חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
מיקי לוי

מיקי לוי

 • ראש עיריית אשדוד: "לא ניתן דוחות לעסקים שפתוחים בשבת ולא נמצאים באזור החרדי"; ח"כ מיקי לוי (יש עתיד): "זו ההוכחה שאסור להשלים עם מציאות עקומה"

  ראש עיריית אשדוד ד"ר יחיאל לסרי אמר הערב (רביעי) כי האכיפה נגד עסקים הפתוחים בשבת תימשך רק בשכונות הסמוכות לקהילה החרדית בעיר, ולכן לא יירשמו יותר דוחות לעסקים במקומות שאינם נמצאים באזור החרדי, כמו במתחם "ביג", אשר בתחילת החודש שעבר פקחים של העירייה רשמו בו דוחות לחנויות אשר היו פתוחות בשבת.
  תקציר...
 • חה"כ מיקי לוי מקריא עדות של אזרחים שאינם מוגדרים כיהודים עפ"י ההלכה ואינם יכולים להתחתן במדינת ישראל.

  ביום שלישי ה- 5.12.2017 במסגרת נאומים בני דקה, הקריא ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) עדות במסגרת הפרויקט של תנועת ישראל חופשית עם ח"כים, במסגרתו ח"כים מקריאים עדויות של אזרחים שאינם מוגדרים כיהודים על פי ההלכה ואינם יכולים להתחתן במדינה.
  תקציר...
 • דוד ביטן בשדולה לחיזוק העם היהודי: היחסים עם יהדות ארה"ב מאוד חשובים לנו. אבל, יש לנו בעיות פנימיות שאנחנו מודעים להן ומנסים לנווט בהתאם

  בתאריך ה-31.10.2017 קיימה השדולה לחיזוק העם היהודי בראשות חברי הכנסת דוד ביטן (הליכוד) ונחמן שי (המחנה הציוני) דיון בנוכחות חברי הוועד המנהל של הסוכנות היהודית. במהלך הדיון בנוכחות מספר רב של ח"כים ממרבית סיעות הבית, נושאי ביטול מתווה הכותל וההחמרה בנושא הגיור, כפי שהתקבלו בממשלת ישראל בסוף חודש יוני האחרון, תפסו מקום משמעותי בשיח במהלך הדיון.
  תקציר...
 • בג"צ קבע: התיקון לחוק השוויון בנטל שהעניק פטור מגיוס לחרדים "בלתי מידתי ובלתי חוקתי" ויש לבטלו

  בית המשפט העליון החליט היום (שלישי) לקבל את העתירה שהגישה מפלגת "יש עתיד" וארגונים אזרחיים נוספים נגד חוק הגיוס ולהורות על ביטולו בתוך כשנה. מדובר בתיקון לחוק שחוקקו המפלגות החרדיות בשנת 2015, תיקון שעל פי קביעת בג"ץ "בלתי מידתי ובלתי חוקתי". וכך, כמעט שנתיים לאחר שהכנסת אישרה את ההסדר החדש, שמשמעותו היא שצעירים חרדים לא מחויבים להתגייס, קבעו שופטי העליון בצעד נדיר שיש לבטל התיקון לחוק ולחוקק חוק חדש תוך שנה.


  שמונה מתוך תשעת השופטים קבעו כי החוק נכשל במבחן המידתיות הראשון וקבעו שההסדר אינו מידתי ובלתי חוקתי. לכן, הוחלט ברוב דעות  להורות על ביטולו של החוק. הביטול, ייכנס לתוקף בעוד כשנה על מנת לאפשר לתלמידי הישיבות להערך להשלכות ביטול החוק.
  הנשיאה מרים נאור, כתבה את חוות הדעת המרכזית של שופטי הרוב, קבעה כי הסדר הגיוס החדש פוגע בשוויון בצורה עמוקה באופן המקים פגיעה בזכות החוקתית לכבוד האדם.הנשיאה נאור בחנה את ההוראות בין הסדר הגיוס לתכליותיו כשהיא שמה דגש על קידום השיוויון שהוא תכליתו המרכזית.
  תקציר...
 • דיון וועדת החוץ והביטחון בנושא שינוי נוהל הבקשה לפטור מגיוס לשירות ביטחון עבור בנות דתיות

  בתאריך ה-2.8.2017 קיימה וועדת החוץ והביטחון של הכנסת דיון פגרה מיוחד בנושא שינוי נוהל הבקשה לפטור מגיוס לשירות ביטחון עבור בנות דתיות, במסגרתו דייני בית הדין הרבני הנותנים את האישור שהמבקשת הינה דתייה יגיעו לבתי הספר, במקום שהבנות ייגשו לבית הדין הרבני על מנת להסדיר את הטיפול בבקשתן. הדיון עורר מחלוקת רבה בין חברי וחברות כנסת מן הקואליציה והאופוזיציה לבין ח"כים מהבית היהודי, וראש מנהלת השרות הלאומי, שר שלום ג'רבי.
  תקציר...
 • ח"כ שי בכינוס חירום של השדולה לחיזוק העם היהודי: "הסכם הכותל שעשו נתן שרנסקי ואביחי מנדלבליט נתן תקווה, והתקווה הזאת נגוזה"


  בתאריך ה-27.6.2017 קיימה השדולה לחיזוק העם היהודי בראשותם של ח"כ נחמן שי (המחנה הציוני) וח"כ רוברט אילטוב (ישראל ביתנו) מפגש חירום, בעקבות החלטות הממשלה מיום ראשון ה-25.6.2017 להקפיא את מתווה הכותל, ולאשר את חוק הגיור שמגביל את ההכרה בגיורים שאינם דרך הרבנות הראשית. במפגש השתתפו רבע מחברי הכנסת, הן מהקואליציה והן מהאופוזיציה,  שהביעו כולם הסתייגות מן ההחלטות. בין המנהיגים שהשתתפו באירוע, יו"ר הסוכנות היהודית מר נתן שרנסקי, יו"ר חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית, מר מייקל סיגל, יו"ר הקהילות היהודיות בצפון אמריקה ריצ'רד סנדלר, מנכ"ל התנועה המסורתית, עו"ד יזהר הס, וראשי התנועה הרפורמית והתנועה המסורתיץ. נתן שרנסקי הדגיש לסיום את תחושת התדהמה והבידוד שחשו משתתפי חבר הנאמנים בתחילת השבוע, אשר התחלפה בתקווה ובאמונה כי אפשר יהיה לתקן את החלטות הללו. גם השר צחי הנגבי שעליו הטיל ראש הממשלה לטפל במתווה הכותל הגיע לישיבה ואמר כי הוא תומך במתווה הישן, שהיה "מצויין", כדבריו, אבל יחפש עכשיו פתרונות חדשים.
   
   
   

  תקציר...
 • אישור הצעת החוק פטור מארנונה לבית מדרש ולישיבה להכנה בקריאה ראשונה בוועדת הכספים

  ביום שלישי ה-17.1.2017 וועדת הכספים של הכנסת קיימה דיון לקראת קריאה ראשונה על חוק 
  הצעת חוק לתיקון פקודת מסי העירייה ומסי הממשלה (פטורין) (פטור מארנונה
  לבית מדרש ולישיבה), התשע"ה–2015. הצעת חוק זו של חברי הכנסת יואב בן צור (ש"ס) ומנחם אליעזר מוזס (יהדות התורה) מבקשת לקבוע שגם אם מתקיימים במבנה או בחלק ממבנה של בית כנסת שייעודו העיקרי הוא קיום תפילה, לימודי תורה או שימושים נוספים לצרכים הנובעים מקיום התפילה ומלימוד התורה שאינם בגדר פעילות עסקית, לא תוטל ארנונה כללית או אגרה על המבנה.
  הוועדה אישרה לקריאה ראשונה את הצעת החוק ללא מתנגדים. אולם, במהלך הדיון עלו שתי נקודות משמעותיות. הראשונה, מנכ"ל עיריית ירושלים הופיע בדיון וביקש להציג בפני חברי הוועדה את ההשלכות של הצעת החוק, בהן הצורך להחיל הצעת חוק זו על כלל זרמי היהדות וכלל הדתות. השניה, נציג אגף תקציבים במשרד האוצר הודיע שהוא מעריך שעלותה של הצעת החוק היא בין 18-24 מיליון שקל, ומשום כך דרושים למעלה מ-50 ח"כים להעברתה של הצעת החוק. 
  תקציר...
 • ח"כ יפעת שאשא ביטון: "יש דברים שהיו נראים לי מובנים מאליהם ופתאום נחשפתי למורכבות" מפגש שדולת יחסי ישראל ארה"ב


  השדולה ליחסי ישראל ארה"ב, בראשות חברי הכנסת הדוקטורים אברהם נגוסה (ליכוד) ונחמן שי (המחנה הציוני) התכנסה על מנת לדון בשאלה מה יהיו יחסי המימשל החדש על הקהילה היהודית, שרובה ככולה הצביעה בעד המועמדת הדמוקרטית. בדיון שנערך נכחו חברי וחברות כנסת רבים ודוברים שונים וביניהם שירה רודרמן, מנכ"לית קרן משפחת רודרמן, ג'ונתן גרינבלאט, מנכ״ל הליגה נגד השמצה, ג'יין אייזנר, עורכת העיתון ה״פורווארד״ ונציגים מבית הנבחרים של מדינת מיזורי.
  תקציר...
 • ח"כ אמסלם בדיון וועדת הפנים בנושא מתווה הכותל: "לא ייקרה כלום אם יהדות ארה"ב תעלב, על רה"מ לבטל את מתווה הכותל".

  ביום שלישי ה8.11.2016 קיימה וועדת הפנים בראשות דוד אמסלם סיור לכותל ודיון בנושא. יו"ר וועדת הפנים, ביקש לערוך סיור ודיון מיוחד סביב אי יישומו של מתווה הכותל שקבעה הממשלה. בסיכומו של הדיון קרא ח"כ אמסלם לראש הממשלה נתניהו לבטל את מתווה הכותל, וסיכם בכך שיש להתייחס בביטול לקולות העולים מיהדות ארה"ב בנושא.
  תקציר...

לחצו כאן וכתבו למיקי לוי
מכון על משמר הכנסת יעביר לחברי וחברות כנסת פניות העוסקות בנושאי דת ומדינה.
לפנייה בנושאים אחרים, אנא צרו קשר עם הח"כ באמצעות אתר הכנסת, בכתובת:
http://main.knesset.gov.il/mk/current/Pages/default.aspx

שם מלא *
דוא"ל *
טלפון
הודעה *

תאריך לידה:
 21/6/1951

השכלה:
תואר ראשון במדעי המדינה, אוניברסיטת חיפה.
תואר שני בחינוך.

תפקידים בכנסת:
הכנסת ה-20:
חבר חבר בוועדת הכספים.

הכנסת ה-19:
סגן שר האוצר.

שירות צבאי:
השתחרר בדרגת רס"ן.

מצב משפחתי:
נשוי+4

מקום מגורים: מבשרת ציון.

פעילות ציבורית ותפקידים נוספים:
מנכ"ל חברת אגד תעבורה.
יועץ לביטחון פנים וביטחון עירוני ברוסיה וברזיל.
חבר הנהלת עמותת וראייטי בירושלים.
חבר הנהלת עמותת ערכים בספורט.
זכה בפרס אביר איכות השלטון ובפרס "איש השנה" בחברה ובביטחון לשנת 2002 של ערוץ 2.
נספח המשטרה בשגרירות ישראל בוושינגטון.
מפקד מחוז ירושלים.
מפקד מחוז ש"י.
סגן מפקד מחוז ירושלים.
מפקד תחנת הבירה.
סגן מפקד מג"ב ירושלים.
קצין אג"ם במג"ב ירושלים.
מפקד פלוגה במג"ב ירושלים.
קצין אמצעים מיוחדים בימ"מ.

דרכי התקשרות:
טלפון בכנסת:       02-6408054
טלפון נוסף:          02-6408055
דואר אלקטרוני:    mickeylevy@knesset.gov.il
 
תנאי שימוש
עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר