חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
קארין אלהרר

קארין אלהרר

יושבת-ראש ועדה לענייני ביקורת המדינה
 • ועדת החוקה דנה בסעיף יהדות התפוצות של חוק הלאום החדש. יו"ר הוועדה חה"כ אוחנה: "נוסח החוק שנציג יקבע את חוק השבות הקיים ולא יצור מדרג חדש לזכות השבות"

  הוועדה המשותפת לוועדת הכנסת ולוועדת החוקה, חוק ומשפט בראשות חה"כ אמיר אוחנה (הליכוד) קיימה ביום ב' (13/11) דיון נוסף בהצעת חוק יסוד: ישראל - מדינת הלאום של העם היהודי, להכנתה לקריאה ראשונה.  הוועדה החלה לדון בסעיפים העוסקים בקשר עם התפוצות ובשבות וקיבוץ גלויות. חברי הכנסת מהאופוזיציה דרשו להוסיף מחויבות המדינה לשלומם של כל אזרחי המדינה; ארגוני נשים טענו כי החוק כולו מפלה נשים; חברי הכנסת ביקשו לשנות את הנוסח המוצע בסעיף השבות כך שלא ישנה את המצב הנורמטיבי בחוק הקיים ושלא ייווצר מדרג בין זכותו של יהודי לשבות שתעוגן חוקתית, לזכותם של בני משפחה של יהודי שאינם עצמם יהודים
  תקציר...
 • ח"כ מקלב על הצע"ח שלו למתן סמכות לבתי הדין הרבניים לדון כבוררים בסוגיות שאינן דתיות: "למה בכלל לשלוח אנשים לבתי דין פרטיים?"

  בתאריך ה- 14.11.2017 קיימה וועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת דיון בהצעת החוק שיפוט בתי דין דתיים (רבנות), התשע"ה 2015, של חברי הכנסת אורי מקלב ומשה גפני מסיעת יהדות התורה, כהכנה לקריאה ראשונה. בהמשך לדיון הקודם בחודש יולי, דיון זה  היה דיון סוער מאוד סביב סוגיות הנוגעות להגדלת הסמכויות של בית הדין הרבני על רקע המצב הקיים בו כיום ובתוכו מצבן של נשים עגונות, אי-מינוי דייניות, ושאלות הנוגעות בכלל למעמד האישה בכל הקשר לחוקים הנוגעים למוסדות לשירותי דת יהודיים בישראל. לבסוף ההצבעה על סעיפי החוק נדחתה למועד מאוחר יותר
  תקציר...
 • דיון מעקב של הוועדה לביקורת המדינה בנושא התנהלות מערך הכשרות

  בתאריך ה- 26.7.2017 קיימה הוועדה לביקורת המדינה בראשות ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד) דיון בהמשך למעקב אחר דו"ח מבקר המדינה בנושא התנהלות מערך הכשרות, בנוכחות השר לשירותי דת, דוד אזולאי (ש"ס), אנשי משרד מבקר המדינה, המשרד לשירותי דת,הרבנות הראשית, ומשרד האוצר. בסיום הדיון הודיעה ח"כ אלהרר שהיא דורשת מהמשרד לשירותי דת לפרסם את מגוון החלופות שגובשו למצב הקיים ברבנות הראשית.
  תקציר...
 • דיון המשך של הוועדה לביקורת המדינה בנושא: טיפול רשויות החוק והאכיפה בפשעי שנאה

  בתאריך ה-16.3.2017 קיימה הוועדה לביקורת המדינה בראשות ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד) ישיבת המשך בנושא דעת מבקר המדינה בדבר טיפול רשויות החוק והאכיפה בפשעי שנאה. בדיון נכחו אנשי המשטרה ומשרד המשפטים, ונדונו סוגיות בדבר טיפול רשויות החוק בתלונות בדבר של פשעי שנאה.
  תקציר...
 • ח"כ אלהרר במכתב לראשי מערך הגיור: חובתה של הועדה לחשוף את שיקוליה בפני הציבור ולנהל פרוטוקולים

  בדיון שקיימה הוועדה לענייני ביקורת המדינה בראשות ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד) בנושא דו"ח מבקר המדינה  63 ג' על עבודת מערך הגיור ביום שני ה- 13.2.2017 חשפה ח"כ אלהרר כי טרם נתקבלה תשובה למכתבה שנשלח בתאריך ה-11.1.2017 ובו דרישה מהרב דיין להבהרות בנושא מדיניות וועדת הערער במערך הגיור שלא לחשוף פרוטוקלים של דיוניה בפני מתגיירים אשר גיורם נפסל.

  בהינתן העיכוב בקבלת התשובה, והן בכוונה להמשיך בדיוני המעקב אחר עבודת מערך הגיור בעקבות דו"ח מבקר המדינה בנושא נדרש הרב דיין על ידי ח"כ אלהרר לספק תשובה עד הדיון הקרוב של הוועדה לביקורת המדינה בנושא ביום רביעי ה-22.2.2017.
  תקציר...
 • דיון הוועדה לביקורת המדינה בנושא דוח מבקר המדינה על מערך הגיור הממלכתי

  בתאריך ה-13.2.2017 קיימה הוועדה לביקורת המדינה בראשות ח"כ קארין אלהרר דיון המשך בנושא דו"ח מבקר המדינה על הליקויים במערך הגיור הממלכתי. בדיון נכחו הרב רפי דיין, יושב ראש וועדת החריגים לענייני גיור, והרב יצחק פרץ, ראש מערך הגיור.
  תקציר...
 • כאילו שהאפלייה בחיים היא לא נוראית מספיק- בואו נמשיך גם במוות


  ועדת החוקה של הכנסת דנה בתאריך 6 בפברואר 2017 באפלייה כלפי להט"בים בבתי עלמין, בעקבות תחקיר חדשות ערוץ 2. 
  מצד אחד שמחנו לשמוע שהמשרד לשירותי דת וחברות קדישא חושבים שראוי לקבור כל יהודי ולא לעסוק בזהות המינית של הנפטר/ת. שמחנו לשמוע כי התקנות יחודדו והמקרים הכואבים שדווחו בכתבה- ייבדקו.
  מאידך, הנושאים שעלו במהלך הדיון הראו שוב את אפס קצהו של נושא הקבורה, על מגוון סוגיות הכרוכות בו.
  תקציר...
 • השר דוד אזולאי בדיון על מיסוי לבד"צים ולמקובלים - "אין במשרדי רישום של חברות בד"צ, אילו גופים פרטיים שלא רוצים שיפקחו עליהן"

  היום (יום ב', 13.07.15) התכנסה הועדה לענייני ביקורת המדינה בכנסת לדיון בנושא מיסוי בד"צים, מקובלים ורבנים ובסוגיות אשר עולות מדו"ח מבקר המדינה העוסק בנושא.
  בין היתר הודה השר לשירותי דת, ח"כ דוד אזולאי, במהלך הדיון כי למשרדו אין תיעוד או רשימות של הגופים המוגדרים כבד"צ - "איך אני יכול לפקח על הבד"צים. אלו גופים פרטיים הם לא רוצים שייפקחו עליהם" כך אמר השר בנוגע לטענות שהעלו חברי כנסת על אי פיקוח של המשרד לשרותי דת על הבד"צים.
  בדבריו ח"כ דני עטר אמר "שורה התחתונה צריך לאמץ את שינוי החקיקה. הנושא הזה הוא כרגע פרוץ. עצם העובדה שהנושא הזה לא מוסדר זה פוגע בשוויון בנטל."
  עוד התברר בדיון כי אין גוף כיום אשר יודע מה סדר הגודל של הכספים אשר לא עוברים מיסוי דרך הבד"צים ובמתנות למקובלים. ח"כ מיקי לוי אמר על כך "זהו חור שחור אחד גדול"

  תקציר...
 • מושב החורף של הכנסת התחיל בסערה: כולם מדברים על הגיור והמתח גובר. קראו את עיקרי הדברים מועדת חוקה, חוק ומשפט


  הבוקר התחיל עם שתי ישיבות ועדה שונות. האחת בועדת העליה והקליטה והאחרת בועדת חוקה, חוק ומשפט. בשתיהן דנו על ההשלכות של חוק הגיור באם יתקבל או באם ידחה.
  הישיבה בועדת חוקה, חוק ומשפט היתה עמוסה בחברי וחברות כנסת, כאלו שחברים בועדה ויש להם זכות הצבעה ורבים אחרים שהגיעו מתוך עניין אישי או רצון לקחת חלק בפולמוס הציבורי שהתעורר.
  הישיבה הסתיימה בשעה 11:00 לאחר שהסיעות בקשו התייעצות לפני ההצבעה. יור הועדה ח"כ דוד רותם קבע ישיבה נוספת בשעה 13:00 בכדי להצביע על הרביזיות השונות ובעצם לקבוע האם הצעת החוק תקודם או לא (ידיעה זו מתפרסמת כשעה לפני כיום ההצבעה).
  עדכון - הצעת החוק אושרה לקריאה שנייה ושלישית.
  ** בידיעה יש עדכון מהישיבה שנערכה בשעה 13:00 לרבות אופן ההצבעה של הח"כים.

  ח"כ אורית סטרוק: "הצעת החוק הזו נועדה לקדם את הרפורמים והקונסרבטיבים דבר של היה בחקיקה הישראלית קודם לכן. הדבר הזה הוא מעשה שלא יעשה."

  ח"כ משה גפני: "מה שהולכים לעשות עכשיו זה החלטה או חוק שהמציאות שלו תהיה שבכדי להתקבל לארגון שותי הבירה יהיה הרבה יותר קשה מלהתקבל ליהדות." 

  ח"כ מרב מיכאלי: "אני שומעת את חברי וחברותי ואני חוששת שנפלה פה טעות. תורה מסיני לא ניתנה לבית היהודי או ליהדות התורה. אתם מציגים מצג שווא כאילו אתם אלו שדואגים לעם ישראל. הדברים שנאמרים כאן חושפים את ההיפוך המסוכן בהיררכיה. הכנסת וראש הממשלה לא כפופים לרבנים הראשיים." 

  ח"כ שולי מועלם-רפאלי: "כשהם כפופים לבג"צ אין לך בעיה אבל כשכפופים לרבנים פתאום זה בעיה. ראה זה פלא."


  תקציר...

לחצו כאן וכתבו לקארין אלהרר
מכון על משמר הכנסת יעביר לחברי וחברות כנסת פניות העוסקות בנושאי דת ומדינה.
לפנייה בנושאים אחרים, אנא צרו קשר עם הח"כ באמצעות אתר הכנסת, בכתובת:
http://main.knesset.gov.il/mk/current/Pages/default.aspx

שם מלא *
דוא"ל *
טלפון
הודעה *

תאריך לידה: כ"ז תשרי תשל"ח, 9/10/1977

השכלה:
תואר ראשון במשפטים.
תואר שני במשפטים, וושינטון.

תפקידים בכנסת:

הכנסת ה-20:
יושבת-ראש ועדה לענייני ביקורת המדינה.
חברה בוועדה מיוחדת לזכויות הילד.
חברה בוועדה מיוחדת לדיון בהצעת חוק השידור הציבורי (תיקון), התשע'ה-2015.

הכנסת ה-19:
חברה בוועדת הכספים.
יושבת-ראש ועדה מיוחדת לדיון בהצעת חוק השידור הציבורי.
חברה בוועדת הכלכלה.
חברה בוועדת החוקה, חוק ומשפט.
חברה בוועדת האתיקה.
חברה בוועדה משותפת של ועדת החוץ והביטחון וועדת החוקה, חוק ומשפט בהתאם לחוק שירות ביטחון - פטור מטעמי הכרה דתית.

מצב משפחתי: נשואה

מקום מגורים: קרית אונו.

פעילות ציבורית ותפקידים נוספים:
מנהלת מערך הקליניקות המשפטיות, ולזכויות אנשים עם מוגבלויות באוניברסיטת בר-אילן.
ממייסדי התנועה למלחמה בעוני (ע.ר).
זוכת 'אות הנשיא למתנדב'.
מנהלת תכנית "הלכה למעשה" בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב.
חברה בוועדה המייעצת לנציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות.
חברה בוועדת הסיוע המשפטי של לשכת עורכי הדין.
ממקימי תכנית 'שכר מצווה' - למתן סיוע משפטי חינם לאוכלוסיות מוחלשות.
חברה בוועד המנהל של ארגון 'קשר'.
חברת המועצה הציבורית של ארגון 'כל זכות', וארגון 'מידות'.

דרכי התקשרות:
טלפון בכנסת:       02-6408011
פקס:                    02-6408012
דואר אלקטרוני:    Kelharrar@knesset.gov.il
תנאי שימוש
עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר