חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
מיקי לוי

מיקי לוי

 • הצעת חוק ברית הזוגיות של סיעת יש עתיד

  בתאריך ה-12.3.2018 הניחה סיעת יש עתיד את הצעת חוק ברית הזוגיות, המבקשת לאפשר לכל מי שחפץ בכך לקיים חיי משפחה במסגרת משפטית-אזרחית מוכרת על פי חוק. הצעת החוק נועדה ליצור מוסד משפטי-אזרחי חדש במדינת ישראל אשר יתקיים לצד מוסד הנישואין, בלי לפגוע במעמדם או באופיים של הנישואין והגירושין הדתיים.
  תקציר...
 • הצעת חוק שירות אזרחי (תיקון – עידוד הצטרפות לשירות אזרחי רק למי שפטור משירות סדיר או לא נקרא לו), התשע"ח–2017 של חה"כ מיקי לוי


  הצעת חוק שירות אזרחי (תיקון – עידוד הצטרפות לשירות אזרחי רק למי שפטור משירות סדיר או לא נקרא לו), התשע"ח–2017 של חה"כ מיקי לוי (יש עתיד) מבקשת לקבוע  כי הרשות לשירות אזרחי תוכל לפעול לעידוד הצטרפות לשירות רק לגבי אלו שקיבלו פטור מחובת שירות סדיר או שצבא הגנה לישראל לא קרא להם לשירות סדיר.
  תקציר...
 • הצעת חוק-יסוד: מדינת ישראל- נוסח סיעת יש עתיד לחוק הלאום


  הצעת חוק-יסוד: מדינת ישראל מבקשת לקבוע את היותה של מדינת ישראל  מדינת הלאום של העם היהודי, המושתתת על יסודות החרות, הצדק והשלום לאור חזונם של נביאי ישראל ומקיימת שוויון זכויות לכל אזרחיה. בכך מבקשת הצע"ח להוות חלופה לחוק הלאום.
  תקציר...
 • הצעת חוק מרשם האוכלוסין (תיקון – רישום כבן ללאום ישראלי), התשע"ח–2018 של סיעת יש עתיד

  הצעת חוק מרשם האוכלוסין (תיקון – רישום כבן ללאום ישראלי), התשע"ח–2018 של סיעת יש עתיד, מבקשת לקבוע כי תושב מכוח חוק השבות, התש"י–1950, שאינו זכאי להירשם כיהודי לפי הוראות חוק זה, יירשם בפרט הלאום כבן ללאום ישראלי, אם ביקש זאת, על פי הודעה בלבד.
  תקציר...
 • הצעת החוק של סיעת יש עתיד לביטול חוק המרכולים

  הצעת חוק לתיקון דיני הרשויות המקומיות (ביטול סמכות שר הפנים לעניין חוקי עזר בדבר פתיחתם וסגירתם של עסקים בימי מנוחה), התשע"ח–2018 של סיעת יש עתיד מבקשת להביא לביטולו של חוק המרכולים.
  תקציר...
 • הצעת החוק של סיעת יש עתיד למינוי מועצה ציבורית לבחירות הממונה על רחבת הכותל המערבי, והגבלת כהונתו

  בתאריך ה-29.1.2018 הניחו כלל חברי סיעת יש עתיד את הצע"ח השמירה על המקומות הקדושים (תיקון- המועצה הציבורית והגבלת כהונת הממונה), התשע"ח 2018 המבקשת לקבוע כי תוקם מועצה ציבורית בראשות יושב-ראש הסוכנות היהודית, בה חברים נציגי הממשלה, מנכ"ל הרבנות הראשית, ונציגי ציבור המייצגים את ציבור המתפליים ברחבת הכותל המערבי, ונציגי ציבור המייצגים את יהדות התפוצות; אשר ימנו את הממונה על רחבת הכותל המערבי לתקופת כהונה קצובה של כ-5 שנים שלאחריה לא ניתן יהיה למנותו לכהונה נוספת.
  תקציר...
 • הצעת חוק שירות ביטחון (תיקון – אופן הגשת ההצהרה לקבלת פטור מטעמי דת) של ח"כ עליזה לביא

  בעקבות הסדר שקבע כי דייני בתי הדין הרבניים ברחבי הארץ להגיע בעצמם אל בתי הספר שבהן לומדות המועמדות לגיוס ולגבות מהן את הצהרת הפטור מטעמי הכרה דתית, מבקשת הצעת החוק למנוע מגופים דתיים ליצור לחץ על צעירות דתיות שלא להתגייס לצה"ל באמצעות חיוב מבקשת הפטור לתת את הצהרתה בבית המשפט או בבית דין רבני, לפי העניין וכן באופן ישיר לצה"ל ולא באמצעות צד שלישי.
  תקציר...
 • הצעת חוק- יסוד: מדינת ישראל, של סיעת יש עתיד

  בתאריך ה-1.1.2017 הניחה סיעת יש עתיד בראשות יאיר לפיד, את הצעת חוק-יסוד: מדינת ישראל, המבקשת לעגן בחוק-יסוד בעל נוקשות את תמצית מהותה של מדינת ישראל ואת סמליה העיקריים, על בסיס מגילת העצמאות. הצע"ח זאת באה על רקע הדיונים המתקיימים בכנסת בנושא הצע"ח הלאום שמקדמת הקואליציה, והמחלוקות בנושא. הצע"ח דומה נדחתה ע"י מליאת הכנסת בתאריך ה-25.12.2017.
  תקציר...
 • הצעת חוק העונשין (תיקון – השחתת מודעות על רקע מגדר), התשע"ח–2017) של ח"כ יוליה מלינובסקי

  הצעת החוק של ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) וחברי כנסת נוספים ממפלגות שונות מבקשת להילחם בתופעה המתרחבת של השחתת מודעות ברחבי המדינה המציגות דמויות נשיות. לאחרונה,  פורסמו תופעות של השחתה דומה גם על שטרות כסף ומסמכים רשמיים, כאשר מטרתם של המשחיתים היא להדיר נשים מהמרחב הציבורי. על כן, מוצע לקבוע כי במקרים שבהם ההשחתה נעשית על רקע מגדרי יוטל עונש חמור יותר של שנת מאסר אחת.
  תקציר...

לחצו כאן וכתבו למיקי לוי
מכון על משמר הכנסת יעביר לחברי וחברות כנסת פניות העוסקות בנושאי דת ומדינה.
לפנייה בנושאים אחרים, אנא צרו קשר עם הח"כ באמצעות אתר הכנסת, בכתובת:
http://main.knesset.gov.il/mk/current/Pages/default.aspx

שם מלא *
דוא"ל *
טלפון
הודעה *

תאריך לידה:
 21/6/1951

השכלה:
תואר ראשון במדעי המדינה, אוניברסיטת חיפה.
תואר שני בחינוך.

תפקידים בכנסת:
הכנסת ה-20:
חבר חבר בוועדת הכספים.

הכנסת ה-19:
סגן שר האוצר.

שירות צבאי:
השתחרר בדרגת רס"ן.

מצב משפחתי:
נשוי+4

מקום מגורים: מבשרת ציון.

פעילות ציבורית ותפקידים נוספים:
מנכ"ל חברת אגד תעבורה.
יועץ לביטחון פנים וביטחון עירוני ברוסיה וברזיל.
חבר הנהלת עמותת וראייטי בירושלים.
חבר הנהלת עמותת ערכים בספורט.
זכה בפרס אביר איכות השלטון ובפרס "איש השנה" בחברה ובביטחון לשנת 2002 של ערוץ 2.
נספח המשטרה בשגרירות ישראל בוושינגטון.
מפקד מחוז ירושלים.
מפקד מחוז ש"י.
סגן מפקד מחוז ירושלים.
מפקד תחנת הבירה.
סגן מפקד מג"ב ירושלים.
קצין אג"ם במג"ב ירושלים.
מפקד פלוגה במג"ב ירושלים.
קצין אמצעים מיוחדים בימ"מ.

דרכי התקשרות:
טלפון בכנסת:       02-6408054
טלפון נוסף:          02-6408055
דואר אלקטרוני:    mickeylevy@knesset.gov.il
 
תנאי שימוש
עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר