חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
איילת שקד

איילת שקד

שרת המשפטים
 • פוליגמיה- דיון בוועדה לקידום מעמד האישה


  ב 20 ביוני 2017 דנה הוועדה לקידום מעמד האישה בתופעת הפוליגמיה, הדיון התקיים בנוכחות שרת המשפטים ומנכ"לית המשרד עו"ד אמי פלמור.
  מכח החלטת הממשלה 2345 מיום 29.1.17 הוקמה ועדת שרים לעניין התמודדות עם תופעת הפוליגמיה, בראשה עומדת השרה שקד, וכן צוות בינמשרדי, בראשו עומדת עו"ד פלמור, לגיבושה של תכנית פעולה להתמודדות עם השלכותיה השליליות של תופעת הפוליגמיה שתובא לאישור ועדת השרים תוך חצי שנה מיום החלטת הממשלה.
  תקציר...
 • אושר בוועדת חוקה, חוק ומשפט: אגרות בתי המשפט לענייני משפחה יושוו לאגרות בתי הדין הדתיים

  ביום שלישי ה-21.2.2017 אישרה וועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת פה אחד את השוואת עלויות האגרה בין בתי הדין הדתיים ובתי המשפט לענייני משפחה, כך שיהיה מחיר אחיד, והאזרח יוכל להחליט האם ברצונו לפנות לבית דין לענייני משפחה, או לבית הדין דתי, ללא תלות במצבו הכלכלי.
  תקציר...
 • השר יובל שטייניץ, על החלטות הוועדה למינוי דיינים: "הרשימה הנבחרת הינה איכותית ויש בה ייצוג לזרמים השונים ביהדות"

  אתמול (12.7.16) לעת ערב, מונו תשעה דיינים חדשים לבתי הדין הרבניים. הדיינים חולקו שווה בשווה בין מפלגות הקואליציה- ש"ס, הבית היהודי ויהדות התורה, כלומר- חרדים ספרדים,חרדים אשכנזים וציונים דתיים. בין הרבנים שמונו נמצא גם הרב אלמליח, אשר היה מעורב בפרשת "גט ברמיה". על המינויים החדשים אמרה ח"כ רויטל סוויד: "אחרי שמונה שנים שלא מונו דיינים ולמרות מחלוקות פוליטיות בין חברי הועדה הצליחה הועדה למנות דיינים שרובם ראויים, מתונים ודוגלים בשוויון בין נשים לגברים."  האמנם?
  תקציר...
 • סערה בוועדת שרים, רגע לפני הבחירות העברות כספים לחינוך התורני, למשרד לשירותי דת ולחטיבה להתישבות יהודית

  הבוקר (9/12/14) התכנסה ועדת הכספים בראשות ח"כ ניסן סלומיאנסקי על מנת להצביע על העברה דחופה של כ-70 מיליון ₪ למוסדות חרדיים, ביניהם: למעיין החינוך התורני של ש"ס, לתמיכה בכוללים ובמכונים תורניים, כמו כן, הועברו כ40 מיליון ש"ח למשרד לשירותי דת. 
  אמש חשף עיתון "הארץ" את הבקשה החפוזה אשר הגיעה מצד ראש הממשלה להעברה זאת, זאת יחד עם ביקורת הנשמעת במסדרונות הכסף על כך שהכסף מהווה לכאורה כחלק מפזילת רוה"מ נתניהו אל עבר החרדים בשל הבחירות המתקרבות.

  העברות אלה, מצטרפות להעברות מישיבת הוועדה שהתקיימה אתמול (8/12/14) במהלכה על אף התנגדות מקצת חברי הכנסת הועברו 60.4 מיליון ₪ לחטיבה להתיישבות במשרד ראש הממשלה, בעבר חשפה ח"כ סתיו שפיר כי חלק מהכסף המגיע לחטיבה מועבר לעמותות העוסקות בהעמקת הזהות היהודית בבתי הספר. 
  את הבקשות התקציביות קיבלו חברי הכנסת החברים בוועדה דקות ספורות לפני הוועדה, ולא כפי שנהוג כשבוע לפני הדיון. זאת לאחר שהיועץ המשפטי לכנסת קבע, כי בעת הזאת ראשי יו"ר הוועדה להעלות שהוגשו ממש לפני הישיבה, כפי שהנוהל עצמו מאפשר. 
  תקציר...
 • מושב החורף של הכנסת התחיל בסערה: כולם מדברים על הגיור והמתח גובר. קראו את עיקרי הדברים מועדת חוקה, חוק ומשפט


  הבוקר התחיל עם שתי ישיבות ועדה שונות. האחת בועדת העליה והקליטה והאחרת בועדת חוקה, חוק ומשפט. בשתיהן דנו על ההשלכות של חוק הגיור באם יתקבל או באם ידחה.
  הישיבה בועדת חוקה, חוק ומשפט היתה עמוסה בחברי וחברות כנסת, כאלו שחברים בועדה ויש להם זכות הצבעה ורבים אחרים שהגיעו מתוך עניין אישי או רצון לקחת חלק בפולמוס הציבורי שהתעורר.
  הישיבה הסתיימה בשעה 11:00 לאחר שהסיעות בקשו התייעצות לפני ההצבעה. יור הועדה ח"כ דוד רותם קבע ישיבה נוספת בשעה 13:00 בכדי להצביע על הרביזיות השונות ובעצם לקבוע האם הצעת החוק תקודם או לא (ידיעה זו מתפרסמת כשעה לפני כיום ההצבעה).
  עדכון - הצעת החוק אושרה לקריאה שנייה ושלישית.
  ** בידיעה יש עדכון מהישיבה שנערכה בשעה 13:00 לרבות אופן ההצבעה של הח"כים.

  ח"כ אורית סטרוק: "הצעת החוק הזו נועדה לקדם את הרפורמים והקונסרבטיבים דבר של היה בחקיקה הישראלית קודם לכן. הדבר הזה הוא מעשה שלא יעשה."

  ח"כ משה גפני: "מה שהולכים לעשות עכשיו זה החלטה או חוק שהמציאות שלו תהיה שבכדי להתקבל לארגון שותי הבירה יהיה הרבה יותר קשה מלהתקבל ליהדות." 

  ח"כ מרב מיכאלי: "אני שומעת את חברי וחברותי ואני חוששת שנפלה פה טעות. תורה מסיני לא ניתנה לבית היהודי או ליהדות התורה. אתם מציגים מצג שווא כאילו אתם אלו שדואגים לעם ישראל. הדברים שנאמרים כאן חושפים את ההיפוך המסוכן בהיררכיה. הכנסת וראש הממשלה לא כפופים לרבנים הראשיים." 

  ח"כ שולי מועלם-רפאלי: "כשהם כפופים לבג"צ אין לך בעיה אבל כשכפופים לרבנים פתאום זה בעיה. ראה זה פלא."


  תקציר...
 • מאחורי הקלעים של "ועדת שקד" - הועדה לשוויון בנטל: קראו את הפרוטוקולים של ישיבות הועדה

  בחודש יולי שנת 2013 התכנסה לראשונה הועדה לשוויון בנטל, או בשמה המלא - הועדה המיוחדת לדיון בהצעת החוק בעניין השוויון בנטל בשירות הצבאי, בשירות האזרחי ובשוק העבודה ולהסדרת מעמדם של תלמידי הישיבות. לתפקיד יו"ר הועדה מונתה ח"כ איילת שקד מסיעת הבית היהודי ולכן נהוג לכנות את הועדה גם בשם "ועדת שקד". 
  הועדה, אשר השתתפו בה ח"כים רבים ואנשי מקצוע רלוונטיים, עסקה בכל האספקטים הנוגעים להצעת החוק עד אשר גיבשה נוסח סופי בתחילת חודש מרץ שנת 2014. נוסח, אשר חברי וחברות הכנסת אישרו במליאת הכנסת בתאריך 12.3.14.
  לשם גיבוש נוסח הצעת החוק נערכו לא פחות מ-50 ישיבות במסגרת הועדה, כאשר מטרתה העיקרית הייתה להכין לקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק שירות ביטחון (תיקון מס' 19 והוראת שעה) (שילוב תלמידי ישיבות), התשע"ג-2013 (מ/787), ואת הצעת חוק שירות אזרחי לתלמידי ישיבות (הוראת שעה), התשע"ג-2013 (מ/787).
  במסגרת הועדה נידונו סעיפים מהותיים ומרתקים וכן גם סעיפים יבשים ושוליים יותר. כמו כן, חלק מישיבות הועדה היו חסויות מטעמי ביטחון ועל כן לא פורסם הפרוטוקול שלהן. בנוסף, מסיבה לא ידוע, ישנם מספר פרוטוקולים נוספים אשר לא פורסמו עד כה.
  קראו את תקצירי הפרוטוקולים או הורידו את הפרוטוקולים המלאים. 
  תקציר...
 • ועדת חוק, חוקה ומשפט: דיון בתיקון לחוק מערך הגיור ובתי הדין לגיור. ח"כ גפני: "זה חוק של רפורמים!"

  לפניכם פרוטוקול מועדת חוקה, חוק ומשפט העוסק בתיקון לפקודה הדתית (המרה) שיזמו חברי הכנסת אלעזר שטרן, עמרם מצנע, מאיר שטרית, דוד צור, דב ליפמן ועליזה לביא.
  במהלך הדיון נשמעו הסתייגויות רבות מהתיקון לחוק בטענה כי תיקון זה יביא לכדי עמימות בחוק שבעתיד תאפשר גיורים של זרמים לא- אורתודוכסים. ח"כ סטרוק טענה כי "כל ההתחזות כאילו שזה רק פיזור וביזור של בתי דין, זה רק למראית עין, כאשר למעשה מה שיש לנו כאן זה ניסיון להכניס מתחת לשולחן גיור שאינו כהלכה" וח"כ גפני טען כי "זה חוק של רפורמים". כמו כן, הדיון עסק בביזור סמכויותיו של בית הדין, בסמכויות הגיור הצבאי, ובפסילת הגיור.
  לאחר הסתייגויות של ח"כ אורית סטרוק, יוני שטבון, אלי בן- דהן, אברהם מיכאלי, אורי מקלב ומשה גפני- סוכם כי הדיון יתחדש במועד אחר

  תקציר...
 • ועדת חוקה, חוק ומשפט: דיון נוסף על הצעת חוק הגיור של ח"כ שטרן. והפעם - סגן השר אלי בן-דהן מגיש תזכיר חוק אלטרנטיבי על אף שהגיע להסכמות עם ח"כ שטרן

  לפניכם/ן פרוטוקול של דיון נוסף על הצעת החוק של ח"כ אלעזר שטרן בנוגע להליך הגיור. הצעת החוק של ח"כ שטרן מבקשת לאפשר לכל רב עיר לפתוח בית דין לגיור ובכך לפתוח את הגיור לתחרות ולאפשר לרבים ורבות נוספים להתגייר (מדובר על גיור אורתודוקסי בלבד).
  במהלך הדיון דנים המשתתפים בשאלת הסמכת הדיינים בבית הדין לגיור. האם הסמכה של רב עיר מספיקה? כיום בהליך ההסמכה לרב עיר אין הסמכה בדיינות.
  כמו כן, סגן השר אלי בן דהן שנוכח גם הוא בדיון הגיש באותו יום תזכיר חוק מטעם משרדו. התזכיר הופץ ביום בו התקיימה הועדה והיושבים בחדר לא מכירים את נוסחו. ח"כ שטרן לא ידע על קיומו והוא מופתע מכך משום שהוא היה משוכנע כי הגיע להסכמות עם סגן השר בן דהן בנוגע לשורה של נושאים בהצעת החוק שלו, ולכן לא ברור לו הצורך בכתיבת תזכיר חוק נוסף. התגלה לו במהלך הישיבה שלסגן השר יש השגות על ההסכמות ביניהם בלי שהוא ידע על כך.
  תקציר...
 • עדכון: יעד הגיוס השנתי לא יעוגן בחוק לשוויון בנטל

  בוועדה לשוויון בנטל ("ועדת  שקד") התקבלה היום (26.2.14) החלטה לפיה הממשלה תקבע את יעדי הגיוס של החרדים החל מתקופת הקבע של החוק ביולי 2017 כאשר לא יעוגנו בחוק אמות מידה מספריים ומחייבים. 
  ההחלטה הביאה לפתיחתו של דיון סוער בנושא היעדים והקביעה האם עמדו בהם.
  תקציר...

לחצו כאן וכתבו לאיילת שקד
מכון על משמר הכנסת יעביר לחברי וחברות כנסת פניות העוסקות בנושאי דת ומדינה.
לפנייה בנושאים אחרים, אנא צרו קשר עם הח"כ באמצעות אתר הכנסת, בכתובת:
http://main.knesset.gov.il/mk/current/Pages/default.aspx

שם מלא *
דוא"ל *
טלפון
הודעה *

תאריך לידה: ז' אדר תשל"ו, 07/05/1976

השכלה:
BSC – תואר ראשון בהנדסת חשמל ומדעי המחשב, באוניברסיטת תל-אביב.

תפקידים בכנסת:

הכנסת ה-20:
שרת המשפטים.

הכנסת ה-19:
יושבת-ראש ועדה מיוחדת לדיון בהצעת החוק בעניין השוויון בנטל בשירות הצבאי, בשירות האזרחי ובשוק העבודה ולהסדרת מעמדם של תלמידי הישיבות.
יושבת-ראש ועדה מיוחדת למעקב אחר יישום הוראות בחוק שירות ביטחון וחוק שירות לאומי אזרחי.
חברה בוועדת הכנסת.
חברה בוועדת הכלכלה.
חברה בוועדה מיוחדת לבעיית העובדים הזרים.
חברה בוועדת משנה לקידום אנרגיה ירוקה בראשות חבר הכנסת חנא סוויד.
חברה בוועדה מיוחדת לדיון בהצעת חוק השידור.
חברה בוועדה משותפת לוועדת הכלכלה ולוועדת החינוך, התרבות והספורט לפי חוק הרשות השניה לטלוויזיה ורדיו.
ממלאת מקום בוועדת הכספים.

שירות צבאי: 
מש"קית חינוך בחטיבת גולני.

מצב משפחתי: נשואה+2

מקום מגורים: תל אביב

פעילות ציבורית ותפקידים נוספים: 
יושבת-ראש ”ישראל שלי”.

דרכי התקשרות:
טלפון בכנסת:        02-6408401
פקס:                    02-6408402
דואר אלקטרוני:     ashaked@knesset.gov.il
תנאי שימוש
עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר