חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
יואל חסון

יואל חסון

סגן יושב-ראש הכנסת
 • ח"כ יהודה גליק (הליכוד) על מתווה הכותל: "יש הסכם, מן הראוי שממשלת ישראל תעמוד מאחוריו"

  בכנס  של אגודת הסטודנטים בבית ספר לאודר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי הרצליה שהתקיים אתמול, ועל רקע הדיון שנערך באותו הזמן בבג"צ בנוגע לעתירתן של התנועה המסורתית, התנועה הרפורמית וארגון נשות הכותל בבקשה ליישם את מתווה הכותל כפי שסוכם לפי שנתיים, התייחסו חברי כנסת שהשתתפו בפאנל "המאבק במרחב הציבור" לנושאי דת ומדינה שונים וביניהם חוק המרכולים, מתווה הכותל, חוקה לישראל ונושאים נוספים.
  תקציר...
 • תגובות במערכת הפוליטית להחלטת הקואליציה לדחות את ההצבעה על חוק המרכולים בשבוע

  ביום שני ה-1.1.2017 לאחר שבמשך היום וועדת הפנים הצביעה במשך היום על חוק המרכולים של ח"כ משה גפני (יהדות התורה), הקובע כי כל חוק עזר עירוני שיחיל ראש רשות מקומית בנושא פתיחת עסקים בשבת, יהיה כרוך באישורו של שר הפנים. לקראת ההצבעה במליאה, הודיעה הקואליציה על ההחלטה לדחות את ההצבעה בשבוע, מאחר שנראה היה שלא הצליחה לגבש רוב, כאשר ברקע עמדה היעדרותו של ח"כ יהודה גליק (הליכוד), בשל פטירתה של אשתו.
  תקציר...
 • דיון בועדת הפנים להכנת חוק המרכולים לקריאה שנייה ושלישית הסתיים ללא הצבעה, לאחר שהסתיגויות הח"כים מהקואליציה ומהאופוזיציה לא התקבלו

  ביום שני ה-1.1.2018 קיימה וועדת הפנים והגנת הסביבה, דיון בהצעת חוק לתיקון דיני הרשויות המקומיות) חוקי עזר בעניין פתיחתם וסגירתם של עסקים בימי מנוחה (התשע"ח- 2017), הידועה כחוק המרכולים של ח"כ משה גפני (יהדות התורה). לאחר שכלל הסתיגויות לחוק, כולל אלו של ח"כים מהקואליציה נדחו, הודיע יושב-ראש הוועדה ויו"ר הקואליציה, ח"כ דודי אמסלם (הליכוד), שלא תתקיים הצבעה בנושא בדיון זה, ושיפורסם מועד לדיון חדש.
  תקציר...
 • סגנית שר החוץ חוטבלי: "רחבת הכותל השוויונית ריקה כל הזמן כיון שהרפורמים והקונסרבטיבים לא מעוניינים ללכת לכותל באמת"

  בראיון לערוץ i24 התבטאה סגנית שר החוץ, ח"כ ציפי חוטבלי (הליכוד), באופן חריף כנגד יהדות ארה"ב, וכן כנגד יהודי ארה"ב הנמנים על הזרמים הרפורמים והקונסרבטיבים, על רקע מתווה הכותל. דבריה עוררו תגובות זועמות במערכת הפוליטית, בוראשן הודעות גינוי חריפה של ראש הממשלה, בנימין נתניהו.
  תקציר...
 • ח"כ חסון בראיון לגל"צ: "אנחנו כעם יהודי צריכים לדעת לחיות בסבלנות כלפי כל הזרמים ביהדות, וגם כלפי כל הגישות חילוני או לא חילוני".

  בתאריך ה-14.11.2017 התראיין ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני) לתכנית וילנסקי את ברדוגו בתחנת גלי צה"ל. במהלך הראיון, נשאל ח"כ חסון לשאלות בסוגיות מיהו יהודי והשבת במרחב הציבורי.
  תקציר...
 • ח"כ חסון לחברי התא החרדי במפלגת העבודה: "המשימה הלאומית האמיתית שלנו היא לשלב את החרדים והחרדיות בחברה ובשוק התעסוקה"

  במסגרת חג הסוכות תשע"ז קיימה סיעת המחנה הציוני, סוכה פתוחה לציבור הרחב עם חברי כנסת. באחד מן האירועים, שוחח ח"כ יואל חסון עם חברי וחברות התא החרדי במפלגת העבודה בנושא השתלבות החרדים במפלגת העבודה ובחברה הישראלית.
  תקציר...
 • בג"צ קבע: התיקון לחוק השוויון בנטל שהעניק פטור מגיוס לחרדים "בלתי מידתי ובלתי חוקתי" ויש לבטלו

  בית המשפט העליון החליט היום (שלישי) לקבל את העתירה שהגישה מפלגת "יש עתיד" וארגונים אזרחיים נוספים נגד חוק הגיוס ולהורות על ביטולו בתוך כשנה. מדובר בתיקון לחוק שחוקקו המפלגות החרדיות בשנת 2015, תיקון שעל פי קביעת בג"ץ "בלתי מידתי ובלתי חוקתי". וכך, כמעט שנתיים לאחר שהכנסת אישרה את ההסדר החדש, שמשמעותו היא שצעירים חרדים לא מחויבים להתגייס, קבעו שופטי העליון בצעד נדיר שיש לבטל התיקון לחוק ולחוקק חוק חדש תוך שנה.


  שמונה מתוך תשעת השופטים קבעו כי החוק נכשל במבחן המידתיות הראשון וקבעו שההסדר אינו מידתי ובלתי חוקתי. לכן, הוחלט ברוב דעות  להורות על ביטולו של החוק. הביטול, ייכנס לתוקף בעוד כשנה על מנת לאפשר לתלמידי הישיבות להערך להשלכות ביטול החוק.
  הנשיאה מרים נאור, כתבה את חוות הדעת המרכזית של שופטי הרוב, קבעה כי הסדר הגיוס החדש פוגע בשוויון בצורה עמוקה באופן המקים פגיעה בזכות החוקתית לכבוד האדם.הנשיאה נאור בחנה את ההוראות בין הסדר הגיוס לתכליותיו כשהיא שמה דגש על קידום השיוויון שהוא תכליתו המרכזית.
  תקציר...
 • שר הרווחה והשירותים החברתיים חיים כץ על קביעת משרד הרווחה שלא לאפשר להורים גאים לאמץ ילדים: "אין כל כוונה למנוע או לשלול את היכולת לאמץ מקבוצה כזו או אחרת"

  בתאריך ה-16.7.2017 הודיע משרד הרווחה והשירותים החברתיים לבג"ץ במסגרת עתירה של עמותת "אבות גאים" בייצוג עו"ד ריקי שפירא מהמרכז הרפורמי לדת ומדינה שהיא מתנגדת לאימוץ ילדים בידי זוגות הומואים ולסביות, ונימקה זאת בכך שמשפחות חד־מיניות הן חריגות ועלולות "להעמיס מטען נוסף על הילד". ההודעה של משרד הרווחה והשירותים החברתיים עוררה תגובות זועמות במערכת הפוליטית, ואף שר הרווחה והשירותים החברתיים, חיים כץ (הליכוד) הוציא הודעה השוללת את הקביעה, והודיע על שקילה מחדש של התשובה.
  תקציר...
 • יהודי התפוצות וישראל בוחרים בפלורליזם ושיוויון


  הועד היהודי האמריקאי יחד עם הג'רוזלם פוסט, ערכו מחקר חדש ומקיף המציג את יחסם של יהודי ישראל והתפוצות לשאלות מפתח בעניין יהדות וישראל. הממצאים ברורים ביותר-
  העולם היהודי רוצה פלורליזם, העולם היהודי מאמין בשויון. הציבור אומר את דברו בבהירות מלאה, ומצפה ממשלת ישראל ליישם את ערכי הפלורליזם והשויון בישראל, במהרה בימינו, הלכה למעשה.
  הג'רוזלם פוסט יקדיש גליון מיוחד לשאלות המפתח הללו בסוף השבוע של 16 בספטמבר 2016. ועד אז- ליקטנו ותירגמנו כמה מהממצאים הבולטים.
  זאת ועוד, פנינו לכל 120 חברות וחברי הכנסת בבקשה לקבל תגובה על תוצאות הסקר.
  את תגובות המשיבים ניתן לקרוא כאן, ואנו נעדכן עם כל חבר וחברת כנסת שיגיבו לממצאים.

   
   
   
  תקציר...

לחצו כאן וכתבו ליואל חסון
מכון על משמר הכנסת יעביר לחברי וחברות כנסת פניות העוסקות בנושאי דת ומדינה.
לפנייה בנושאים אחרים, אנא צרו קשר עם הח"כ באמצעות אתר הכנסת, בכתובת:
http://main.knesset.gov.il/mk/current/Pages/default.aspx

שם מלא *
דוא"ל *
טלפון
הודעה *

תאריך לידה: כ"ט אדר ב' תשל"ג, 02/04/1973

השכלה: B.A בממשל ומדיניות ציבורית, המרכז הבינתחומי הרצליה

תפקידים בכנסת:
הכנסת ה-20:
סגן יושב ראש הכנסת.

הכנסת ה-18:
חבר בוועדת הכנסת
חבר בוועדת הכלכלה
חבר בוועדת המשנה לנושא ביטחון, יחסי חוץ וקשרי מסחר בינלאומיים
חבר בוועדה לענייני ביקורת המדינה
יושב-ראש ועדה לענייני ביקורת המדינה
חבר בוועדה לענייני ביקורת המדינה

שירות צבאי:
 סמ"ר.

מצב משפחתי: נשוי+1

מקום מגורים: תל אביב

פעילות ציבורית ותפקידים נוספים:
2005-2004 יו”ר צעירי הליכוד
2005-2001 יועץ ראש-הממשלה לפניות הציבור
2003-2001 יו”ר מועצת תנועות הנוער בישראל
2001-1998 ראש ההנהגה הארצית של תנועת הנוער בית”ר
נשיא הקונגרס הציוני ה- 35. 

דרכי התקשרות:
טלפון בכנסת:      02-6408138
טלפון נוסף:         02-6408137
דואר אלקטרוני:    hyoel@knesset.gov.il
תנאי שימוש
עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר