חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
איילת נחמיאס-ורבין

איילת נחמיאס-ורבין

 • ח"כ רוזין בדיון ו. כלכלה בנושא האיום על סגירת מפעל פניציה עקב עבודה בשבת: "אני חייבת לומר שיש פה בהחלט הקצנה ביחסי דת ומדינה"

  ביום שני ה-19.2.2018 קיימה וועדת הכלכלה של הכנסת בראשות ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני), דיון בנושא איומים על סגירת מפעל פניציה, בגין דרישות ארגוני רבנים להפסקת העבודה בשבת, תמורת שמירת תעודת הכשרות של המפעלים המשתמשים בבקבוקים המיוצרים במפעל.
  תקציר...
 • ח"כ מרב בן ארי בסיכום דיון הוועדה לקידום מעמד האישה בנושא מרחבים מופרדים בין גברים לנשים בבסיסי צה"ל עם יחידות חיילים חרדים: "אני מבקשת שאנחנו כוועדה נלך לסיור בתוך בסיס משותף"

  בתאריך ה- 7.2.2018 קיימה הוועדה לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי דיון בהצעה לסדר יום של ח"כ מיכל בירן (המחנה הציוני) בנושא הדרת חיילות וקצינות צה״ל בבסיסיים המשלבים חיילים חרדים משימוש בשירותים אלמנטריים כגון חדר אוכל ובתי שימוש. בסיום הדיון סיכמה ח"כ מרב ארי (כולנו) שברצונה לבקש שהוועדה תיצא לסיור בבסיסים בהם יש מתחמים המוגדרים כמתחמים עבור יחידות של חיילים חרדים.
  תקציר...
 • ח"כ נחמיאס-ורבין על ההיעדר ההסדרה של סוגיית המוהלים בישראל: "צריך שהציבור יוכל להיחשף למי המוהל שקראתה לו תקלה"

  בתאריך ה- 26.12.2017 קיימה הוועדה לזכויות הילד בראשות ח"כ יפעת שאשא-ביטון (כולנו), דיון שעמדה בראשו ח"כ איילת נחמיאס-ורבין (המחנה הציוני), על בסיס בקשה לדיון מהיר של חברי הכנסת אלעזר שטרן (יש עתיד) ורחל עזריה (כולנו) בנושא: 43 תינוקות מאושפזים ורק מוהל אחד מזומן לבירור מדי שנה: הפיקוח על מוהלים ע"י הרבנות הראשית. בדומה לדיונים קודמים, עמדת הרבנות הראשית הדגישה שעל אף הקשיים בתחום, אין להסדיר את הנושא בחקיקה.
  תקציר...
 • חה"כ איילת נחמאס-ורבין מקריאה עדות של אזרחים שאינם מוגדרים כיהודים עפ"י ההלכה ואינם יכולים להתחתן במדינת ישראל.

  ביום שלישי ה- 5.12.2017 במסגרת נאומים בני דקה, הקריאה ח"כ איילת נחמיאס-ורבין (המחנה הציוני) עדות במסגרת הפרויקט של תנועת ישראל חופשית עם ח"כים, במסגרתו ח"כים מקריאים עדויות של אזרחים שאינם מוגדרים כיהודים על פי ההלכה ואינם יכולים להתחתן במדינה.
  תקציר...
 • דוד ביטן בשדולה לחיזוק העם היהודי: היחסים עם יהדות ארה"ב מאוד חשובים לנו. אבל, יש לנו בעיות פנימיות שאנחנו מודעים להן ומנסים לנווט בהתאם

  בתאריך ה-31.10.2017 קיימה השדולה לחיזוק העם היהודי בראשות חברי הכנסת דוד ביטן (הליכוד) ונחמן שי (המחנה הציוני) דיון בנוכחות חברי הוועד המנהל של הסוכנות היהודית. במהלך הדיון בנוכחות מספר רב של ח"כים ממרבית סיעות הבית, נושאי ביטול מתווה הכותל וההחמרה בנושא הגיור, כפי שהתקבלו בממשלת ישראל בסוף חודש יוני האחרון, תפסו מקום משמעותי בשיח במהלך הדיון.
  תקציר...
 • ח"כ רויטל סוויד בדיון על הוספת איש דת לוועדות להפסקת הריון:"אתם עושים נזק לנשים. צאו לנו מהרחם."

  היום (02.01.2017) התקיימה ישיבה סוערת בוועדה לקידום מעמד האישה בראשותה של ח"כ עאידה תומא סלימאן- זאת אור הצעתם של חברי הכנסת יהודה גליק (הליכוד) ועבד אל חכים חג'-יחיא (הרשימה המשותפת) להוסיף להרכב הוועדות להפסקת הריון איש דת יועץ. בדיון התבטאו חלק מחברי וחברות הכנסת בצורה חריפה כנגד ההצעה, והדגישו את הצורך במתן אוטונומיה לנשים, שאינן זוכות לה באופן מוחלט גם בפתחה של שנת 2017.
  תקציר...
 • דיון בו.כלכלה בנושא המחסור בתקנים לכהני דת (קסים) בקרב קהילת יהודים יוצאי אתיופיה בישראל

  ביום שלישי ה20.12.2016 יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) ערך דיון חירום בנושא המחסור בכוהני דת של העדה האתיופית (קסים). הבסיס לדיון הינו שכיום בעוד שאוכלוסיית יוצאי אתיופיה במדינת ישראל כוללת כ-140,000 איש, ישנם בישראל כ-57 קסים. מתוכם כ-30 קסים אשר הוסמכו באתיופיה, ובמקרה של פרישתם אין תקן מובהק למחליף; כ-13 קסים נוספים העובדים בחצי משרה על בסיס 6.5 תקנים קיימים, ו-12 קסים שאינם עם תקן. מצב זה מקשה באופן יום-יומי על תפקודה של אוכלוסיית יוצאי אתיופיה במדינת ישראל בשלל רבדים הן דתיים והן חברתיים. על כן, ח"כ כבל ביקש לקיים דיון בכל הנוגע להגדרת תקנים מובהקים לקסים במסגרת תקציב המדינה
  תקציר...
 • ח"כ יפעת שאשא ביטון: "יש דברים שהיו נראים לי מובנים מאליהם ופתאום נחשפתי למורכבות" מפגש שדולת יחסי ישראל ארה"ב


  השדולה ליחסי ישראל ארה"ב, בראשות חברי הכנסת הדוקטורים אברהם נגוסה (ליכוד) ונחמן שי (המחנה הציוני) התכנסה על מנת לדון בשאלה מה יהיו יחסי המימשל החדש על הקהילה היהודית, שרובה ככולה הצביעה בעד המועמדת הדמוקרטית. בדיון שנערך נכחו חברי וחברות כנסת רבים ודוברים שונים וביניהם שירה רודרמן, מנכ"לית קרן משפחת רודרמן, ג'ונתן גרינבלאט, מנכ״ל הליגה נגד השמצה, ג'יין אייזנר, עורכת העיתון ה״פורווארד״ ונציגים מבית הנבחרים של מדינת מיזורי.
  תקציר...
 • חוק האפלייה במקוואות עבר בקריאה שניה ושלישית בכנסת

  בתום דיון ממושך ולאחר הסתייגויות רבות, מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק שירותי הדת היהודיים (תיקון מס' 21), התשע"ו-2016 של חבר הכנסת משה גפני וקבוצת חברי כנסת. בקריאה שלישית
  תמכו 41 והתנגדו 35.
  החוק החדש קובע כי מועצות דתיות רשאיות שלא לתת לגופים (כלומר בעיקר לבתי הדין של "גיור כהלכה", התנועה המסורתית והתנועה הרפורמית) להשתמש במקוואות.
  המקוואות בישראל הן שירות ציבורי, וזוהי הפעם הראשונה שהוגדרה בחוק אפליה גלויה ומופרשת כלפי התנועות הליברליות. לצד הפגיעה בעקרונות הדמוקרטיה (הרמיסה הבוטה של עקרון השויון, בתוספת עקיפת החלטת בג"צ) נזכיר כי על פי סקרים, כ- 7% מהיהודים בישראל מזהים עצמם כקשורים לתנועות המסורתית והרפורמית, וכי עיקר מניינה של יהדות התפוצות משתייך לזרמים אלה. ביחד עם קריסת מתווה הכותל, יש כאן מסר פוגעני ביותר כלפי יהדות התפוצות והיהדות הפלורליסטית בישראל.
  החוק נולד כתגובה לפסיקת בג"צ מפברואר השנה. בג"צ פסק בעתירה שהוגשה על ידי התנועה המסורתית לפני עשר שנים, וקבע כי השימוש במקוואות צריך להיות מותר לכל אזרח על פי עקרון השויון.
  יוזם החוק הוא ח"כ משה גפני מיהדות התורה, ומצטרפים אליו ח"כים ממפלגתו, מש"ס ומהבית היהודי. יוזמי החוק הסבירו כי מטרתו למנוע מ"כתות" לקיים טקסים במקוואות הטהרה.
  כשהחוק עלה לראשונה הוסכם כי לא יקודם ללא הסכמת כל סיעות הקואליציה, אך החוק חוקק בהליך בזק עוד בטרם יציאת הכנסת לפגרת הקיץ. בתחילה התנגדו לחוק נשים אורתודוקסיות (שיוצגו בעיקר ע"י חברות הכנסת שולי מועלם ורחל עזריה), אך ח"כ גפני הבהיר שהחוק מיועד למנוע את כניסת ה"גופים" כלשונו, ולא הטובלות.
  תחולתו של החוק תחל בעוד תשעה חודשים. במהלך תקופה זו אמורה הסוכנות היהודית לממן הקמה של 2-4 מקוואות לתנועה המסורתית ולתנועה הרפורמית. המדינה טרם באה בדברים עם הסוכנות היהודית ועם נציגי התנועות, ספק אם תשעה חודשים הם פרק זמן מספק להקמת מקוואות מופרדים אלה, ואף לא מובן מדוע הסוכנות צריכה להשתרבב פנימה כאפיק לפתרון האפליה הגלומה בחוק זה.
  תקציר...

לחצו כאן וכתבו לאיילת נחמיאס-ורבין
מכון על משמר הכנסת יעביר לחברי וחברות כנסת פניות העוסקות בנושאי דת ומדינה.
לפנייה בנושאים אחרים, אנא צרו קשר עם הח"כ באמצעות אתר הכנסת, בכתובת:
http://main.knesset.gov.il/mk/current/Pages/default.aspx

שם מלא *
דוא"ל *
טלפון
הודעה *

תאריך לידה: 
19/6/1970
 
השכלה: 
MA במשפט מסחרי בתוכנית ת”א-Berkeley.
BA במשפטים: האוניברסיטה העברית.

פעילות בכנסת:
הכנסת ה-20:
חברה בוועדת הכנסת.
חברה בוועדת הכלכלה.
חברה בוועדה מיוחדת לזכויות הילד.
חברה בוועדת משנה לבטיחות בדרכים.
חברה בוועדת משנה לתחבורה ציבורית.
חברה בוועדת משנה לנושא תשתיות התעופה האזרחית בישראל, הבינלאומית והפנים-ארצית בראשות ח'כ יצחק וקנין.
חברה בוועדת משנה לקידום עסקים קטנים ובינוניים.

מצב משפחתי: נשואה + 3
 
מקום מגורים: תל אביב


פעילות ציבורית ותפקידים נוספים:
יו"ר חברת "תבליט פלסטיק".
יו"ר משותף של ארגון הדירקטוריות הבינלאומי בישראל. 
מייסדת פורום נשות מילואימניקים למען שוויון בנטל.
עוזרת ליועץ המשפטי במשרד ראש הממשלה.
מנכ"ל עמותת "שלום חבר".
חברת הוועד המנהל של מרכז יצחק רבין.  

דרכי התקשרות:
טלפון בכנסת:    02-6408388
טלפון נוסף:       02-6408131
דואר אלקטרוני:  ayeletn@knesset.gov.il
 
תנאי שימוש
עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר