חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
אלעזר שטרן

אלעזר שטרן

 • ח"כ שטרן לנתניהו: "אני מבין שגם מנהיגי התפוצות הם חמוצים, בגלל שהם היו – לא כמו שאתה חושב – בעד פשרת הכותל"

  בנאום אי אמון במליאת הכנסת ה- 30.10.2017, נימק ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) בשם סיעת יש עתיד את נאום אי האמון ברה"מ בנימין נתניהו (הליכוד) בתגובה לנאום "החמוצים" של נתניהו משבוע שעבר, במהלך דבריו התייחס שטרן לסוגיות הנוגעות ליחס הממשלה ליהדות התפוצות, הגיור, מתווה הכותל והשוויון בנטל.
  תקציר...
 • ח"כ שטרן וח"כ לביא (יש עתיד) לשר לשירותי דת: הרבנות הראשית פסלה 160 מרבני חו"ל, על איזה בסיס?!?

  בעקבות חשיפת רשימת הרבנים, שאינם מוכרים על-ידי הרבנות לנושאי בירור יהדות ומעמד אישי. כמאה ושישים רבנים מחוץ-לארץ, ביניהם רבנים אורתודוכסים בכירים מעשרים וארבע מדינות שונות. הגישו ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) וח"כ עליזה לביא (יש עתיד) שתי שאילתות לשר לשירותי דת, דוד אזולאי (ש"ס), בנושא.
  תקציר...
 • ח"כ שי בכינוס חירום של השדולה לחיזוק העם היהודי: "הסכם הכותל שעשו נתן שרנסקי ואביחי מנדלבליט נתן תקווה, והתקווה הזאת נגוזה"


  בתאריך ה-27.6.2017 קיימה השדולה לחיזוק העם היהודי בראשותם של ח"כ נחמן שי (המחנה הציוני) וח"כ רוברט אילטוב (ישראל ביתנו) מפגש חירום, בעקבות החלטות הממשלה מיום ראשון ה-25.6.2017 להקפיא את מתווה הכותל, ולאשר את חוק הגיור שמגביל את ההכרה בגיורים שאינם דרך הרבנות הראשית. במפגש השתתפו רבע מחברי הכנסת, הן מהקואליציה והן מהאופוזיציה,  שהביעו כולם הסתייגות מן ההחלטות. בין המנהיגים שהשתתפו באירוע, יו"ר הסוכנות היהודית מר נתן שרנסקי, יו"ר חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית, מר מייקל סיגל, יו"ר הקהילות היהודיות בצפון אמריקה ריצ'רד סנדלר, מנכ"ל התנועה המסורתית, עו"ד יזהר הס, וראשי התנועה הרפורמית והתנועה המסורתיץ. נתן שרנסקי הדגיש לסיום את תחושת התדהמה והבידוד שחשו משתתפי חבר הנאמנים בתחילת השבוע, אשר התחלפה בתקווה ובאמונה כי אפשר יהיה לתקן את החלטות הללו. גם השר צחי הנגבי שעליו הטיל ראש הממשלה לטפל במתווה הכותל הגיע לישיבה ואמר כי הוא תומך במתווה הישן, שהיה "מצויין", כדבריו, אבל יחפש עכשיו פתרונות חדשים.
   
   
   

  תקציר...
 • תגובות במערכת הפוליטית להחלטת בג"ץ המאשרת את חוק העזר של עיריית ת"א המתיר פתיחת בתי עסק בשבת

  בתאריך ה-21.4.2017 אישר הרכב של בג"ץ בראשות נשיאת בית המשפט העליון, השופטת מרים נאור, את  חוק העזר של עיריית תל אביב המסדיר את פתיחתם בשבת של כ–160 מרכולים ופיצוציות ועוד כ–80 עסקים בשלושה מתחמי מסחר — נמל יפו, מתחם התחנה ונמל תל אביב. החלטת בג"ץ עוררה מספר רב של תגובות מצד ח"כים, ובראש התגובות, הודיע שר הפנים אריה דרעי (ש"ס) כי גיבש ערב חג הפסח החלטה לפסול את חוק העזר העירוני שהתיר פתיחה של כ-160 בתי עסק בתל אביב בשבתות וחגים, "והתכוון להודיע על כך בימים הקרובים". בטענה שהחלטת בג"ץ לא להתערב בחוק התל אביבי משנה את הסטטוס קוו.
  תקציר...
 • לקט התבטאויות במערכת הפוליטית לדבריו של הרב לוינשטין וקבוצת רבנים בנושא פקודת השירות המשותף של צה"ל

  כשבוע לאחר פרסום דבריו של הרב יגאל לוינשטין מראשי המכינה הקדם-צבאית בעלי בגנות פקודת השירות המשותף של צה"ל שפורסמה לפני כשנה ומבקשת לפתוח בהליך של יצירת יחידות לוחמות משותפות לגברים ונשים, המערכת הפוליטית עודנה עוסקת בהתבטאות של לוינשטין, ובשאלת מקומם של נשים בשירות הצבאי, אל מול ההתבטאויות של מגוון רבנים מהציונות הדתית.
  תקציר...
 • כינוס שדולת עם, דת ומדינה בראשות חברי הכנסת עליזה לביא ואלעזר שטרן בנושא יחסי ישראל והתפוצות בסימן משבר היחסים ואחראיותה של ישראל לתיקון

  ביום שלישי ה-27.12.2016 ערכו חברי הכנסת עליזה לביא ואלעזר שטרן (יש עתיד) כינוס מיוחד של שדולת עם, דת ומדינה בראשות חברי הכנסת עליזה לביא ואלעזר שטרן בנושא יחסי ישראל והתפוצות בסימן משבר היחסים ואחראיותה של ישראל לתיקון. בשדולה נכחו אישים רבים מיהדות ארצות הברית, וכן אישים פוליטים רבים מקבוצות מגוונות הקשורות ביחסי ישראל והתפוצות בהם יו"ר הסוכנות, נתן שרנסקי, וחבר הכנסת לשעבר, הרב חיים אמסלם,
  תקציר...
 • חברי וחברות הכנסת בתגובה להחלטת הרב יוסף לבטל גט שניתן לאישה שבעלה במצב של מוות קליני

  בהחלטה שנויה במחלוקת הרב הראשי לישראל, יצחק יוסף, החליט לפתוח בהליכי התדיינות לביטולו של גט אשר ניתן לפני כשנתיים  לאישה הנשואה לאדם השרוי במצב של מוות קליני (צמח) , ולא מסוגל להתבטא. החלטתו של הרב יוסף לפתוח בהליך כתוצאה מערער ר שהוגש על ידי אדם שכלל אינו מכיר את האישה ובעלה עוררה מספר תגובות מצד חברי הכנסת.
  תקציר...
 • תגובות במערכת הפוליטית לאור צעדה המחאה של התנועה המסורתית והרפורמית על אי יישום מתווה רחבת הכותל

  בבבוקר יום רביעי ה- 2.11.2016 כ200 בני אדם בראשם רבני ורבניות הקהילות של התנועות המסורתית והרפורמית ,הנהגת ארגון נשות הכותל, ומספר רבנים מן הזרם האורתודקסי אשר ביקשו להביע הזדהות וסלידריות עם המאבק, צעדו משער האשפות אל רחבת הכותל, כשבידיהם ספרי תורה, במחאה על אי יישום מתווה הפשרה לרחבת הכותל אשר אושר על ידי ממשלת ישראל בחודש ינואר 2016. לפי המתווה שאושר, תוקם רחבת תפילה שוויונית בכותל המערבי עבור הזרמים הקונסרבטיבים והרפורמים. הצעדה הובילה לתגרות אלימות בין הצועדים לבין מאבטחי המתחם המתוחזק על ידי הקרן למורשת הכותל, וחרדים אשר היו במקום. בתגובה לאירועים אלו ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב ש: : "האירועים המצערים שהתרחשו היום ברחבת הכותל לא תורמים לקידום פתרון מוסכם להסדרי התפילה במקום", אמר ראש הממשלה. הדגשנו בפני מנהיגי הזרמים הלא אורתודוקסיים שזה הזמן להידברות ולא לחיכוך.  ההפרה החד-צדדית של הסטטוס-קוו בכותל פוגעת במאמצינו המתמשכים להגיע לפשרה".
  תקציר...
 • ח"כ טרכטנברג: "במושב הכנסת הקרוב נעביר את הצעת חוק השבת"

  בפאנל "השבת כפרק זמן" אשר נערך במסגרת פסטיבל הפיוט בירושלים, ח"כ מנואל טרכטנברג (המחנה הציוני) הצהיר ששהצעת חוק חוק השבת אותה הגיש יחד עם חברי הכנסת מיקי זוהר (ליכוד), רחל עזריה (כולנו) ואלעזר שטרן (יש עתיד) תעלה להצבעה במהלך מושב החורף של הכנסת.
  תקציר...

לחצו כאן וכתבו לאלעזר שטרן
מכון על משמר הכנסת יעביר לחברי וחברות כנסת פניות העוסקות בנושאי דת ומדינה.
לפנייה בנושאים אחרים, אנא צרו קשר עם הח"כ באמצעות אתר הכנסת, בכתובת:
http://main.knesset.gov.il/mk/current/Pages/default.aspx

שם מלא *
דוא"ל *
טלפון
הודעה *

תאריך לידה:
י"ח אלול תשט"ז, 25/08/1956

השכלה:
תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל וכלכלה, אוניברסיטת בר אילן.
תואר שני במנהל עסקים, אוניברסיטת תל אביב.
מינהל עסקים תוכנית ”קלוג-רקאנטי”, אוניברסיטת תל אביב, 2005.

תפקידים בכנסת:
הכנסת ה-20:
חבר בוועדת הכנסת.
חבר בוועדת החוקה, חוק ומשפט.
ממלא מקום בוועדת החוץ והביטחון.

הכנסת ה-19 (מטעם סיעת התנועה):
ממלא  מקום בוועדת החוץ והביטחון.
חבר בוועדת הכספים.
חבר בוועדת החוקה, חוק ומשפט.
חבר בוועדה מיוחדת לדיון בהצעת החוק בעניין השוויון בנטל בשירות הצבאי, בשירות האזרחי ובשוק העבודה ולהסדרת מעמדם של תלמידי הישיבות.
חבר בוועדה משותפת כלכלה - כספים לקידום התחרות בענף המזון.
חבר בוועדה מיוחדת למעקב אחר יישום הוראות בחוק שירות ביטחון וחוק שירות לאומי אזרחי.
חבר בוועדת המשנה לטיפול ולתקצוב נושא השמיטה.

שירות צבאי:

מפקד גדוד 202 של הצנחנים.
מפקד חטיבה 226.
ראש אגף כוח אדם.
מפקד בית הספר לקצינים. 
קצין חינוך ראשי.
השתחרר בדרגת אלוף.

מצב משפחתי:
נשוי+5

מקום מגורים: הושעיה.

פעילות ציבורית ותפקידים נוספים:
יו"ר הקרן לרווחת נפגעי השואה.
יו"ר הפרויקט הלאומי האתיופי.
ממייסדי הישוב הושעיה שבגליל. 

דרכי התקשרות:
טלפון בכנסת:       02-6408119
טלפון נוסף:          02-6408120
פקס:                    02-640-8795
דואר אלקטרוני:    sterne@knesset.gov.il
תנאי שימוש
עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר