חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
אביגדור ליברמן

אביגדור ליברמן

שר הביטחון
 • התנאים לסיום המשבר הקואליציוני סביב חוק הגיוס: פטור ממשמעת קואליציונית והתחייבות של המפלגות החרדיות שלא להעלות לאישור הצעות חוק בנושאי דת ומדינה עד סוף 2019

  מוקדם יותר הערב הגיעו סיעות הקואליציה להסכמה על מתווה לפתרון המשבר הקואליציוני סביב ההצבעה על חוקי הגיוס של המפלגות החרדיות: לפי המתווה, שפרטיו פורסמו לראשונה בוואלה! NEWS, לחברי הקואליציה יוענק חופש הצבעה על החוק, כל מפלגה בהתאם להחלטת העומד בראשה, ובתמורה יתחייבו המפלגות החרדיות לפי סעיף 3 למתווה להימנע מהעלאת הצעות חוק נוספות בנושאי דת ומדינה עד לסוף שנת 2019.
  תקציר...
 • ח"כ משה גפני (יהדות התורה) בדרישה לאשר את שתי הצעות חוק הגיוס של המפלגות החרדיות: "המדינה לא יכולה להתקיים בלי תלמידים שתורתם אמונתם,לא אצביע יותר על חוקים הזויים"

  לאחר הנחת חוק הגיוס החדש של המפלגות החרדיות על שולחן הכנסת אתמול, ולאור איומן של המפלגות החרדיות שלא יצביעו בעד אישור תקציב המדינה באם לא תאושר הצעת חוק זו וכן הצעת חוק יסוד: לימוד תורה, ביקשו חברי כנסת רבים להביע דעתם על המהלכים האחרונים של חברי הכנסת החרדים. נזכיר כי הצעת החוק החדשה מבקשת לעגן הלכה למעשה את דחיית השירות של תלמיד ישיבה מגיל 18 ועד גיל 26, כדי לאפשר את המשך לימודיו, וכן קובעת במקביל יעדים ומכסות גיוס של תלמידי ישיבה לצה"ל.
  תקציר...
 • נוסח הוראת השעה של הביטחון אביגודר ליברמן לסדרי הדין בוועדה לבחינת פטור מטעמי הכרה דתית והרכבה (הוראת שעה, התשע"ח-2017)

  בתאריך ה-4.12.2017 הניח שר הביטחון, אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו) על שולחן הכנסת את תקנות שירות הביטחון סדרי הדין בוועדה לבחינת פטור מטעמי הכרה דתית והרכבה (הוראת שעה), התשע"ח-2017, המבקשות להטמיע בהוראת שעה לשלוש השנים הקרובות את הנוהל לביטול הפטור הניתן מטעמי הכרה דתית למועמדת לשירות ביטחון בהתאם לסעיף 40 לחוק שירות ביטחון [נוסח משולב], התשמ"ו-1986, הקובע את התנאים לקבלת הפטור, וסעיף 41 הקובע כי במקרה שבו הורשה המיועדת בפסק דין סופי בשל מסירת ידיעה כוזבת או בעבירה של שבועת שקר, בשל תצהיר לפי סעיף 40 לחוק שירות ביטחון.
  תקציר...
 • הצעת חוק יסודות התקציב (תיקון – שלילת תקצוב ממוסד תורני), התשע"ח–2017 של חברי סיעת ישראל ביתנו

  על רקע הפגנות הפלג הירושלמי והעדה החרדית כנגד גיוס בני ישיבות לצה"ל, הגישו חברי סיעתו של הביטחון, אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו), ובברכתו את הצעת חוק יסודות התקציב (תיקון – שלילת תקצוב ממוסד תורני), התשע"ח–2017 המיועדת להסמיך את שר האוצר בהסכמת שר המשפטים, ובהתייעצות עם שרי הביטחון והחינוך, לשלול את מימונו של מוסד תורני, באם העומד בראשו התבטא כנגד גיוס לשירות צבאי או לאומי.
  תקציר...
 • הצעת חוק: גיור יתאפשר גם על-ידי רב מקומי

  הצעת חוק לתיקון פקודת העדה הדתית (המרה) (גיור על ידי רב מקומי), התשע"ו–2016

  שאלת הגיור יוצרת קשיים רבים עבור קבוצה גדולה של אזרחים שאינם נחשבים יהודים על פי ההלכה היהודית. מטרת הצעת חוק זו היא להתמודד עם המצב בו מתגוררים במדינת ישראל מספר גדול של אזרחים שאינם נחשבים יהודים לפי ההלכה היהודית, אבל מרגישים חלק מהעם היהודי ומבקשים להיכנס בשעריו. הצעת חוק זו מבקשת להעניק סמכות גיור לכל רב רשות מקומית.
  תקציר...
 • הצעת חוק: מעמד שווה לזוגות שבאו בברית הזוגיות


  ההצעה, שהוגשה ע"י ח"כ אביגדור ליברמן ואחרים, גורסת כי נישואין בישראל הם דתיים בלבד; אין לכפות על אדם הליכים וטקסים דתיים בניגוד לאמונתו;  רבים מאזרחי המדינה אינם יכולים או אינם רוצים להינשא בנישואין הדתיים.
  החוק יוצר מסלול מקביל ושווה זכויות וחובות שבאמצעותו יכולים איש ואישה אזרחי המדינה החפצים בכך ליצור הסכם זוגי שאינו יוצר נישואין על פי הדין הדתי.
  החוק המוצע מפרט את מכלול רכיבי ברית הזוגיות – ממינוי רשמי ברית הזוגיות ועד להליכי התרת הברית על ידי הרשם או בית המשפט.
  תקציר...
 • הצעת חוק: איסור שימוש במערכת כריזה בבתי תפילה

  הצעת חוק למניעת מפגעים (תיקון – איסור שימוש במערכת כריזה בבתי תפילה), התשע"ו–2015

  מאות אלפי אזרחים בישראל, באזורי הגליל, הנגב, ירושלים, ומקומות אחדים במרכז הארץ, סובלים באופן שיגרתי ויומיומי מרעש שנגרם כתוצאה מקריאות המואזין במסגדים. רעש זה נוצר כתוצאה משימוש במערכת כריזה, המטרידה את מנוחתם של אזרחים מספר פעמים ביום, לרבות בשעות הבוקר המוקדמות.
  החוק המוצע מביא תפיסת עולם לפיה חופש הדת לא צריך להוות גורם בפגיעה באיכות החיים, ומציע כי בבתי תפילה ייאסר השימוש במערכות כריזה על מנת לקרוא למתפללים או על מנת להעביר מסרים דתיים או לאומיים.
  תקציר...
 • הצעת חוק: בתי דין מיוחדים לגיור

  ההצעה, שהוגשה ע"י חברי כנסת מסיעת "ישראל ביתנו"- אביגדור ליברמן, שרון גל, רוברט אילטוב, חמד עמאר, סופה לנדבר ואורלי לוי אבקסיס, מבקשת לעגן בחוק בצורה רשמית את בתי הדין המיוחדים לגיור. ההצעה כוללת את היקף פעילותם, סמכויותיהם והרכבם של בתי דין אלו.

  תקציר...
 • הצעת חוק : גיור צבאי

  ההצעה, שהוגשה ע"י חברי הכנסת אביגדור ליברמן, שרון גל, רוברט אילטוב, חמד עמאר, סופה לנדבר ואורלי לוי אבקסיס ("ישראל ביתנו"), מבקשת לעגן בחוק את נושא הגיור הצבאי.  
  החוק מציע, בין היתר, לאפשר לרב הצבאי הראשי להיות הסמכות המאשרת גיורים, ללא הצורך באישור נוסף מהרבנות הראשית לישראל. בנוסף מוצע איסור על ביטול גיורים, ועוד. 
  מתוך דברי ההסבר לחוק: 
  "מטרת הצעת החוק היא להסדיר את הליך הגיור שעוברים חיילים בצבא הגנה לישראל, ובכלל זה את סמכויותיהם של בתי הדין הצבאיים לגיור (להלן – בתי דין צבאיים) ושל הרב הצבאי הראשי."

  תקציר...

לחצו כאן וכתבו לאביגדור ליברמן
מכון על משמר הכנסת יעביר לחברי וחברות כנסת פניות העוסקות בנושאי דת ומדינה.
לפנייה בנושאים אחרים, אנא צרו קשר עם הח"כ באמצעות אתר הכנסת, בכתובת:
http://main.knesset.gov.il/mk/current/Pages/default.aspx

שם מלא *
דוא"ל *
טלפון
הודעה *

תאריך לידה: 05/06/1958, בריה"מ

השכלה:
B.A ביחסים בין-לאומיים, האוניברסיטה העברית בירושלים

תפקידים בכנסת:

הכנסת ה-20:
שר הבטחון (החל מ5.16)

הכנסת ה-19:
יושב-ראש וועדת החוץ והביטחון

הכנסת ה-18:
סגן ראש הממשלה
שר החוץ

הכנסת ה-17:
סגן ראש הממשלה
שר לנושאים אסטרטגיים

שירות צבאי: שירת מספר חודשים כאפסנאי בשירות מקוצר ("שלב ב'") בחיל התותחנים

מצב משפחתי: נשוי+3

מקום מגורים: נוקדים

תפקידים נוספים:
מזכיר הסתדרות העובדים הלאומית בירושלים.
יו”ר מועצת המנהלים של חברת תעשיות עתירות מידע.
חבר דירקטוריון החברה הכלכלית לירושלים.
מנכ”ל תנועת הליכוד.
מנכ”ל משרד רה”מ.
במסגרת התפקיד קידם פרוייקטים חברתיים לאומיים רבים.
היה ממקימי ארגון העולים ”הפורום הציוני”
1999 הקים מפלגת ”ישראל ביתנו”

התקשרות:
טלפון בכנסת:      02-6408871
טלפון נוסף:         02-6408870
פקס:                 02-6753792

 
דואר אלקטרוני:    aliberman@knesset.gov.il
תנאי שימוש
עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר