חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
נאוה בוקר

נאוה בוקר

 • הצעת החוק שתסייע למסורבות גט מכל העולם גם אם אינן אזרחיות המדינה אושרה בקריאה ראשונה בכנסת; ח"כ עליזה לביא (יש עתיד): "מדובר בצעד דרמטי"

  מליאת הכנסת אישרה אתמול (ב') בקריאה ראשונה הצעת חוק ממשלתית לפיה למדינת ישראל תהיה סמכות לסייע לנשים עגונות בעולם, גם שאינן אזרחיות או תושבות מדינת ישראל. ההצעה קודמה ביוזמתה של ח"כ עליזה לביא (יש עתיד) בעקבות פנייה מוועידת רבני אירופה, והוכנה בשיתוף עם בתי הדין הרבניים, משרד החוץ ומשרד המשפטים.
  תקציר...
 • הצעת חוק התכנון והבנייה (תיקון – הגדרת בתי קברות אזוריים כתשתית לאומית), התשע"ו–2016

  הצעת חוק התכנון והבנייה (תיקון – הגדרת בתי קברות אזוריים כתשתית לאומית), התשע"ו–2016 של חברי הכנסת נאוה בוקר (הליכוד), ניסן סלומינסקי (הבית היהודי), ואכרם חסון (כולנו) מבקשת לתקן את סעיף 1 לחוק התכנון והבנייה, ובכך לאפשר לוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של תשתיות לאומיות לטפל בתכניות שעניינן בתי קברות אזוריים.
  תקציר...
 • הצעת חוק שירות ביטחון (תיקון – אופן הגשת ההצהרה לקבלת פטור מטעמי דת) של ח"כ עליזה לביא

  בעקבות הסדר שקבע כי דייני בתי הדין הרבניים ברחבי הארץ להגיע בעצמם אל בתי הספר שבהן לומדות המועמדות לגיוס ולגבות מהן את הצהרת הפטור מטעמי הכרה דתית, מבקשת הצעת החוק למנוע מגופים דתיים ליצור לחץ על צעירות דתיות שלא להתגייס לצה"ל באמצעות חיוב מבקשת הפטור לתת את הצהרתה בבית המשפט או בבית דין רבני, לפי העניין וכן באופן ישיר לצה"ל ולא באמצעות צד שלישי.
  תקציר...
 • הצע"ח של ח"כ יוגב וקבוצת ח"כים, להנצחת הרב אברהם יצחק הכהן קוק (ציון זכרו ופועלו), התשע"ח–2018

  בתאריך ה-1.1.2017 הניחו ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי), וקבוצת ח"כים ברובם מסיעות הקואליציה. אך, גם חברי הכנסת נחמן שי (המחנה הציוני), ואורלי לוי אבקסיס (סיעת יחיד), את הצע"ח להנצחת הרב אברהם יצחק הכהן קוק (ציון זכרו ופועלו), התשע"ח–2018 הנועדה לקרב את הנוער והציבור בכללותו לערכי הציונות והדת היהודית כחלק מתהליך הקניית המורשת היהודית-ישראלית והנצחת זכרם ומורשתם של גדולי האומה.
  תקציר...
 • הצעת חוק העונשין (תיקון – השחתת מודעות על רקע מגדר), התשע"ח–2017) של ח"כ יוליה מלינובסקי

  הצעת החוק של ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) וחברי כנסת נוספים ממפלגות שונות מבקשת להילחם בתופעה המתרחבת של השחתת מודעות ברחבי המדינה המציגות דמויות נשיות. לאחרונה,  פורסמו תופעות של השחתה דומה גם על שטרות כסף ומסמכים רשמיים, כאשר מטרתם של המשחיתים היא להדיר נשים מהמרחב הציבורי. על כן, מוצע לקבוע כי במקרים שבהם ההשחתה נעשית על רקע מגדרי יוטל עונש חמור יותר של שנת מאסר אחת.
  תקציר...
 • הצעת החוק של ח"כ ברושי וקבוצת ח"כים להחרגת משתלות הנמצאות בשטחים שייעודם חקלאי ולהתיר להם לפעול בשבת

  הצעת החוק של ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני) וקבוצת ח"כים הן מהאופוזיציה, והן מהסיעות ישראל ביתנו, כולנו, והליכוד, שהוגשה על רקע החמרת האכיפה של פקחי יחידת האכיפה במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, את הוראות חוק שעות עבודה ומנוחה, התשי"א–1951. מוצע להחריג מתחולת האיסור על עבודה ביום המנוחה השבועי, שבחוק שעות עבודה ומנוחה, משתלות הנמצאות בשטחים שייעודם חקלאי, והן מספקות מידע מקצועי חיוני וללא תמורה לציבור בכל הנוגע לגידול צמחים.
  תקציר...
 • הצעת חוק חדשה: נציגות ציבור בבתי הדין הרבניים

  ביום ראשון הקרוב תדון ועדת השרים לענייני חקיקה בהצעת חוק חדשה של ח"כ עליזה לביא (יש עתיד), המבקשת למנות נציגות ציבור לבתי הדין הרבניים. מטרתה של ההצעה היא למנות נציגות ציבור לצד הדיינים בבתי הדין בענייני מעמד אישי, בדומה לנציגי הציבור המשמשים היום בבתי הדין לעבודה, ובכך להקל ולשפר במעט את חוויית האישה הבאה בשעריו של בתי הדין. לפי ההצעה, כל הרכב הדן בבית הדין הרבני או בית הדין הרבני הגדול יכלול דיינים ושתי נציגות ציבור, אשר יהיו בקיאות בתחום ההלכה היהודית. המועמדת לתפקיד נציגת ציבור תהיה בעלת ניסיון של חמש שנים לפחות בייצוג בבתי הדין או בבתי משפט לענייני משפחה, וללא עבר פלילי או משמעתי. "מדינה שנתנה סמכויות שיפוט בידי בתי הדין, לא יכולה לאפשר מצב שבו למעלה ממחצית מאוכלוסייתה פשוט לא קיימת בה, זה אבסורד".

  תקציר...
 • הצע"ח להקמת מרכז להנצחת דמותו ופועלו של של הרב עובדיה יוסף של סיעת ש"ס וקבוצת ח"כים מהקואליציה

  קבוצת ח"כים מסיעות הקואליציה בראשות ח"כ מלכיאלי (ש"ס) וחברים נוספים של סיעת ש"ס הגישו את הצעת את הצעת חוק להנצחת הרב עובדיה יוסף (ציון זכרו ופועלו), התשע"ח–2017;המבקשת להביא להקמתו של מרכז להנצחתו של הרב עובדיה יוסף 
  תקציר...
 • הצעת חוק מימון טיפולי הפריה מתרומת זרע לנשים עגונות ומסורבות גט, התשע"ז–2017

  מטרת חוק זה היא לאפשר לנשים עגונות ומסורבות גט, שאינן יכולות להינשא ולהביא ילדים עם בן זוג אחר בשל החשש להגדרתו כממזר, להרות על ידי קבלת מימון מלא להליכי תרומת זרע והפריה חוץ-גופית על ידי המדינה.
  תקציר...

לחצו כאן וכתבו לנאוה בוקר
מכון על משמר הכנסת יעביר לחברי וחברות כנסת פניות העוסקות בנושאי דת ומדינה.
לפנייה בנושאים אחרים, אנא צרו קשר עם הח"כ באמצעות אתר הכנסת, בכתובת:
http://main.knesset.gov.il/mk/current/Pages/default.aspx

שם מלא *
דוא"ל *
טלפון
הודעה *

תאריך לידה: ט"ז חשוון תשל"א, 15/11/1970

השכלה:
לימודי תואר ראשון במדעי החברה והרוח, בית-ברל והאוניברסיטה הפתוחה.

תפקידים בכנסת:
הכנסת ה-20:
יושבת-ראש ועדת משנה לנושא כבאות והצלה.
חברה בוועדת הכספים.
חברה בוועדת הפנים והגנת הסביבה.
חברה בוועדת משנה לבדיקת סוגיות תכנון וסביבה במפרץ חיפה.
חברה בוועדת משנה לקידום עסקים קטנים ובינוניים.
חברה בוועדה מיוחדת לדיון בהצעה לסדר היום בנושא קשיים ברפורמה בשירות המדינה.

מצב משפחתי: אלמנה+ 2. 

פעילות ציבורית ותפקידים נוספים:
יו"ר קרן לתמיכה במערך הכבאות וההצלה על שם תת-ניצב ליאור בוקר.
בעלת משרד יחסי ציבור וייעוץ תקשורת.

דרכי התקשרות:
טלפון בכנסת:    02-6408798
טלפון נוסף:       02-6408797
דואר אלקטרוני:  nboker@knesset.gov.il
תנאי שימוש
עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר