חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
תמר זנדברג

תמר זנדברג

יושבת-ראש ועדה מיוחדת למאבק בנגעי הסמים והאלכוהול
 • הצעת חוק הפעלת תחבורה ציבורית בשבת, התשע"ז- 2017 של ח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני) נפלה המליאה ברוב של 34 מתנגדים לעומת 25 תומכים.

  היום, רביעי 06.06.2018 עלתה במליאה הצעת חוק הפעלת תחבורה ציבורית בשבת, התשע"ז- 2017 של ח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני). הצעת החוק נפלה ברוב של 34 מתנגדים לעומת 25 תומכים
  תקציר...
 • הצעת החוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות (תיקון - הכרה בתא משפחתי של יותר משני הורים), התשע"ח 2018 של ח"כ יואל חסון נפלה ברוב של 42 מתנגדים לעומת 21 תומכים.

  היום, רביעי 06.06.2018 עלתה במליאה, הצעת החוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות (תיקון - הכרה בתא משפחתי של יותר משני הורים), התשע"ח 2018 של ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני). ההצעה נפלה ברוב של 41 מתנגדים לעומת 24 תומכים.

  תקציר...
 • הצעת החוק ברית הזוגיות לבני ובנות אותו המין התשע"ה-2015 של ח"כ סתיו שפיר נפלה במליאה ברוב של 41 מתנגדים אל מול 38 תומכים.

  היום, רביעי 06.06.2018 עלתה במליאה, הצעת החוק ברית הזוגיות לבני ובנות אותו המין- התשע"ה-2015 של ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני). 38 חברי כנסת הצביעו בעד ו41 חברי כנסת הצביעו נגד. ההצעה נפלה.

  תקציר...
 • תגובות במערכת הפוליטית להחלטת הקואליציה לדחות את ההצבעה על חוק המרכולים בשבוע

  ביום שני ה-1.1.2017 לאחר שבמשך היום וועדת הפנים הצביעה במשך היום על חוק המרכולים של ח"כ משה גפני (יהדות התורה), הקובע כי כל חוק עזר עירוני שיחיל ראש רשות מקומית בנושא פתיחת עסקים בשבת, יהיה כרוך באישורו של שר הפנים. לקראת ההצבעה במליאה, הודיעה הקואליציה על ההחלטה לדחות את ההצבעה בשבוע, מאחר שנראה היה שלא הצליחה לגבש רוב, כאשר ברקע עמדה היעדרותו של ח"כ יהודה גליק (הליכוד), בשל פטירתה של אשתו.
  תקציר...
 • סגן השר נהרי לח"כ ברקו על השמועות בדבר ריכוך האכיפה כנגד הדרת נשים: "האם לא חשבת פעם אחת שצריך לכבד את רצון הזולת? יש ציבור שלם שמבקש משהו, שמפריע לו משהו"

  בתאריך ה-25.10.2017 סגן שר הפנים, משולם נהרי (ש"ס), השיב במליאת הכנסת בשם שר הפנים ופיתוח הנגב והגליל, אריה דרעי (ש"ס), לשאילתות של חברות הכנסת תמר זנדברג (מרצ), יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי, ח"כ עאידה תומא סלימאן (הרשימה המשותפת), וח"כ ענת ברקו (הליכוד), בנושא הכתבות שפורסמו בתקשורת במהלך הפגרה של הכנסת בדבר פגישות שקיימו שר הפנים ונציגים מיהדות התורה והבית היהודי, עם היועץ המשפטי לממשלה, לשם ריכוך האכיפה כנגד הדרת נשים במרחב הציבורי.
  תקציר...
 • חוק האפלייה במקוואות עבר בקריאה שניה ושלישית בכנסת

  בתום דיון ממושך ולאחר הסתייגויות רבות, מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק שירותי הדת היהודיים (תיקון מס' 21), התשע"ו-2016 של חבר הכנסת משה גפני וקבוצת חברי כנסת. בקריאה שלישית
  תמכו 41 והתנגדו 35.
  החוק החדש קובע כי מועצות דתיות רשאיות שלא לתת לגופים (כלומר בעיקר לבתי הדין של "גיור כהלכה", התנועה המסורתית והתנועה הרפורמית) להשתמש במקוואות.
  המקוואות בישראל הן שירות ציבורי, וזוהי הפעם הראשונה שהוגדרה בחוק אפליה גלויה ומופרשת כלפי התנועות הליברליות. לצד הפגיעה בעקרונות הדמוקרטיה (הרמיסה הבוטה של עקרון השויון, בתוספת עקיפת החלטת בג"צ) נזכיר כי על פי סקרים, כ- 7% מהיהודים בישראל מזהים עצמם כקשורים לתנועות המסורתית והרפורמית, וכי עיקר מניינה של יהדות התפוצות משתייך לזרמים אלה. ביחד עם קריסת מתווה הכותל, יש כאן מסר פוגעני ביותר כלפי יהדות התפוצות והיהדות הפלורליסטית בישראל.
  החוק נולד כתגובה לפסיקת בג"צ מפברואר השנה. בג"צ פסק בעתירה שהוגשה על ידי התנועה המסורתית לפני עשר שנים, וקבע כי השימוש במקוואות צריך להיות מותר לכל אזרח על פי עקרון השויון.
  יוזם החוק הוא ח"כ משה גפני מיהדות התורה, ומצטרפים אליו ח"כים ממפלגתו, מש"ס ומהבית היהודי. יוזמי החוק הסבירו כי מטרתו למנוע מ"כתות" לקיים טקסים במקוואות הטהרה.
  כשהחוק עלה לראשונה הוסכם כי לא יקודם ללא הסכמת כל סיעות הקואליציה, אך החוק חוקק בהליך בזק עוד בטרם יציאת הכנסת לפגרת הקיץ. בתחילה התנגדו לחוק נשים אורתודוקסיות (שיוצגו בעיקר ע"י חברות הכנסת שולי מועלם ורחל עזריה), אך ח"כ גפני הבהיר שהחוק מיועד למנוע את כניסת ה"גופים" כלשונו, ולא הטובלות.
  תחולתו של החוק תחל בעוד תשעה חודשים. במהלך תקופה זו אמורה הסוכנות היהודית לממן הקמה של 2-4 מקוואות לתנועה המסורתית ולתנועה הרפורמית. המדינה טרם באה בדברים עם הסוכנות היהודית ועם נציגי התנועות, ספק אם תשעה חודשים הם פרק זמן מספק להקמת מקוואות מופרדים אלה, ואף לא מובן מדוע הסוכנות צריכה להשתרבב פנימה כאפיק לפתרון האפליה הגלומה בחוק זה.
  תקציר...
 • הכנסת העבירה בקריאה שניה ושלישית את תיקוני חוק שירות הביטחון המשנים את חוקי "השוויון בנטל"

  חוקי השוויון בנטל, אחד הנושאים המרכזיים אשר איימו על העברת תקציב המדינה בשבוע שעבר, תוקנו הלילה בהצבעת הכנסת. כזכור חברי סיעת יהדות התורה לא הסכימו להצביע בעד התקציב עד שחברי המועצה העליונה קיבלו מכתב התחייבות מכל ראשי סיעות הקואליציה להביא להצבעה ולשנות את חוקי "השוויון בנטל". ח"כ יעקוב פרי בדיון שנערך לפני ההצבעות: "התיקונים שמועלים כאן מייצגים את ההתעלמות הבוטה של הממשלה מציבור המשרתים, ומבטלת ערכים כמו צדק שוויון והגינות".
  תקציר...

לחצו כאן וכתבו לתמר זנדברג
מכון על משמר הכנסת יעביר לחברי וחברות כנסת פניות העוסקות בנושאי דת ומדינה.
לפנייה בנושאים אחרים, אנא צרו קשר עם הח"כ באמצעות אתר הכנסת, בכתובת:
http://main.knesset.gov.il/mk/current/Pages/default.aspx

שם מלא *
דוא"ל *
טלפון
הודעה *
תאריך לידה: כ"ט ניסן תשל"ו,29/04/1976

השכלה:
דוקטורנטית במחלקה לפוליטיקה וממשל, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.
M.A בפסיכולוגיה חברתית, אוניברסיטת בן גוריון. 
B.A בפסיכולוגיה וכלכלה, האוניברסיטה העברית בירושלים. 
L.L.B במשפטים, אוניברסיטת תל-אביב.

תפקידים בכנסת:
הכנסת ה-20:
יושבת-ראש ועדה מיוחדת למאבק בנגעי הסמים והאלכוהול.
חברה בוועדת הפנים והגנת הסביבה.
חברה בוועדה משותפת של ועדת החוקה, חוק ומשפט, ועדת הפנים והגנת הסביבה וועדת המדע והטכנולוגיה לפי חוק אמצעי זיהוי ביומטריים.
חברה בוועדה מיוחדת לדיון בהצעה לסדר היום בנושא קשיים ברפורמה בשירות המדינה.

הכנסת ה-19:
חבר בוועדת הפנים והגנת הסביבה.
חברה בוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי.
חברה בוועדת המשנה למאבק בסחר בנשים ובזנות.
חברה בוועדה משותפת של ועדת החוקה, חוק ומשפט, ועדת הפנים והגנת הסביבה וועדת המדע והטכנולוגיה לפי חוק אמצעי זיהוי ביומטריים.

מצב משפחתי:
גרושה+1

מקום מגורים: תל-אביב.

פעילות ציבורית ותפקידים נוספים:
חברת מועצת עיריית תל אביב יפו. 
יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה.
סגנית יו"ר הוועדה לדיור בר השגה.
חברת ועדת הכספים והנהלת העיר.
חברת (מ"מ) הוועדה המקומית לתכנון ובניה
מרצה במחלקה למנהל ומדיניות ציבורית במכללה האקדמית ספיר.
מרצה בסדנה "שדולה ופעילות בממשל" בבית הספר לתקשורת במרכז הבין-תחומי הרצליה. 
יו"ר סיעת הבית החברתי לנעמת.
מ"מ יו"ר סיעת הבית החברתי לבית נבחרי ההסתדרות. 
יו"ר הוועד המנהל בארגון "ישראל בשביל אופניים".
חברת דירקטוריון ויו"ר ועדת הביקורת ברשות לפיתוח כלכלי תל אביב-יפו.
חברת צוות דיור תכנון ותחבורה של צוות המומחים המייעץ למחאה החברתית.
עוזרת פרלמנטרית לח"כ רן כהן.

דרכי התקשרות:
טלפון בכנסת:       02-6408009
דואר אלקטרוני:     tzandberg@knesset.gov.il
תנאי שימוש
עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר