חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
קארין אלהרר

קארין אלהרר

יושבת-ראש ועדה לענייני ביקורת המדינה
 • ח"כ קארין אלהרר מקריאה עדות של אזרחים שאינם מוגדרים כיהודים עפ"י ההלכה ואינם יכולים להתחתן במדינת ישראל.

  ביום שלישי ה- 5.12.2017 במסגרת נאומים בני דקה, הקריאה ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד) עדות במסגרת הפרויקט של תנועת ישראל חופשית עם ח"כים, במסגרתו ח"כים מקריאים עדויות של אזרחים שאינם מוגדרים כיהודים על פי ההלכה ואינם יכולים להתחתן במדינה.
  תקציר...
 • ועדת החוקה דנה בסעיף יהדות התפוצות של חוק הלאום החדש. יו"ר הוועדה חה"כ אוחנה: "נוסח החוק שנציג יקבע את חוק השבות הקיים ולא יצור מדרג חדש לזכות השבות"

  הוועדה המשותפת לוועדת הכנסת ולוועדת החוקה, חוק ומשפט בראשות חה"כ אמיר אוחנה (הליכוד) קיימה ביום ב' (13/11) דיון נוסף בהצעת חוק יסוד: ישראל - מדינת הלאום של העם היהודי, להכנתה לקריאה ראשונה.  הוועדה החלה לדון בסעיפים העוסקים בקשר עם התפוצות ובשבות וקיבוץ גלויות. חברי הכנסת מהאופוזיציה דרשו להוסיף מחויבות המדינה לשלומם של כל אזרחי המדינה; ארגוני נשים טענו כי החוק כולו מפלה נשים; חברי הכנסת ביקשו לשנות את הנוסח המוצע בסעיף השבות כך שלא ישנה את המצב הנורמטיבי בחוק הקיים ושלא ייווצר מדרג בין זכותו של יהודי לשבות שתעוגן חוקתית, לזכותם של בני משפחה של יהודי שאינם עצמם יהודים
  תקציר...
 • ח"כ מקלב על הצע"ח שלו למתן סמכות לבתי הדין הרבניים לדון כבוררים בסוגיות שאינן דתיות: "למה בכלל לשלוח אנשים לבתי דין פרטיים?"

  בתאריך ה- 14.11.2017 קיימה וועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת דיון בהצעת החוק שיפוט בתי דין דתיים (רבנות), התשע"ה 2015, של חברי הכנסת אורי מקלב ומשה גפני מסיעת יהדות התורה, כהכנה לקריאה ראשונה. בהמשך לדיון הקודם בחודש יולי, דיון זה  היה דיון סוער מאוד סביב סוגיות הנוגעות להגדלת הסמכויות של בית הדין הרבני על רקע המצב הקיים בו כיום ובתוכו מצבן של נשים עגונות, אי-מינוי דייניות, ושאלות הנוגעות בכלל למעמד האישה בכל הקשר לחוקים הנוגעים למוסדות לשירותי דת יהודיים בישראל. לבסוף ההצבעה על סעיפי החוק נדחתה למועד מאוחר יותר
  תקציר...
 • בג"צ קבע: התיקון לחוק השוויון בנטל שהעניק פטור מגיוס לחרדים "בלתי מידתי ובלתי חוקתי" ויש לבטלו

  בית המשפט העליון החליט היום (שלישי) לקבל את העתירה שהגישה מפלגת "יש עתיד" וארגונים אזרחיים נוספים נגד חוק הגיוס ולהורות על ביטולו בתוך כשנה. מדובר בתיקון לחוק שחוקקו המפלגות החרדיות בשנת 2015, תיקון שעל פי קביעת בג"ץ "בלתי מידתי ובלתי חוקתי". וכך, כמעט שנתיים לאחר שהכנסת אישרה את ההסדר החדש, שמשמעותו היא שצעירים חרדים לא מחויבים להתגייס, קבעו שופטי העליון בצעד נדיר שיש לבטל התיקון לחוק ולחוקק חוק חדש תוך שנה.


  שמונה מתוך תשעת השופטים קבעו כי החוק נכשל במבחן המידתיות הראשון וקבעו שההסדר אינו מידתי ובלתי חוקתי. לכן, הוחלט ברוב דעות  להורות על ביטולו של החוק. הביטול, ייכנס לתוקף בעוד כשנה על מנת לאפשר לתלמידי הישיבות להערך להשלכות ביטול החוק.
  הנשיאה מרים נאור, כתבה את חוות הדעת המרכזית של שופטי הרוב, קבעה כי הסדר הגיוס החדש פוגע בשוויון בצורה עמוקה באופן המקים פגיעה בזכות החוקתית לכבוד האדם.הנשיאה נאור בחנה את ההוראות בין הסדר הגיוס לתכליותיו כשהיא שמה דגש על קידום השיוויון שהוא תכליתו המרכזית.
  תקציר...
 • דיון מעקב של הוועדה לביקורת המדינה בנושא התנהלות מערך הכשרות

  בתאריך ה- 26.7.2017 קיימה הוועדה לביקורת המדינה בראשות ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד) דיון בהמשך למעקב אחר דו"ח מבקר המדינה בנושא התנהלות מערך הכשרות, בנוכחות השר לשירותי דת, דוד אזולאי (ש"ס), אנשי משרד מבקר המדינה, המשרד לשירותי דת,הרבנות הראשית, ומשרד האוצר. בסיום הדיון הודיעה ח"כ אלהרר שהיא דורשת מהמשרד לשירותי דת לפרסם את מגוון החלופות שגובשו למצב הקיים ברבנות הראשית.
  תקציר...
 • פניית ח"כ אלהרר למשרד לשירותי דת בנושא סירוב לרשום בני זוג בעלי מוגבלויות לנישואין

  ח"כ אלהרר (יש עתיד) פנתה לנציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות בנושא התנהלות המועצה הדתית רמת גן כלפי זוג הסובל משיתוק מוחין שביקשו להתחתן ברבנות. 
  תקציר...
 • דיון המשך של הוועדה לביקורת המדינה בנושא: טיפול רשויות החוק והאכיפה בפשעי שנאה

  בתאריך ה-16.3.2017 קיימה הוועדה לביקורת המדינה בראשות ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד) ישיבת המשך בנושא דעת מבקר המדינה בדבר טיפול רשויות החוק והאכיפה בפשעי שנאה. בדיון נכחו אנשי המשטרה ומשרד המשפטים, ונדונו סוגיות בדבר טיפול רשויות החוק בתלונות בדבר של פשעי שנאה.
  תקציר...
 • ח"כ אלהרר במכתב לראשי מערך הגיור: חובתה של הועדה לחשוף את שיקוליה בפני הציבור ולנהל פרוטוקולים

  בדיון שקיימה הוועדה לענייני ביקורת המדינה בראשות ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד) בנושא דו"ח מבקר המדינה  63 ג' על עבודת מערך הגיור ביום שני ה- 13.2.2017 חשפה ח"כ אלהרר כי טרם נתקבלה תשובה למכתבה שנשלח בתאריך ה-11.1.2017 ובו דרישה מהרב דיין להבהרות בנושא מדיניות וועדת הערער במערך הגיור שלא לחשוף פרוטוקלים של דיוניה בפני מתגיירים אשר גיורם נפסל.

  בהינתן העיכוב בקבלת התשובה, והן בכוונה להמשיך בדיוני המעקב אחר עבודת מערך הגיור בעקבות דו"ח מבקר המדינה בנושא נדרש הרב דיין על ידי ח"כ אלהרר לספק תשובה עד הדיון הקרוב של הוועדה לביקורת המדינה בנושא ביום רביעי ה-22.2.2017.
  תקציר...
 • דיון הוועדה לביקורת המדינה בנושא דוח מבקר המדינה על מערך הגיור הממלכתי

  בתאריך ה-13.2.2017 קיימה הוועדה לביקורת המדינה בראשות ח"כ קארין אלהרר דיון המשך בנושא דו"ח מבקר המדינה על הליקויים במערך הגיור הממלכתי. בדיון נכחו הרב רפי דיין, יושב ראש וועדת החריגים לענייני גיור, והרב יצחק פרץ, ראש מערך הגיור.
  תקציר...

לחצו כאן וכתבו לקארין אלהרר
מכון על משמר הכנסת יעביר לחברי וחברות כנסת פניות העוסקות בנושאי דת ומדינה.
לפנייה בנושאים אחרים, אנא צרו קשר עם הח"כ באמצעות אתר הכנסת, בכתובת:
http://main.knesset.gov.il/mk/current/Pages/default.aspx

שם מלא *
דוא"ל *
טלפון
הודעה *

תאריך לידה: כ"ז תשרי תשל"ח, 9/10/1977

השכלה:
תואר ראשון במשפטים.
תואר שני במשפטים, וושינטון.

תפקידים בכנסת:

הכנסת ה-20:
יושבת-ראש ועדה לענייני ביקורת המדינה.
חברה בוועדה מיוחדת לזכויות הילד.
חברה בוועדה מיוחדת לדיון בהצעת חוק השידור הציבורי (תיקון), התשע'ה-2015.

הכנסת ה-19:
חברה בוועדת הכספים.
יושבת-ראש ועדה מיוחדת לדיון בהצעת חוק השידור הציבורי.
חברה בוועדת הכלכלה.
חברה בוועדת החוקה, חוק ומשפט.
חברה בוועדת האתיקה.
חברה בוועדה משותפת של ועדת החוץ והביטחון וועדת החוקה, חוק ומשפט בהתאם לחוק שירות ביטחון - פטור מטעמי הכרה דתית.

מצב משפחתי: נשואה

מקום מגורים: קרית אונו.

פעילות ציבורית ותפקידים נוספים:
מנהלת מערך הקליניקות המשפטיות, ולזכויות אנשים עם מוגבלויות באוניברסיטת בר-אילן.
ממייסדי התנועה למלחמה בעוני (ע.ר).
זוכת 'אות הנשיא למתנדב'.
מנהלת תכנית "הלכה למעשה" בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב.
חברה בוועדה המייעצת לנציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות.
חברה בוועדת הסיוע המשפטי של לשכת עורכי הדין.
ממקימי תכנית 'שכר מצווה' - למתן סיוע משפטי חינם לאוכלוסיות מוחלשות.
חברה בוועד המנהל של ארגון 'קשר'.
חברת המועצה הציבורית של ארגון 'כל זכות', וארגון 'מידות'.

דרכי התקשרות:
טלפון בכנסת:       02-6408011
פקס:                    02-6408012
דואר אלקטרוני:    Kelharrar@knesset.gov.il
תנאי שימוש
עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר