חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
יואל חסון

יואל חסון

סגן יושב-ראש הכנסת
 • הצעת חוק: הצלת ירושלים כבירת מדינת ישראל היהודית והדמוקרטית

  בהצעת חוק זו מוצע להטיל על ממשלת ישראל להציג בתוך חצי שנה מתווה אופרטיבי להצלת צביונה של ירושלים כעיר יהודית ודמוקרטית. המטרה העומדת בבסיס המתווה היא הוצאת הכפרים הפלסטיניים מתחום השיפוט של מדינת ישראל ועיריית ירושלים והעברתם לשטחי B ו-C של הרשות הפלסטינית. משמעות הדבר היא שמירה על שליטה ביטחונית ישראלית מלאה באזורים אלה, תוך הסרת האחריות האזרחית שנושאת ישראל בעל כורחה לחייהם ולגורלם של מאות אלפי פלסטינים. כמו כן, מתווה זה יאפשר להגדיר מחדש את גבולותיה המוניציפליים של ירושלים באופן שיבטיח רוב יהודי מוצק לדורות הבאים, ריבונות ישראלית מלאה בירושלים ההיסטורית, ושגרת חיים בטוחה לתושביה.
  תקציר...
 • הצעת חוק חינוך ממלכתי (תיקון – איסור פעילות שיש בה הדתה, שנאה בשל נטייה מינית, גזענות והדרת נשים במוסדות חינוך ממלכתיים), התשע"ז–2017

  להביא למניעת אירועים בעלי אופי מפלה בשל טעמי דת, נטייה מינית וגזענות, בבתי ספר במסגרת חוק חינוך ממלכתי.
  תקציר...
 • ח"כ ציפי לבני מציעה: חוק הלאום יהיה על פי נוסח מגילת העצמאות

  הצעת חוק הלאום שהונחה לדיון ותעלה ביום ראשון לדיון בוועדת השרים לחקיקה, שיזמה ח"כ ציפי לבני ואחרים מציעה לעגן את הנוסח של מגילת העצמאות כנוסח מחייב כחוק יסוד. ההצעה הוגשה בכנסת הקודמת על ידי ח"כ לשעבר רות קלדרון וח"כ אלעזר שטרן
  תקציר...
 • הצעת חוק איסור מתן חופשה במערכת החינוך בל"ג בעומר, התשע"ז–2017 של חברי הכנסת כהן-פארן וחסון

  על רקע המחאה על החלטת שר החינוך להזיז את יום החופשה במערכת החינוך, לגל חג ל"ג בעומר, הגישו חברי הכנסת כהן-פארן וחסון (המחנה הציוני) את הצעת חוק איסור מתן חופשה במערכת החינוך בל"ג בעומר, התשע"ז–2017, לשם הישנותם של מקרים דומים בעתיד.
  תקציר...
 • הצעת חוק לקביעת יום ראשון כיום מנוחה במקום יום שישי, התשע"ו–2016

  הצעת חוק לקביעת יום ראשון כיום מנוחה במקום יום שישי, התשע"ו–2016 הונחה על ידי קבוצת ח"כים מן המחנה הציוני, ומבקשת לקבוע את יום ראשון בשבוע כיום מנוחה לעובד, ובכך להתאים את שבוע העבודה הנהוג במדינת ישראל לזה הנהוג בעולם המודרני בכלל ובשוקי ההון הגלובליים בפרט.
  תקציר...
 • מליאת הכנסת אישרה את הצעת חוק שירותי הדת היהודיים (תיקון מס' 22), התשע"ז- 2016

  בתאריך ה-5.12.2016 אישרה מליאת הכנסת ברוב של 82 ח"כים וללא מתנגדים את הצעת חוק שירותי הדת היהודיים (תיקון מס' 22), התשע"ז- 2016 של חברי הכנסת מרב מיכאלי (המחנה הציוני), אלי אלאלוף (כולנו), אילן גילאון (מרצ), דב חנין (הרשימה המשותפת). מטרתה של הצעת החוק היא איסור על גביית כסף בגיןהובלת גופה לקבורה ממשפחתו של הנפטר.
  תקציר...
 • מליאת הכנסת אישרה את הצעת החוק סיוע כלכלי לעידוד לומדי תורה וסטודנטים נזקקים, התשע"ז-2016

  בתאריך ה-26.12.2016 אישרה מליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק סיוע כלכלי לעידוד לומדי תורה וסטודנטים נזקקים, התשע"ז-2016 ברוב של 54 ח"כים, אל מול 13 מתנגדים. הצעת החוק שאושרה הינה הצעת חוק ממשלתית המבוססת על הצעת חוק פרטית של חברי הכנסת- משה גפני ואורי מקלב (יהדות התורה), יואב בן צור ויצחק וקנין (יהדות התורה), ומיקי זוהר (הליכוד). 
  תקציר...
 • הצעת חוק: הטמעת מורשת יהדות ספרד והמזרח במערכת החינוך וההשכלה הגבוהה


  בחברה הישראלית קיימים שסעים עמוקים ומסוכנים בין קבוצות שונות בציבור. שסעים אלה מאיימים לפורר את החברה הישראלית ולהרוס את מה שנבנה בעמל רב לאורך שנים. 
  מטרת הצעת החוק להקים מערך מקצועי להטמעת המורשת וההיסטוריה של יהדות ספרד והמזרח במערכת החינוך ובאקדמיה. יודגש שמטרת הצעת החוק אינה ליישם את מסקנות הוועדה, הפרוסות על פני מאות עמודים, ככתבן וכלשונן אלא מטרתה לפעול ברוח מסקנות הוועדה, תוך הפעלת שיקול דעת, ביצוע התאמות נדרשות, הפרדה בין עיקר ותפל ורב-שיח תמידי עם הגורמים השונים במערכת החינוך ובאקדמיה.
  תקציר...
 • הצעת חוק: הפקעת קידושין באם ישנו סרוב גט למעלה משנה

  לדברי מציעי החוק,  ההצעת החוק באה לתת מענה לצורך החברתי, המוסכם על הכל, לסילוק העוול הנעשה לנשים המעוכבות ומסורבות גט ולחייב את בתי הדין הרבניים להפעיל את סמכותם כדי להביא למימוש החלטתם לתת גט, בנוסף לכך באה כאן לידי ביטוי העובדה שהמדינה לא תוכל להסכים לביזוי פסקי-הדין הניתנים בידי רשות שיפוטית שלה. לפיכך מוצע בתיקון להצעת החוק כי במצב בו ציווה בית דין רבני בפסק דין סופי לכפות או לחייב איש לתת גט פיטורין לאשתו, והגט לא ניתן כתום שנה מיום מתן הצו, יופקעו למפרע הזכויות בכסף, או בשווה כסף, שבו קידש הבעל את אישתו.
  תקציר...

לחצו כאן וכתבו ליואל חסון
מכון על משמר הכנסת יעביר לחברי וחברות כנסת פניות העוסקות בנושאי דת ומדינה.
לפנייה בנושאים אחרים, אנא צרו קשר עם הח"כ באמצעות אתר הכנסת, בכתובת:
http://main.knesset.gov.il/mk/current/Pages/default.aspx

שם מלא *
דוא"ל *
טלפון
הודעה *

תאריך לידה: כ"ט אדר ב' תשל"ג, 02/04/1973

השכלה: B.A בממשל ומדיניות ציבורית, המרכז הבינתחומי הרצליה

תפקידים בכנסת:
הכנסת ה-20:
סגן יושב ראש הכנסת.

הכנסת ה-18:
חבר בוועדת הכנסת
חבר בוועדת הכלכלה
חבר בוועדת המשנה לנושא ביטחון, יחסי חוץ וקשרי מסחר בינלאומיים
חבר בוועדה לענייני ביקורת המדינה
יושב-ראש ועדה לענייני ביקורת המדינה
חבר בוועדה לענייני ביקורת המדינה

שירות צבאי:
 סמ"ר.

מצב משפחתי: נשוי+1

מקום מגורים: תל אביב

פעילות ציבורית ותפקידים נוספים:
2005-2004 יו”ר צעירי הליכוד
2005-2001 יועץ ראש-הממשלה לפניות הציבור
2003-2001 יו”ר מועצת תנועות הנוער בישראל
2001-1998 ראש ההנהגה הארצית של תנועת הנוער בית”ר
נשיא הקונגרס הציוני ה- 35. 

דרכי התקשרות:
טלפון בכנסת:      02-6408138
טלפון נוסף:         02-6408137
דואר אלקטרוני:    hyoel@knesset.gov.il
תנאי שימוש
עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר