חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
 • הצעת חוק: יום ראשון כיום מנוחה לעובד במקום יום שישי

  מטרתו של חוק זה לקבוע את יום ראשון כיום חופשי לעובד ששבוע עבודתו הוא של 5 ימים, במקום יום שישי, ובכך להתאים את שבוע העבודה לזה הנהוג במדינות רבות בעולם, והכל תוך שמירה על זכויות העובדים ואמונתם הדתית. הוספת יום ראשון כיום חופשי, הוספת חצי יום עבודה בימי שישי ועוד חצי שעת עבודה נוספת בימים שני עד חמישי תאפשר לאזרחי מדינת ישראל ליהנות מסוף שבוע מלא בסטנדרט בינלאומי וזאת בלי לפגוע בתפוקת שבוע העבודה.
  תקציר...
 • תשובות לשאלונים של מועמדי ומועמדות הפריימריז בעבודה

  היום מתקיימים הפריימריז במפלגת העבודה. לקראת הפריימריז שלחנו שאלונים לכל המועמדים והמועדות. שיתוף הפעולה מצידם היה גבוה במיוחד מה שמאפשר לנו לבחון את עמדות הסיעה באופן מעמיק. לפניכם/ן תשובותיהם של כלל המועמדים.
  תקציר...
 • שאלון העמדות של מכון 'על משמר הכנסת' לקראת הכנסת ה-20

  לקראת הכנסת ה-20, חוקל שאלון העמדות שנוסח ועוצב על-ידי מכון 'על משמר הכנסת', לכל המועמדים והמועמדות לפריימריז של הסיעות השונות. לאחר בניית הרשימות של כלל הסיעות, צוות המכון ימשיך לחלק את השאלונים לאלו הנמצאים במקומות הריאלים, ולאחר כינונה של הכנסת לחברי וחברות הכנסת המכהנים.

  קראו את שאלון העמדות המלא.
  תקציר...
 • קראו את תשובותיו של ח"כ צחי הנגבי לשאלון העמדות של מכון 'על משמר הכנסת'


  קראו את תשובותיו של ח"כ צחי הנגבי ממפלגת "הליכוד" לשאלון העמדות של מכון על משמר הכנסת.
  תשובותיו של ח"כ הנגבי הינן פלורליסטיות כאשר ניתן לראות שהוא תומך בהכרה ממסדית והענקת שוויון מלא לכל הזרמים ביהדות, תומך בשוויון זכויות מלא לקהילה הלהט"בית ועוד. 
  תקציר...
 • יוזמה חדשה: פורום קואליציוני שמטרתו גישור על מחלוקות בנושא דת ומדינה

  ביוזמתו של סגן שר הדתות, אלי בן דהן ממפלגת הבית היהודי, יצא לדרך הפורום שמורכב מנציגי כל המפלגות בקואליציה.
  מטרת הפורום היא ייעול תהליך החקיקה בנושא דת ומדינה ע"י שיתוף פעולה כלל קואליציוני.
  נציגי מפלגות הקואליציה ידונו זה עם זה לפני שהם מגישים הצעות חוק בנושא דת ומדינה.
  בשביל למנוע מצב שבו לאחר שהוגשה הצעת חוק מתגלות מחלוקות שבגללם ההצעה לא תעבור, יישבו נציגי המפלגות זה עם זה כדי להגיע לעמק השווה עוד לפני הגשתה. 

  תקציר...
 • חברת הכנסת רות קלדרון עונה על שאלון העמדות של מכון 'על משמר הכנסת'


  חברת-הכנסת רות קלדרון מסיעת "יש עתיד" מגיעה לכנסת מעולם ההתחדשות היהודית. מלבד היותר ד"ר לתלמוד, עסקה בהקמת בתי-מדרש עבריים, ובהשרשת תרבות עברית-יהודית-חילונית במסגרות שונות.

  קראו את תשובתיה לשאלון העמדות של המכון, ולמדו על האופן בו עולמה הרוחני מתרגם לעבודה פרלמנטרית.

  תקציר...

על מה מדובר?

יום השבת הוגדר בחוק כיום שבתון, ומהגדרה זו נובעות ומשתלשלות השלכות חוקיות ואזרחיות שונות. כיצד ייראה המרחב הציבורי בישראל ביום השבת? מהם הערכים המובילים את המחוקק כאשר הוא מטפל בסוגייה זו? באילו גורמים יש להתחשב כאשר מעצבים את דמותו של יום השבתון במדינה?

המארג החברתי העדין בחברה הישראלית מחייב לעסוק בנושא זה בעדינות רבה. יש להתחשב בצרכים של הציבורים והמגזרים השונים ולא להעדיף מגזר אחד על משנהו.
תנאי שימוש
עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר