חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
קסניה סבטלובה

קסניה סבטלובה

 • ח"כ סבטלובה על תופעת בדיקת היהדות ע"י משגיחי כשרות ויוצאי ברית המועצות ואתיופיה: "מי שם את משגיחי הכשרות להחליט מיהו יהודי על פי מראה או מוצא?"

  בתאריך ה-19.12.2017, פירסם תאגיד השידור הציבורי "כאן" תחקיר שחשף כיצד משגיחי כשרות במסעדה, חשדו באזרח ישראל יהודי יוצא אתיופיה, החי במדינת ישראל כ-30 שנה. מקרה זה הצטרף לשורת מקרים שנחשפו לאחרונה בתקשורת, ושבאו לידי ביטוי בוועדות הכנסת; בסוגיית בדיקת היהדות ע"י משגיחי כשרות, לעובדי מטבח שלראיית משגיחי הכשרות, יהדותם מוטלת בספק.
  תקציר...
 • חג שמח: התייחסות חברי הכנסת לחגיגות החגים הלא-יהודיים בישראל

  בשנה שבה מתמזגים לתאריך אחד חג החנוכה וחג המולד, מעניין לשמוע התבטאויות שונות של חברי הכנסת שלנו ויחסם לחגים של דתות ותרבויות אחרות הנחגגים כאן בארץ. ואנחנו שואלים- איך הייתם רוצים שיתייחסו לחגיגת החגים היהודיים בחו"ל?
  תקציר...
 • תגובות חברות וחברי הכנסת ל"נאום הסוטים" של הרב יגאל לוינשטיין ממכינת "עלי"

  סערה ציבורית התעוררה השבוע בעקבות התבטאויות של רבנים שהשתתפו בכנס "ציון וירושלים" של ארגון ליב"ה יהודית. בין השאר דיבר בכנס הרב יגאל לוינשטיין, ראש המכינה הקדם צבאית ביישוב עלי, על אודות חדירתם של גורמים "סוטים" לצה"ל.
  חברי וחברות כנסת הגיבו בחריפות על הנאום.
  תקציר...
 • ח"כ קסניה סבטלובה: "דברי הרב יוסף עומדים בניגוד מוחלט לערכי היהדות, הם דברי בלע והסתה"

  כך כתבה הבוקר (29/3/16) ח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני) בעמוד הפייסבוק שלה.
  הדברים נכתבו בתגובה לדרשתו של הרב (הספרדי) הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף, שעוררו סערה רבה.
  קראו
  תקציר...
 • הממשלה אישרה היום את המתווה החדש להסדרי התפילה בכותל, ח"כ מרב מיכאלי: "בפעם הקודמת שחררו את הכותל חיילים בקסדות, הפעם שחררו את הכותל נשים בטליתות"

  הממשלה אישרה היום (31/1/16) את המתווה החדש להסדרי התפילה בכותל, לראשונה בספר החוקים של ישראל יופיעו המילים המפורשות: "מנהג המקום יתבסס על העקרונות של פלורליזם ושוויון מגדרי, והתפילה במקום תהא תפילה שווינוית ומעורבת של נשים וגברים גם יחד, ללא מחיצה".
  ח"כ עליזה לביא בתגובה "חבל שבהסדר החדש וההיסטורי בכותל לא תוקן העוול רב השנים. עזרת הגברים גדולה פי 5 מעזרת הנשים", ואילו ח"כ אורי אריאל, שר החקלאות, הגיב כי "ההצעה מיותרת ופוגעת במסורת היהודית שחשובה לכולנו. הרפורמים מהארץ ובעיקר מחו"ל, פוגעים במכוון בערכים היקרים לנו."

  תקציר...
 • ח"כ קסניה סבטלובה: "נתניהו מבטיח לטפח את הרפורמים והקונסרבטיביים? שיצטרף לפנייתי לקיים הדלקת נרות חנוכה בעזרת הנשים בכותל"

  את הדברים כתבה ח"כ סבטלובה בעמוד הפייסבוק שלה בתגובה לנאום ראש הממשלה בועידת ה- GA בה הבטיח לדאוג לטיפוחן של כלל הזרמים ביהדות.
  על כך כותבת ח"כ סבטלובה כי "נתניהו מבטיח לטפח את הרפורמים והקונסרבטיבים בישראל?! לוודא שהכותל הוא מקור לאחדות עם ישראל ולא לפיצולו?! אני מציעה, אם כך, שיצטרף לפנייתי לרב הכותל והמקומות הקדושים, לקיים הדלקת נרות חנוכה גם בעזרת הנשים!
  פניתי לרב הכותל, יחד עם חברותיי  תמר זנדברג ומיכל רוזין בבקשה לקיים הדלקת נרות חנוכה גם בעזרת הנשים, דבר שהוא מצווה על כל ישראל, לכל הדעות. אז בוא נתחיל מזה?! "
  תקציר...
 • ח"כ קסניה סבטלובה: "השמחה לא תהיה שלמה עד שהמדינה לא תכיר בגיורים לא אורתודוכסיים- קונסרסטיבים ורפורמים"


  את הדברים כתבה ח"כ סבטלובה היום (11.8.15) בעמוד הפייסבוק שלה בתגובה לידיעה כי שורה של רבנים בכירים בציונות הדתית החליטו להקים בית דין אלטרנטיבי לגיור.
  עוד כתבה ח"כ סבטלובה כי "גיור אורתודוקסי אלטרנטיבי הוא צעד אמיץ של הרבנים האורתודוקסיים של הציונות הדתית, שהחליטו לעשות מעשה למען עם ישראל ולמען הישראלים והישראליות- ופתחו בפניהם את שערי בתי הגין האלטרנטיביים לגיור...
  חד עם זאת, השמחה לא תהיה שלמה עד אשר המדינה תכיר בגיורים של הטריבונלים האלטרנטיביים הללו, יוחזר חוק הגיור ופעולות דתיות של הזרמים הלא אורתודוקסיים - רפורמים וקונסרבטיבים - יוכרו על ידי מדינת ישראל כראויים, שווים ומוכרים לכל דבר ועניין במדינת ישראל".
  תקציר...
 • סוף שבוע מלא בהשראה אמריקאית עבר על נבחרי הציבור שלנו - התבטאויות רבות של חברי הכנסת מהרשתות החברתיות בעקבות החלטת ביהמ"ש העליון האמריקאי

  ביום שישי האחרון בית המשפט העליון של ארצות הברית קבע כי נישואין של שני בני ובנות זוג מאותו מין יוכרו בכל 50 המדינות.
  הקביעה עוררה הדים גם כאן בישראל והרבה נבחרי ונבחרות ציבור - מהקואליציה ומהאופוזיציה - הביעו את דעתן בנושא מוסד הנישואין כאן בארץ בתגובותיהםן, חברי כנסת נוספים שינו את תמונת הפרופיל שלהם לרקע צבעי דגל הגאווה כאות הזדהות.
  "אני מקווה שמדינות אחרות, ובהן ישראל יילכו בעקבות ארה"ב" כך שר הביטחון ח"כ משה יעלון התבטא בתגובתו בעמוד הפייסבוק שלו.
  ח"כ קסניה סבטלובה התייחסה לרצונה לשנות את המצב הקיים בארץ בעניין הנישואים האזרחיים "ניצחון ענק לא רק לקהילה הגאה, אלא לארה"ב כמדינה נאורה שלא מתערבת בחיי האישות של אזרחיה....הגיע הזמן שגם בישראל כל שני בוגרים יוכלו למסד את הקשר בינהם, בלי שיצטרכו לנדוד לקפריסין, פראג או קנדה."
  ריכזנו עבורכם את שלל התגובות מהרשתות החברתיות בידיעה. 
  תקציר...
 • סערת התחברה הציבורית בשבת- סיכום כל ההתבטאויות

  אם פספסם את הסערה שהתרחשה בחול המועד, אנו מביאים עבורם את כל ההתבטאויות בנושא תחבורה צבורית בשבת. הכל החל כאשר פעילים למען תחבורה ציבורית העלו לדף הפייסבוק של שר התחבורה ישראל כץ בקשות טרמפים עבור שביעי של פסח במהלכו מושבתת התחבורה הציבורית, בתמורה כתב להם השר כץ כי "תפנה לבוז'י הרצוג שהתחייב לא לשבת בממשלה שמשנה את הסטטוס קוו" בהמשך הגיב בפירוט השר כץ בעמוד הפייסבוק שלוף בין דבריו טען כי " ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית וככזו עליה לשמר כללים יחודיים הקשורים לזהותה, כאשר באופן אישי יש לכל אדם את החופש לנהוג כרצונו" בערב החג הוסיף וכתב " בלי אוטובוסים, בלי מתי מעט המפגינים, סתם טיול שטח בנחל התאומים. חג שמח!". הדבר עורר סערה וכץ אף התראיין בעקבות כך בערוצי החדשות, חברי וחברות כנסת רבים הביעו את מורת רוחם לנוכח דבריו של השר כץ ביניהם אף ח"כ גילה גמליאל ממפלגתו.
  תקציר...

לחצו כאן וכתבו לקסניה סבטלובה
מכון על משמר הכנסת יעביר לחברי וחברות כנסת פניות העוסקות בנושאי דת ומדינה.
לפנייה בנושאים אחרים, אנא צרו קשר עם הח"כ באמצעות אתר הכנסת, בכתובת:
http://main.knesset.gov.il/mk/current/Pages/default.aspx

שם מלא *
דוא"ל *
טלפון
הודעה *

תאריך לידה:
 28/7/1977

השכלה:
דוקטורנטית באוניברסיטה העברית.
תואר ראשון ושני בלימודי האסלאם והמזרח התיכון, האוניברסיטה העברית. 

פעילות בכנסת:
הכנסת ה-20:
חברה בוועדת העלייה, הקליטה והתפוצות.
ממלאת מקום בוועדת החוץ והביטחון.
.
מצב משפחתי: בזוגיות

תפקידים נוספים ופעילות ציבורית:
פרשנית לענייני ערבים, ערוץ 9.
כתבת בג'רוזלם פוסט.

דרכי התקשרות:
טלפון בכנסת:    02-6408111
טלפון נוסף:       02-6408112
דואר אלקטרוני:  ksenias@knesset.gov.il
 
תנאי שימוש
עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר