חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
נפתלי בנט

נפתלי בנט

שר החינוך, ושר לענייני תפוצות
 • האם חברי הכנסת מאמינים באלוהים? תשובות חברי סיעת הבית היהודי לעיתון הארץ

  בשבוע השני של חודש ספטמבר 2016, צוות מוסף עיתון "הארץ" פנה אל כלל חברי וחברות הכנסת בשאלה האם אתה מאמין באלוהים? אשר נוסחה בזו הלשון:

  "שלום רב, לקראת החגים הקרבים אנחנו עורכים פרויקט נרחב במוסף 'הארץ', שבו אנו שואלים את כל 120 חברי הכנסת אם הם מאמינים באלוהים. התשובה יכולה להיות תמציתית או נרחבת, שלילית או חיובית, כמובן, ואם אינך מעוניין לענות — נודה לך אם תשיב למייל זה שכך בחרת לעשות".
  תקציר...
 • משרד החינוך החליט להקפיא את התמיכה בארגונים להתחדשות יהודית, שר החינוך מכחיש

  כך פורסם הבוקר (24/1/6) בעיתון "הארץ", וממשרד החינוך אישרו זאת באומרם כי "התקנה בשם 'התחדשות יהודית' מוקפאת בשלב זה". 

  רק לפני חודש התבטא שר החינוך בעד יהדות פלורליסטית- מיד לאחר חזרתו מביקור בבית ספר קונסרבטיבי בארה"ב. בין היתר אמר כי: "מי שרוצה להוביל את העם היהודי ואת מדינת ישראל- אינו יכול להרשות לעצמו עמדה טהרנית, חד מימדית."

  בתגובה לחשיפה, צייץ השר בטוויטר כי "המציאות הפוכה ב180 מעלות. הגדלנו תקציבים משמעותית. תסתכלו ותחליטו בעצמכם. ‫#‏אין_אמינות‬".

  ח"כ אילן גילאון כתב כי: "נפתלי בנט שכח מה זה להיות יהודי. היהדות שלו קנאית, משיחית ובדלנית, ואותה הוא מבקש להנחיל לילדי ישראל, במקום תפישת היהדות היפה והמתקדמת שדרכיה דרכי נעם וכל נתיבותיה שלום. "

  ח"כ זהבה גלאון ורחל עזריה התבטאו גם הן בנושא.

  כל הפרטים כאן 


  תקציר...
 • במסמך שהפיצה סיעת 'הבית היהודי' מתבהר לקול מי הסיעה נשמעת בבואה לקדם מדיניות בתחום יחסי הדת והמדינה

  לקראת הבחירות, הפיצה הסיעה בין הישיבות שונות מסמך בו מספר רבנים מהציונות הדתית התומכים במפלגה, מפרטים את הסיבות בגללן ראוי להצביע למפלגת "הבית היהודי".
  במסמך זו עולות מספר סוגיות חשובות. כיצד התמודדו חברי הסיעה עם יוזמות שונות בתחום הדת והמדינה? כיצד הסיעה בוחרת את דרכה ומה הערכים אותם היא מנסה לקדם? כיצד רבניה מצדיקים את פתיחת השערים לחברי-כנסת שאינם דתיים המשמשים מטעמה?
  אין פגם בכך שסיעת הבית היהודי תפעל לקידום הערכים של המגזר אותו היא מבקשת לייצג. מפלגה זו, בגלגולה הקודם - "המפד"ל", שימשה כמפלגת הציונות הדתית במובהק וכך גם הצהירה ברוב מערכות הבחירות מאז הקמתה. במערכת הבחירות הנוכחית ובמערכת שקדמה לה, ניסתה המפלגה למצב עצמה כמפלגה המייצגת את כלל הציבור הישראלי ולכן העמדות המובאות במסמך זה, חשוב שיתפרסמו לכלל הציבור.

  ציטוטים נבחרים:
  "רובם המכריע של הצעות החוק בתחום הדת והמדינה נעצרו בזכות מפלגת 'הבית היהודי'. מספיק לשמוע את כעסו של ח"כ אלעזר שטרן ובני בריתו בכדי להבין ש'הבית היהודי' עצרה את כל החוקים הפוגעים בצביונה היהודי של המדינה"

  "הנהגת ה'בית היהודי' הטילה על כל חוק הנוגע בצורה זו או אחרת בענייני דת ומדינה ונתקל בהתנגדות, את זכות הוטו השמורה לה עוד מימי בניית הקואליציה. באותו הרגע חוק זה ירד מעל שולחן הממשלה"

  "איילת שקד נלחמה על זכויותיהם של החרדים יותר מכל ח"כ אחר. אישה זו נלחמה על תקציבים לישיבות"

  "ראוי שנפתח את הבית לקהלים שונים, כל עוד הם תומכים באופן מלא ופועלים ללא לאות למען עם ישראל ארץ ישראל ותורת ישראל עפ"י השקפת הציונות הדתית."
  תקציר...
 • צפו בנאומו של השר נפתלי בנט בפני ועידת כנסת הרבנים הקונסרבטיביים

  בשבוע שעבר (26.6) נפגש שר התפוצות והדתות נפתלי בנט עם ועידת כנסת הרבנים הקונסרבטיבים, אשר הגיעו מרחבי העולם לועידה השנתית בישראל. ביום האירוע פרסמנו את עיקרי הדברים מתוך נאומו, ואילו עכשיו אנו מביאים בפניכם/ן את הנאום המלא.

  "אני מתחייב שהדיאלוג בינינו יהיה חף מדעות קדומות. אני רוצה בטובתכם, ואתם רוצים בטובתנו, ואין סיבה שלא נצליח להגיע להסכמות בנושאים רבים שמעיבים לפעמים על היחסים בינינו. אנחנו משפחה אחת. בואו נדבר!"
  תקציר...

לחצו כאן וכתבו לנפתלי בנט
מכון על משמר הכנסת יעביר לחברי וחברות כנסת פניות העוסקות בנושאי דת ומדינה.
לפנייה בנושאים אחרים, אנא צרו קשר עם הח"כ באמצעות אתר הכנסת, בכתובת:
http://main.knesset.gov.il/mk/current/Pages/default.aspx

שם מלא *
דוא"ל *
טלפון
הודעה *

תאריך לידה:
 י' ניסן תשל"ב 25/03/1972

תפקידים בכנסת:
הכנסת ה-20:
שר החינוך.
שר לענייני תפוצות.

הכנסת ה-19:

שר הכלכלה והמסחר.
שר הדתות, התפוצות ולענייני ירושלים.

שירות צבאי:
רב סרן.

מצב משפחתי: נשוי+4

מקום מגורים: רעננה.

דרכי התקשרות:
טלפון בכנסת:       02-6408430
טלפון נוסף:          02-6408431
פקס:                   02-6916940
דואר אלקטרוני:    nbenet@knesset.gov.il
תנאי שימוש
עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר