חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
שרן השכל

שרן השכל

 • הצעת חוק איסור הפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ולמקומות ציבוריים (תיקון – חובת הודעה מוקדמת על אירוע סגור), התשע"ח–2018

  הצעת החוק מבקשת לחייב את הגורמים השונים שעליהם חל החוק לפרסם הודעה מוקדמת 24 שעות לפני האירוע במידה שהוא אכן סגור לקבוצת משתתפים מוגדרת המותרת על פי חוק.
  תקציר...
 • הצעת חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות (תיקון – הכרה בתא משפחתי של יותר משני הורים), התשע"ח–2018 של ח"כ יואל חסון ואחרים

  הצעת חוק זו של ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני), ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני), ח"כ מירב בן ארי (כולנו) וח"כ שרן השכל (הליכוד) מבקשת, על מנת להתאים את החקיקה לתמורות שחלו במבנה התא המשפחתי, להוסיף סמכות לבית המשפט להכיר ביותר משני הורים לקטין, אם הכרה זו תשרת את טובת הקטין. טובת הקטין היא עקרון יסוד המנחה את בית המשפט בבואו להכריע במשברים הקשורים ליחסי הורים וילדים, ומן הראוי להחיל עקרון זה גם כאשר מדובר בסכסוך בין צדדים להורות משותפת.
  תקציר...
 • הצע"ח של ח"כ שרן השכל- לאפשר נישואין אזרחיים בשטח שגרירויות זרות במדינת ישראל

  ביום שני ה- 19.2.2018 הגישה ח"כ שרן השכל (הליכוד), את הצע"ח שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) (תיקון – נישואין אזרחיים בשטח שגרירות בישראל), התשע"ח–2018, המבקשת לקבוע כי ניתן יהיה לקיים טקסי נישואין אזרחיים בשטחי שגרירויות זרות במדינת ישראל, על מנת לאפשר לאזרחי המדינה שאינם יכולים להינשא ברבנות, להירשם לנישואין אזרחיים, ללא העלות הכלכלית הכרוכה בנסיעה לחו"ל.
  תקציר...
 • הצע"ח של ח"כ יוגב וקבוצת ח"כים, להנצחת הרב אברהם יצחק הכהן קוק (ציון זכרו ופועלו), התשע"ח–2018

  בתאריך ה-1.1.2017 הניחו ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי), וקבוצת ח"כים ברובם מסיעות הקואליציה. אך, גם חברי הכנסת נחמן שי (המחנה הציוני), ואורלי לוי אבקסיס (סיעת יחיד), את הצע"ח להנצחת הרב אברהם יצחק הכהן קוק (ציון זכרו ופועלו), התשע"ח–2018 הנועדה לקרב את הנוער והציבור בכללותו לערכי הציונות והדת היהודית כחלק מתהליך הקניית המורשת היהודית-ישראלית והנצחת זכרם ומורשתם של גדולי האומה.
  תקציר...
 • הצעת חוק העונשין (תיקון – השחתת מודעות על רקע מגדר), התשע"ח–2017) של ח"כ יוליה מלינובסקי

  הצעת החוק של ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) וחברי כנסת נוספים ממפלגות שונות מבקשת להילחם בתופעה המתרחבת של השחתת מודעות ברחבי המדינה המציגות דמויות נשיות. לאחרונה,  פורסמו תופעות של השחתה דומה גם על שטרות כסף ומסמכים רשמיים, כאשר מטרתם של המשחיתים היא להדיר נשים מהמרחב הציבורי. על כן, מוצע לקבוע כי במקרים שבהם ההשחתה נעשית על רקע מגדרי יוטל עונש חמור יותר של שנת מאסר אחת.
  תקציר...
 • הצעת החוק של ח"כ ברושי וקבוצת ח"כים להחרגת משתלות הנמצאות בשטחים שייעודם חקלאי ולהתיר להם לפעול בשבת

  הצעת החוק של ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני) וקבוצת ח"כים הן מהאופוזיציה, והן מהסיעות ישראל ביתנו, כולנו, והליכוד, שהוגשה על רקע החמרת האכיפה של פקחי יחידת האכיפה במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, את הוראות חוק שעות עבודה ומנוחה, התשי"א–1951. מוצע להחריג מתחולת האיסור על עבודה ביום המנוחה השבועי, שבחוק שעות עבודה ומנוחה, משתלות הנמצאות בשטחים שייעודם חקלאי, והן מספקות מידע מקצועי חיוני וללא תמורה לציבור בכל הנוגע לגידול צמחים.
  תקציר...
 • הצע"ח של ח"כ השכל לאפשר לאזרחי ישראל להתחתן בשטחי שגרירויות זרות בישראל

  הצעת החוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) (תיקון – נישואין אזרחיים), התשע"ז–2017 של חברת הכנסת שרן השכל (הליכוד), מבקשת להכיר בשטח שגרירות זרה בישראל כאזור שאינו נמנה עם שטחי ישראל, בכל הקשור לדיני הנישואין. מטרת הצעה זו היא לאפשר לאזרחי המדינה, אשר אינם יכולים להינשא ברבנות בדרך המסורתית מסיבות שונות, להירשם לנישואין אזרחיים במתחם שגרירות זרה בישראל. 
  תקציר...
 • מליאת הכנסת אישרה את הצעת החוק סיוע כלכלי לעידוד לומדי תורה וסטודנטים נזקקים, התשע"ז-2016

  בתאריך ה-26.12.2016 אישרה מליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק סיוע כלכלי לעידוד לומדי תורה וסטודנטים נזקקים, התשע"ז-2016 ברוב של 54 ח"כים, אל מול 13 מתנגדים. הצעת החוק שאושרה הינה הצעת חוק ממשלתית המבוססת על הצעת חוק פרטית של חברי הכנסת- משה גפני ואורי מקלב (יהדות התורה), יואב בן צור ויצחק וקנין (יהדות התורה), ומיקי זוהר (הליכוד). 
  תקציר...
 • קצת סדר במועצות הדתיות- הצעת חוק של חברים ממגוון סיעות

  מטרת הצעת החוק היא לאפשר מעורבות מוגברת בנושאי דת וייצוג הולם של ציבור מקומי במועצה הדתית של אותו היישוב. הצעת החוק מייצרת מנגנון לכינוס המועצה הדתית תוך שלושה חודשים מיום הבחירות לרשויות המקומיות על מנת שלציבור יהיה כלי לפיקוח על מתן שירותי הדת. ההצעה קובעת כי חברי המועצה הדתית הנבחרים על ידי מועצת הרשות ייבחרו על פי מפתח סיעתי בהתאם לגודל כל סיעה במועצת הרשות המקומית. כמו כן, הצעת החוק מגדילה את ייצוג הנשים במועצות המקומיות.
  תקציר...

לחצו כאן וכתבו לשרן השכל
מכון על משמר הכנסת יעביר לחברי וחברות כנסת פניות העוסקות בנושאי דת ומדינה.
לפנייה בנושאים אחרים, אנא צרו קשר עם הח"כ באמצעות אתר הכנסת, בכתובת:
http://main.knesset.gov.il/mk/current/Pages/default.aspx

שם מלא *
דוא"ל *
טלפון
הודעה *

תאריך לידה: א' ניסן תשמ"ד, 3/4/1984

פעילות בכנסת:
הכנסת ה-20:
חברה בוועדת החוץ והביטחון.
חברה בוועדת הפנים והגנת הסביבה.
חברה בוועדה מיוחדת למאבק בנגע הסמים והאלכוהול.
חברה בוועדה מיוחדת לפניות הציבור.
חברה בוועדת המשנה לנושא החלל.
חבר בוועדת המשנה לנושא קידום טכנולוגיות אנרגייה מתחדשת- פיקוח ומעקב אחר יישום החלטות וועידת פריז.

מצב משפחתי: רווקה.

מקום מגורים: כפר סבא 

דרכי התקשרות:
טלפון בכנסת:    02-6408108
טלפון נוסף:       02-6408109
דואר אלקטרוני: shaskel@knesset.gov.il
תנאי שימוש
עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר