חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
יעקב ליצמן

יעקב ליצמן

סגן שר במשרד הבריאות
 • ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם ראשי סיעות הקואליציה, והודיע כי בכוונתו להביא את חוק הגיוס להצבעה לקריאה ראשונה בשבוע הבא.

  היום, ראשון 24.06.2018 ראש הממשלה בנימין נתניהו (הליכוד) נפגש עם ראשי סיעות הקואליציה ועדכן אותם כי בכוונתו להביא את חוק הגיוס להצבעה בקריאה ראשונה כבר בשבוע הבא. 

  תקציר...
 • השר יובל שטייניץ, על החלטות הוועדה למינוי דיינים: "הרשימה הנבחרת הינה איכותית ויש בה ייצוג לזרמים השונים ביהדות"

  אתמול (12.7.16) לעת ערב, מונו תשעה דיינים חדשים לבתי הדין הרבניים. הדיינים חולקו שווה בשווה בין מפלגות הקואליציה- ש"ס, הבית היהודי ויהדות התורה, כלומר- חרדים ספרדים,חרדים אשכנזים וציונים דתיים. בין הרבנים שמונו נמצא גם הרב אלמליח, אשר היה מעורב בפרשת "גט ברמיה". על המינויים החדשים אמרה ח"כ רויטל סוויד: "אחרי שמונה שנים שלא מונו דיינים ולמרות מחלוקות פוליטיות בין חברי הועדה הצליחה הועדה למנות דיינים שרובם ראויים, מתונים ודוגלים בשוויון בין נשים לגברים."  האמנם?
  תקציר...
 • סערה בוועדת שרים, רגע לפני הבחירות העברות כספים לחינוך התורני, למשרד לשירותי דת ולחטיבה להתישבות יהודית

  הבוקר (9/12/14) התכנסה ועדת הכספים בראשות ח"כ ניסן סלומיאנסקי על מנת להצביע על העברה דחופה של כ-70 מיליון ₪ למוסדות חרדיים, ביניהם: למעיין החינוך התורני של ש"ס, לתמיכה בכוללים ובמכונים תורניים, כמו כן, הועברו כ40 מיליון ש"ח למשרד לשירותי דת. 
  אמש חשף עיתון "הארץ" את הבקשה החפוזה אשר הגיעה מצד ראש הממשלה להעברה זאת, זאת יחד עם ביקורת הנשמעת במסדרונות הכסף על כך שהכסף מהווה לכאורה כחלק מפזילת רוה"מ נתניהו אל עבר החרדים בשל הבחירות המתקרבות.

  העברות אלה, מצטרפות להעברות מישיבת הוועדה שהתקיימה אתמול (8/12/14) במהלכה על אף התנגדות מקצת חברי הכנסת הועברו 60.4 מיליון ₪ לחטיבה להתיישבות במשרד ראש הממשלה, בעבר חשפה ח"כ סתיו שפיר כי חלק מהכסף המגיע לחטיבה מועבר לעמותות העוסקות בהעמקת הזהות היהודית בבתי הספר. 
  את הבקשות התקציביות קיבלו חברי הכנסת החברים בוועדה דקות ספורות לפני הוועדה, ולא כפי שנהוג כשבוע לפני הדיון. זאת לאחר שהיועץ המשפטי לכנסת קבע, כי בעת הזאת ראשי יו"ר הוועדה להעלות שהוגשו ממש לפני הישיבה, כפי שהנוהל עצמו מאפשר. 
  תקציר...
 • הצבעה בועדת הכספים: קביעת סכום השתתפות בהוצאת התקציב של המועצות הדתיות


  התשתית לדיון שהתקיים ב19.3.14 הבוקר היא העובדה שעל פי החוק, תקציב המועצות הדתיות מחולק בפרופורציה של 40% השתתפות המדינה ו-60% השתתפות הרשויות המקומיות. זה על בסיס החלטה שהתקבלה לפני מספר שנים. נציגי שר האוצר, שר הפנים והשר לשירותי דת רשאים להציע אמות מידה שיאפשרו בעיקרו של דבר לחלק אחרת את התקציב בין הרשויות המקומיות השונות ובכך בעצם להתחשב יותר ברשויות מקומיות חלשות שנמצאות במצב כלכלי חלש יותר ולהתחשב באזורים פריפריאליים.
  תקציר...
 • ועדת הכספים: 165 מיליון ש"ח למועצות הדתיות  ועדת הכספים דנה הבוקר בתקצוב המועצות הדתיות. הצעת החוק מגיעה בשלב זה של השנה נוכח אישור מאוחר של התקציב במהלך חודש אוגוסט, רטרואקטיבית לתחילת אוגוסט. שיטת התקצוב של המועצות הדתיות בנויה בצורה כזו שבגדול, המדינה מתקצבת את כלל המועצות הדתיות ב-40% והרשויות המקומיות מתקצבות ב-60%. והרשויות המקומיות הגדולות למעשה מסבסדות את הרשויות המקומיות החלשות.
  להלן עיקרי הדברים
  תקציר...
 • ועדת הכלכלה: הוצאת היישובים החרדים ממפת העדיפות הלאומית שאושרה בממשלה. דב חנין: "מכיוון שסדר העדיפויות של הממשלה השתנה, דברים אחרים נופלים קורבן".


  מפת העדיפות הלאומית מזכה את הערים בהטבות ממשלתיות בתחומי הדיור, התשתיות, החינוך, התרבות והבטחון. לרשימה החדשה שאושרה בכנסת נוספו 20 יישובים חדשים. כמחצית מהיישובים מזוהים ומצביעי הבית היהודי ואילו היישובים שייצאו מן הרשימה מזוהים עם המפלגות החרדיות. על אף שבעת ההחלטה נאמר כי מדובר בשיקולים לאומיים ולא פוליטיים מפלגתיים. החכ"ים וביניהן יעקב ליצמן, דב חנין, אריאל אטיאס, ישראל חסון העלו הצעה לסדר יום בנושא תוך התייחסות לסוגיות אלו. 
  תקציר...

לחצו כאן וכתבו ליעקב ליצמן
מכון על משמר הכנסת יעביר לחברי וחברות כנסת פניות העוסקות בנושאי דת ומדינה.
לפנייה בנושאים אחרים, אנא צרו קשר עם הח"כ באמצעות אתר הכנסת, בכתובת:
http://main.knesset.gov.il/mk/current/Pages/default.aspx

שם מלא *
דוא"ל *
טלפון
הודעה *
תאריך לידה: כ"ח אב תש"ח, 02/09/1948 

השכלה:
 לימודי ישיבה .

תפקידים בכנסת:
הכנסת ה-20:
שר הבריאות (עד תאריך ה-26.11.2017).

הכנסת ה-19:
חבר בוועדת הכספים.
חבר בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות.
חבר בוועדה משותפת לתקציב הביטחון.
חבר בוועדה משותפת לתקציב הכנסת.
חבר בוועדת המשנה לביטוח.
חבר בוועדת המשנה לטיפול ולתקצוב נושא השמיטה.

הכנסת ה-18:
סגן שר הבריאות. 

הכנסת ה-17:
יושב-ראש ועדת משנה בעניין זכויות ראש ממשלה מכהן ורעייתו. 
חבר בוועדת משנה בעניין שנת שמיטה. 
חבר בוועדת משנה לשירותי דת.
יושב-ראש ועדת הכספים.
חבר בוועדת הכספים.
חבר בוועדה לענייני ביקורת המדינה. 


מצב משפחתי: נשוי+5

מקום מגורים: ירושלים.

פעילות ציבורית ותפקידים נוספים:
מנכ”ל בית יעקב חסידי ירושלים.
יזם הקמת קריות חרדיות באשדוד, תל אביב, ערד ובית שמש.


דרכי התקשרות:
טלפון בכנסת:      02-6408323
טלפון נוסף:         02-6408322
פקס:                   02-6408939
דואר אלקטרוני:   ylitzman@knesset.gov.il
תנאי שימוש
עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר