית, כאשר התנאי של "מיצוי כושר עבודה" הוא תנאי מרכזי בקבלת ההטבות השונות.

תנאי שימוש
עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר