חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
יעקב ליצמן

יעקב ליצמן

סגן שר במשרד הבריאות
 • היועץ המשפטי של ועדת הפנים בחוות דעת: חוק המרכולים יחול גם על חנויות נוחות בתחנות הדלק ברחבי הארץ

  במסגרת בדיקה מעמיקה שערך ח"כ עפר שלח (יש עתיד) סביב החוק והשלכותיו, השיב היועץ המשפטי של ועדת הפנים והגנת הסביבה תומר רוזנר כי "מהצעת התיקון לפקודת העיריות עולה, כי חוק עזר של רשות מקומית שיסדיר פתיחתן וסגירתן של חנויות נוחות בימי מנוחה יהיה טעון הסכמת שר הפנים ויחול עליו ההסדר החדש המוצע בהצעת החוק", כך על פי הפרסום בYNET.
  תקציר...
 • ח"כ דוד ביטן (הליכוד) על הנסיון להסכים על נוסחו של חוק הגיוס החדש: "בחוק הגיוס יש בעיות עם כל המפלגות, כולל עם ישראל ביתנו וכולל עם כחלון והחרדים עצמם"

  חקיקת חוק הגיוס המתוקן ממשיכה להתקדם, חודשיים לאחר שהחוק הקודם נפסל על ידי בג"ץ (כזכור, בחודש ספטמבר השנה החליט בית המשפט העליון  לקבל את העתירה נגד חוק הגיוס ולהורות על ביטולו בתוך כשנה). האתר החרדי "כל הזמן" מדווח כי חברי הכנסת החרדים עסוקים בעניין במרבית סדר יומם, הם נפגשים עם כלל הגורמים הרלוונטיים בכדי להגיע לבסיס של הסכמות, וזאת בכדי להכין נוסח חוק אותו יוכלו להעביר תוך חודש לקריאה ראשונה ומשם לוועדת חוץ וביטחון בדרך לקריאה שניה ושלישית.
  תקציר...
 • לאחר סיכום עם נציגי הממשלה והליכוד, ביום שני הקרוב עתידה להיות מונחת הצע"ח לצמצום היכולת לבצע עבודות תשתית מטעם הממשלה ביום השבת

  לפי דיווחים בעיתון הארץ ובאתר בחדרי חרדים, לאחר סיכום בין נציגי הסיעות החרדיות, לנציגי הליכוד, יו"ר הקואליציה, דוד ביטן (הליכוד), ושר התיירות, יריב לוין (הליכוד), ביום שני הקרוב ה-13.11, צפויים חברי כנסת מסיעות הליכוד, הבית היהודי, ש"ס ויהדות התורה, להגיש הצע"ח המיועדת לצמצום היכולת לבצע עבודות תשתית מטעם הממשלה בשבת.
  תקציר...
 • תיקון לחוק שיוגש על ידי המפלגות החרדיות לחוק שעות עבודה ומנוחה יימנע ביצוע עבודות תשתית בשבת

  בתאריך ה-16.10.2017 חשף האתר בחדרי חרדים כי בהוראת שלוש מועצות גדולי התורה, ראשי המפלגות החרדיות בכנסת, יהדות התורה וש"ס, עתידים להגיש הצעת חוק המיועדת לתיקון הצעת חוק שעות עבודה ומנוחה, המבקש להוסיף במסגרת החוק סמכות לשר העבודה בבואו להתיר העסקת עובד בשעות המנוחה השבועית או בחלק מהן, להתחשב ככל שניתן במסורת ישראל.
  תקציר...
 • מליאת הכנסת אישרה את הצעת חוק שירותי הדת היהודיים (תיקון מס' 22), התשע"ז- 2016

  בתאריך ה-5.12.2016 אישרה מליאת הכנסת ברוב של 82 ח"כים וללא מתנגדים את הצעת חוק שירותי הדת היהודיים (תיקון מס' 22), התשע"ז- 2016 של חברי הכנסת מרב מיכאלי (המחנה הציוני), אלי אלאלוף (כולנו), אילן גילאון (מרצ), דב חנין (הרשימה המשותפת). מטרתה של הצעת החוק היא איסור על גביית כסף בגיןהובלת גופה לקבורה ממשפחתו של הנפטר.
  תקציר...
 • הצעת חוק: מלגת קיום לתלמידי ישיבות

  הצעת חוק מלגת קיום לתלמידי כולל, התשע"ד–2014

  יסוד מוסד באמונה היהודית הוא שבזכות לימוד התורה על ידי תלמידים חכמים המקדישים את כל עתותיהם לתורה, מתקיים העולם וישראל.
  לפי הצעת חוק זו, תלמיד כולל שלומד חודש לימודים מלא בכולל לפי כללים שיקבע שר החינוך ושהוכיח כי הוא עומד בתנאים הקבועים בהצעת החוק: יש לו שלושה ילדים לפחות, אין לו הכנסה אחרת ואין בבעלותו רכב, יהיה זכאי למלגת קיום בשיעורים שייקבעו בחוק התקציב השנתי.
  בהצעת החוק מוצע לעגן את זכותם של תלמידי כולל למלגת קיום וזאת לאור ההכרה בחשיבות הערך שבלימוד תורה. עם זאת, לצד קביעת זכאותם של תלמידי הכולל למלגת קיום אם הם עומדים בתנאים הסוציאליים הקבועים בחוק זה, מוצע בהצעת החוק כי הממשלה רשאית לקבוע לפי הצעתו של שר החינוך תחומי לימוד נוספים במוסדות על תיכוניים שיזכו את לומדיהם במלגת קיום במסגרת תקציב שנתי שיוקצה לכך.

  תקציר...
 • הצעת חוק: רשויות ציבוריות במדינת ישראל יהיו מחוייבות לציין את התאריך העברי בכל מכתב רשמי


  הצעת חוק השימוש בתאריך העברי (תיקון – ציון תאריך עברי בתעודה מזהה), התשע"ד–2013

  הצעת חוק זו באה לחזק את מעמדו של לוח השנה העברי כחלק מהותי מהצביון היהודי במדינת ישראל וככלי לחבר בין אוכלוסיות ממגזרים דתיים שונים. ההצעה באה להגביר את השימוש בתאריך העברי במסגרות ציבוריות, וכך להגביר את שימושו הן במגזר הציבורי והן באוכלוסייה הכללית. 


  תקציר...
 • הצעת חוק: מאסר בפועל לאדם שמונע גישה של אדם אחר לקברים בשטחי יהודה ושומרון

  הצעת חוק העונשין (תיקון – דרכי גישה למקום פולחן), התשע"ג–2013 

  אנחנו מברכים את הממשלה על כך שבשנים האחרונות הושקעו מיליונים בשיפוץ הר הזיתים, בהכנת מערכת מצלמות, באבטחה, ובהקמת נקודת משטרה חדשה בהר הזיתים בירושלים, זאת כמענה לתופעה חילול הקברים והפגיעה במבקרים יהודים המגיעים לאזור – תופעה שהלכה והתעצמה בשנים האחרונות.
  אולם כל זה לא מונע את ההתנכלויות והאלימות המתמשכות נגד המבקרים – אזרחי ישראל ותיירים בדרך לאתרים. המצב חמור בדרכי הגישה להר הזיתים, לקבר שמואל הנביא, למערת המכפלה, קבר רחל וקבר יוסף וכו'.
  הצעת החוק באה לתת מענה למצב בלתי נסבל זה כאשר נדמה שמדינת ישראל מאבדת את כוח ההרתעה שלה על ידי חוסר שליטה בדרכי הגישה לאתרי הפולחן. כוח ההתרעה לא נמדד רק מול האויב החיצוני, הוא נמדד גם בתחושת הביטחון והבטיחות בתחומים בשליטת המדינה – ועל אחת כמה וכמה בעיר הבירה – ירושלים.
  תקציר...
 • הצעת חוק: איסור החרמת חרדים מהממשלה רק בשל היותם חרדים

  הצעת חוק העונשין (תיקון – איסור החרמת חרדים), התשע"ג–2013

  בהקמת הממשלה האחרונה עלה כי ישנה קבוצה אשר בחרה להדיר את נציגיהם של חלק מהותי מהאוכלוסייה, בממשלה, אך ורק לנוכח היותם חרדים. אמירה קשה זו לא הוקעה ולא עוד אלא שעל בסיסה הוקמה הממשלה ה- 33 של מדינת ישראל.
  להדרה זו אין מקום בחברה פלורליסטית מתוקנת ומתחשבת, היודעת להוקיר ולכבד את הזולת באשר הוא חרף השונות ביניהם. לפיכך עולה הצורך לשרש תופעה זו מעיקרה. הוספת המונח "החרמה" והכללת המגזר החרדי במסגרת הגדרות העבירה, נוסף על החמרת הענישה בגינה, נועדו להרתיע ולמנוע את הישנותה.
  תקציר...

לחצו כאן וכתבו ליעקב ליצמן
מכון על משמר הכנסת יעביר לחברי וחברות כנסת פניות העוסקות בנושאי דת ומדינה.
לפנייה בנושאים אחרים, אנא צרו קשר עם הח"כ באמצעות אתר הכנסת, בכתובת:
http://main.knesset.gov.il/mk/current/Pages/default.aspx

שם מלא *
דוא"ל *
טלפון
הודעה *
תאריך לידה: כ"ח אב תש"ח, 02/09/1948 

השכלה:
 לימודי ישיבה .

תפקידים בכנסת:
הכנסת ה-20:
שר הבריאות (עד תאריך ה-26.11.2017).

הכנסת ה-19:
חבר בוועדת הכספים.
חבר בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות.
חבר בוועדה משותפת לתקציב הביטחון.
חבר בוועדה משותפת לתקציב הכנסת.
חבר בוועדת המשנה לביטוח.
חבר בוועדת המשנה לטיפול ולתקצוב נושא השמיטה.

הכנסת ה-18:
סגן שר הבריאות. 

הכנסת ה-17:
יושב-ראש ועדת משנה בעניין זכויות ראש ממשלה מכהן ורעייתו. 
חבר בוועדת משנה בעניין שנת שמיטה. 
חבר בוועדת משנה לשירותי דת.
יושב-ראש ועדת הכספים.
חבר בוועדת הכספים.
חבר בוועדה לענייני ביקורת המדינה. 


מצב משפחתי: נשוי+5

מקום מגורים: ירושלים.

פעילות ציבורית ותפקידים נוספים:
מנכ”ל בית יעקב חסידי ירושלים.
יזם הקמת קריות חרדיות באשדוד, תל אביב, ערד ובית שמש.


דרכי התקשרות:
טלפון בכנסת:      02-6408323
טלפון נוסף:         02-6408322
פקס:                   02-6408939
דואר אלקטרוני:   ylitzman@knesset.gov.il
תנאי שימוש
עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר