חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
יעקב מרגי

יעקב מרגי

יושב-ראש וועדת החינוך
 • הצעת חוק שירותי הדת היהודיים (תיקון מס' 23) (סכום ההשתתפות בהוצאות התקציב של מועצה דתית), התשע"ח-2018 עברה בקריאה ראשונה.

  אתמול, שני 26.06.2018 עברה במליאה בקריאה ראשונה ברוב של 41 תומכים אל מול 6 מתנגדים, הצעת חוק שירותי הדת היהודיים (תיקון מס' 23) (סכום ההשתתפות בהוצאות התקציב של מועצה דתית), התשע"ח-2018. היום, שלישי התכנסה וועדת הכספים להכנה של הצעת החוק לקריאה שנייה ושלישית.

  תקציר...
 • ח"כ זהבה גלאון בוועדת החינוך: אנחנו לא "עגלה ריקה"

  בדיון סוער ב27 ביוני 2017 עסקה ועדת החינוך והתרבות בטענות על הדתה במערכת החינוך הממלכתית.
  תקציר...
 • ועדת החינוך דנה במקצוע תרבות יהודית ישראלית ו"הכנסת תכנים רפורמיים למערכת החינוך"

  בעקבות פנייה של ח"כ משה גפני (יהדות התורה) וח"כ יהודה גליק (הליכוד) ובעקבות תחקיר בן 3 חלקים של העיתון יתד נאמן ומסמך על עמותת "אספקלריא", קיימה ועדת החינוך של הכנסת דיון בנושאי מקצוע תרבות יהודית ישראלית וכן בהכנסת תכנים רפורמים למערכת החינוך. היו"ר מרגי סגר את הדיון בלא סיכום, וקבע שתתקיים ישיבת המשך.
  תקציר...
 • חבר הכנסת מאיר כהן (יש עתיד) בדיון וועדת החינוך על אפליית תלמידות במגזר החרדי: "זו גזענות חסרת מעצורים"

  היום (23.1.17) , התקיים דיון בוועדת החינוך של הכנסת בנושא שיבוץ תלמידות במגזר החרדי. בדיון שהובל על-ידי יו"ר הוועדה חבר הכנסת יעקב מרגי (ש"ס) הביא משרד החינוך נתונים אודות ניסיונו להילחם באפלייה המתרחשת כנגד תלמידות ספרדיות שאינן מתקבלות למוסדות לימוד על רקע מוצאן האתני, ומנגד נשעמו אמירות קשות את התנהלות המשרד והמדינה ככל, שאינם מטילים סנקציות של ממש כדי להילחם בתופעה.
  הנה כמה מהדברים שנאמרו בישיבה על ידי חברי הכנסת הנוכחים:
  תקציר...
 • דיון ועדת החינוך, התרבות והספורט בנושא עתיקות הכותל

  בתאריך ה22.11.2016 וועדת החינןך, התרבות והספורט בראשות ח"כ יעקב מרגי (ש"ס) קיימה דיון בנוכחות מנכ"ל רשות העתיקות, ישראל חסון, ארכיאולוגים ההטוענים שרחבת התפילה השיוויונית עזרת ישראל מהווה מפגע מסוכן לעתיקות הארכיאולוגיות הנמצאות באתר מימי בית שני, וארגון נשות הכותל.
  תקציר...
 • ח"כ יעקב אשר, בועדת הפנים והגנת הסביבה: "ה'בית היהודי' עושים מהרבנות- בית חרושת לג'ובים"

  את הדברים אמר ח"כ אשר  בישיבת ועדת הפנים שהתקיימה היום (29/10/14) בנושא "מועצות דתיות- הרכבן והשינויים הצפויים". עוד הוסיפה ח"כ עליזה לביא "אני יושבת פה ולומדת איך הפוליטיקה השתלטה על הדת- אנחנו כולנו משחירים את פניה של היהדות".
  הישיבה "מועצות דתיות - הרכבן והשינויים הצפויים"  התקיימה משום שפגה השנה מיום הבחירות המקומיות בה היה צריך להרכיב מועצה דתית., אך עד היום הורכבו רק 28 מתוך 132 מועצות. במהלך הישיבה סקר סגן השר לשירותי דת, אלי בן דהן את מצב המועצות הדתיות ומדוע לגישתו ישנם עיכובים במינוי הרשויות המקומיות. ח"כ מירי רגב, יו"ר הועדה, הפנתה האשמות לסגן השר בן דהן בכך שעיכוב הרכבת המועצות הדתיות משמש את מפלגת "הבית היהודי" לשם מינויים פוליטיים לדבריה: "גם שרון עשה מינויים פוליטיים- היום זה הבית היהודי שעושה מינויים פוליטיים, אין דין ואין דיין למרות בן דהן".
  בנוסף, ראשי ערים ומועצות המקומיות מחו וסיפרו על הבעיות בהרכבת המועצות הדתיות בעירם. 
  תקציר...
 • ח"כ תמר זנדברג: "קל בגבעתי, קשה בגיור"

  את הדברים אמרה ח"כ זנדברג בדיון שנערך היום (13/8/2014) בועדת פנים ועסק בהתנהלות המשרד לשירותי דת בנושא הגיור. בדיון נכח גם הרב הראשי לשעבר, הרב מרדכי אליהו, וכן, נציגי הרבנות ומשרד הדתות. עוד אמרה ח"כ זנדברג בנוגע להתנהלות הרבנות בנושא הגיור כי "הרבנות הראשית היא לא מוסד קדוש, היא לא ירדה מהר סיני עם התורה. היא מוסד מנהלתי".
  הדיון נסב בעיקרו סבבי הצעת החוק של ח"כ אלעזר שטרן שנתמכת ע"י שרת המשפטים, לאפשר לרבני ערים לגייר, הצעה אשר עברה את ועדת שרים לחקיקה ללא תמיכת המשרד לשירותי דת, ח"כ מירי רגב טענה כי הנושא עלול להביא למשבר קואליציוני באומרה "יש דבר יותר חשוב מהממשלה- נצחיות העם היהודי".

  תקציר...
 • ועדת חוקה, חוק ומשפט: דיון נוסף על הצעת חוק הגיור של ח"כ שטרן. והפעם - סגן השר אלי בן-דהן מגיש תזכיר חוק אלטרנטיבי על אף שהגיע להסכמות עם ח"כ שטרן

  לפניכם/ן פרוטוקול של דיון נוסף על הצעת החוק של ח"כ אלעזר שטרן בנוגע להליך הגיור. הצעת החוק של ח"כ שטרן מבקשת לאפשר לכל רב עיר לפתוח בית דין לגיור ובכך לפתוח את הגיור לתחרות ולאפשר לרבים ורבות נוספים להתגייר (מדובר על גיור אורתודוקסי בלבד).
  במהלך הדיון דנים המשתתפים בשאלת הסמכת הדיינים בבית הדין לגיור. האם הסמכה של רב עיר מספיקה? כיום בהליך ההסמכה לרב עיר אין הסמכה בדיינות.
  כמו כן, סגן השר אלי בן דהן שנוכח גם הוא בדיון הגיש באותו יום תזכיר חוק מטעם משרדו. התזכיר הופץ ביום בו התקיימה הועדה והיושבים בחדר לא מכירים את נוסחו. ח"כ שטרן לא ידע על קיומו והוא מופתע מכך משום שהוא היה משוכנע כי הגיע להסכמות עם סגן השר בן דהן בנוגע לשורה של נושאים בהצעת החוק שלו, ולכן לא ברור לו הצורך בכתיבת תזכיר חוק נוסף. התגלה לו במהלך הישיבה שלסגן השר יש השגות על ההסכמות ביניהם בלי שהוא ידע על כך.
  תקציר...
 • ועדת העבודה, הרווחה והבריאות: הצעת חוק שיוויון הזדמנויות בעבודה


  ועדת העבודה והרווחה והבריאות דנה בנושא: הצעת חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה (תיקון מס' 19). הכנה לקריאה השנייה והשלישית. המטרה של הצעת החוק הזאת, היא לקחת את הגוף החשוב הזה שאמור לייעץ לנציבות שוויון הזדמנויות בעבודה ולגוון את ההרכב שלו באופן שיבוא לידי ביטוי כל האוכלוסיות שהגוף הזה אמור לטפל בהן ולדאוג להן. 
  במסגרת הזאת יש בקשה להסדיר בפעם הראשונה ייצוג לקבוצות אוכלוסייה שעד היום לא זכו שקולן יבוא לידי ביטוי בתוך המסגרת הזו, החל ממתן ייצוג לאוכלוסייה הנוצרית, הדרוזית והצ'רקסית באופן נפרד, בנוסף לייצוג הקיים לאוכלוסייה המוסלמית, דרך ייצוג לאוכלוסייה החרדית שלא היה עד היום, מתן ייצוג לעולים, לארגונים שעוסקים בקידום תעסוקה של משרתים במילואים, תעסוקת מבוגרים, נשים כמובן, באופן שבאמת ייתן מענה רחב. ח"כ אילן גילאון:" ההצעה לא נכונה ברוחה".
  להלן עיקרי הדברים
   
  תקציר...

לחצו כאן וכתבו ליעקב מרגי
מכון על משמר הכנסת יעביר לחברי וחברות כנסת פניות העוסקות בנושאי דת ומדינה.
לפנייה בנושאים אחרים, אנא צרו קשר עם הח"כ באמצעות אתר הכנסת, בכתובת:
http://main.knesset.gov.il/mk/current/Pages/default.aspx

שם מלא *
דוא"ל *
טלפון
הודעה *

תאריך לידה: כ"ח חשוון תשכ"א, 18/11/1960

השכלה:
תיכונית והתמחויות שונות בחשבונאות – חשב שכר ומסים.

תפקידים בכנסת:
הכנסת ה-20:
יושב-ראש ועדת החינוך, התרבות והספורט.
חבר בוועדה לענייני ביקורת המדינה.
חבר בוועדת משנה לתקנות חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.
חבר בוועדת משנה לעניין הרפורמה בבריאות הנפש.
חבר בוועדת המשנה לחינוך בלתי פורמלי.
ממלא  מקום בוועדת הכספים.

הכנסת ה-19:
חבר בוועדה מיוחדת לזכויות הילד.
חבר בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות.
חבר בוועדת משנה לתקנות חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.
חבר בוועדת משנה לנושא: פנסיה בקיבוץ המתחדש.
חבר בוועדת המשנה לעניין תוכנית 'מעגלי תעסוקה' של משרד הכלכלה.
חבר בוועדה משותפת לדיון בהצעות חוק הביטוח הלאומי (חישוב דמי לידה למבוטחת עצמאית), התשע'ד-2014.
חבר בוועדה משותפת לדיון בהצעת חוק למניעת הטרדה מינית (תיקון - העברת נטל ההוכחה במקרה של פיטורין בשל הגשת תלונה על הטרדה מינית), התשע'ג-2013.

הכנסת ה-18:
שר לשירותי דת
חבר בשדולה למאבק בשחיתות המנהל הציבורי
חבר בשדולה למען השלטון המקומי

הכנסת ה-17:
חבר בוועדת המשנה לתנאי העבודה של חברי הכנסת
חבר בוועדת משנה בעניין מיגון יישובי עוטף עזה ומיגון מוסדות החינוך שבהם
חבר בוועדת משנה לעניין חוק ההסדרים
חבר בוועדת הכספים
חבר בוועדה משותפת לתקציב הביטחון
יושב-ראש ועדת הכנסת
חבר בוועדת הפנים והגנת הסביבה
חבר בוועדה מיוחדת לפניות הציבור
חבר בוועדה לזכויות הילד
חבר בוועדת הכנסת
חבר בוועדת החוץ והביטחון
חבר בוועדת האתיקה

שירות צבאי: שירת בגדוד הקשר בפיקוד הדרום

מצב משפחתי: נשוי+2

מקום מגורים: מושב שדה צבי. 

פעילות ציבורית ותפקידים נוספים:
8.1982–8.1993 – עבד בקריה למחקר גרעיני.
1.2001–1.2012 – מנכ”ל תנועת ש”ס.
30.7.1993–17.2.2003 – יושב-ראש המועצה הדתית באר-שבע.
פעילות נוער בשכונות מצוקה.
סיוע למשפחות נזקקות.
שיעורי תורה.
פעילות בשעת חירום.

דרכי התקשרות:
טלפון בכנסת:      02-6408075
פקס:                   02-6408028
דואר אלקטרוני:   ymargi@knesset.gov.il
תנאי שימוש
עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר