חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
חיים ילין

חיים ילין

 • ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות, קיימה דיון בנושא חיזוק הקשר בין יהדות ארגנטינה לעולם היהודי ולישראל. ח"כ חיים ילין: "מיליוני יהודים בעולם מרגישים שאין להם מדינה".

  היום, שלישי 12.06.2018 התקיים דיון בוועדת העלייה, הקליטה והתפוצות בראשות ח"כ אברהם נגוסה (הליכוד) בנושא  זעקת החינוך היהודי בארגנטינה: פחות ממחצית הילדים היהודיים במדינה בחינוך יהודי.
  תקציר...
 • הצעת חוק הפעלת תחבורה ציבורית בשבת, התשע"ז- 2017 של ח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני) נפלה המליאה ברוב של 34 מתנגדים לעומת 25 תומכים.

  היום, רביעי 06.06.2018 עלתה במליאה הצעת חוק הפעלת תחבורה ציבורית בשבת, התשע"ז- 2017 של ח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני). הצעת החוק נפלה ברוב של 34 מתנגדים לעומת 25 תומכים
  תקציר...
 • הצעת החוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל) (תיקון - איסור הפליה מחמת נטייה מינית), התשע"ז-2017 של ח"כ נחמן שי נפלה במליאה ברוב של 37 מתנגדים לעומת 25 תומכים.

  היום, רביעי 06.06.2018 נפלה הצעת חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל) (תיקון - איסור הפליה מחמת נטייה מינית), התשע"ז-2017 של ח"כ נחמן שי (המחנה הציוני) ברוב של 37 מתנגדים לעומת 25 תומכים.

  תקציר...
 • הצעת החוק ברית הזוגיות לבני ובנות אותו המין התשע"ה-2015 של ח"כ סתיו שפיר נפלה במליאה ברוב של 41 מתנגדים אל מול 38 תומכים.

  היום, רביעי 06.06.2018 עלתה במליאה, הצעת החוק ברית הזוגיות לבני ובנות אותו המין- התשע"ה-2015 של ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני). 38 חברי כנסת הצביעו בעד ו41 חברי כנסת הצביעו נגד. ההצעה נפלה.

  תקציר...
 • ח"כ נגוסה על הסוכנות היהודית: "עוד לא סיימנו את קיבוץ הגלויות, ולכן היא רלוונטית"

  ביום שלישי ה-28.11.2017 קיימה וועדת העלייה והקליטה של הכנסת דיון בהצעה לסדר של ח"כ משה גפני (יהדות התורה) בסוגייה האם הסוכנות היהודית עוד רלוונטית. על אף שח"כ גפני הכחיש שההצעה לסדר באה למעשה לנגח את הסוכנות, על רקע החלטות ממשלת ישראל לביטול מתווה הכותל והקשחת תנאי ההכרה בגיור, ההצעה לסדר הוגשה ב-10.7.2017 על רקע התבטאויותיו של יו"ר הסוכנות, משה שרנסקי, בנושאי הכותל והגיור. בסוף הדיון החליט יו"ר הוועדה, ח"F אברהם נגוסה (הליכוד) על קיומו של דיון המשך בנושא.
  תקציר...
 • בג"צ קבע: התיקון לחוק השוויון בנטל שהעניק פטור מגיוס לחרדים "בלתי מידתי ובלתי חוקתי" ויש לבטלו

  בית המשפט העליון החליט היום (שלישי) לקבל את העתירה שהגישה מפלגת "יש עתיד" וארגונים אזרחיים נוספים נגד חוק הגיוס ולהורות על ביטולו בתוך כשנה. מדובר בתיקון לחוק שחוקקו המפלגות החרדיות בשנת 2015, תיקון שעל פי קביעת בג"ץ "בלתי מידתי ובלתי חוקתי". וכך, כמעט שנתיים לאחר שהכנסת אישרה את ההסדר החדש, שמשמעותו היא שצעירים חרדים לא מחויבים להתגייס, קבעו שופטי העליון בצעד נדיר שיש לבטל התיקון לחוק ולחוקק חוק חדש תוך שנה.


  שמונה מתוך תשעת השופטים קבעו כי החוק נכשל במבחן המידתיות הראשון וקבעו שההסדר אינו מידתי ובלתי חוקתי. לכן, הוחלט ברוב דעות  להורות על ביטולו של החוק. הביטול, ייכנס לתוקף בעוד כשנה על מנת לאפשר לתלמידי הישיבות להערך להשלכות ביטול החוק.
  הנשיאה מרים נאור, כתבה את חוות הדעת המרכזית של שופטי הרוב, קבעה כי הסדר הגיוס החדש פוגע בשוויון בצורה עמוקה באופן המקים פגיעה בזכות החוקתית לכבוד האדם.הנשיאה נאור בחנה את ההוראות בין הסדר הגיוס לתכליותיו כשהיא שמה דגש על קידום השיוויון שהוא תכליתו המרכזית.
  תקציר...
 • כינוס שדולת עם, דת ומדינה בראשות חברי הכנסת עליזה לביא ואלעזר שטרן בנושא יחסי ישראל והתפוצות בסימן משבר היחסים ואחראיותה של ישראל לתיקון

  ביום שלישי ה-27.12.2016 ערכו חברי הכנסת עליזה לביא ואלעזר שטרן (יש עתיד) כינוס מיוחד של שדולת עם, דת ומדינה בראשות חברי הכנסת עליזה לביא ואלעזר שטרן בנושא יחסי ישראל והתפוצות בסימן משבר היחסים ואחראיותה של ישראל לתיקון. בשדולה נכחו אישים רבים מיהדות ארצות הברית, וכן אישים פוליטים רבים מקבוצות מגוונות הקשורות ביחסי ישראל והתפוצות בהם יו"ר הסוכנות, נתן שרנסקי, וחבר הכנסת לשעבר, הרב חיים אמסלם,
  תקציר...
 • חוק האפלייה במקוואות עבר בקריאה שניה ושלישית בכנסת

  בתום דיון ממושך ולאחר הסתייגויות רבות, מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק שירותי הדת היהודיים (תיקון מס' 21), התשע"ו-2016 של חבר הכנסת משה גפני וקבוצת חברי כנסת. בקריאה שלישית
  תמכו 41 והתנגדו 35.
  החוק החדש קובע כי מועצות דתיות רשאיות שלא לתת לגופים (כלומר בעיקר לבתי הדין של "גיור כהלכה", התנועה המסורתית והתנועה הרפורמית) להשתמש במקוואות.
  המקוואות בישראל הן שירות ציבורי, וזוהי הפעם הראשונה שהוגדרה בחוק אפליה גלויה ומופרשת כלפי התנועות הליברליות. לצד הפגיעה בעקרונות הדמוקרטיה (הרמיסה הבוטה של עקרון השויון, בתוספת עקיפת החלטת בג"צ) נזכיר כי על פי סקרים, כ- 7% מהיהודים בישראל מזהים עצמם כקשורים לתנועות המסורתית והרפורמית, וכי עיקר מניינה של יהדות התפוצות משתייך לזרמים אלה. ביחד עם קריסת מתווה הכותל, יש כאן מסר פוגעני ביותר כלפי יהדות התפוצות והיהדות הפלורליסטית בישראל.
  החוק נולד כתגובה לפסיקת בג"צ מפברואר השנה. בג"צ פסק בעתירה שהוגשה על ידי התנועה המסורתית לפני עשר שנים, וקבע כי השימוש במקוואות צריך להיות מותר לכל אזרח על פי עקרון השויון.
  יוזם החוק הוא ח"כ משה גפני מיהדות התורה, ומצטרפים אליו ח"כים ממפלגתו, מש"ס ומהבית היהודי. יוזמי החוק הסבירו כי מטרתו למנוע מ"כתות" לקיים טקסים במקוואות הטהרה.
  כשהחוק עלה לראשונה הוסכם כי לא יקודם ללא הסכמת כל סיעות הקואליציה, אך החוק חוקק בהליך בזק עוד בטרם יציאת הכנסת לפגרת הקיץ. בתחילה התנגדו לחוק נשים אורתודוקסיות (שיוצגו בעיקר ע"י חברות הכנסת שולי מועלם ורחל עזריה), אך ח"כ גפני הבהיר שהחוק מיועד למנוע את כניסת ה"גופים" כלשונו, ולא הטובלות.
  תחולתו של החוק תחל בעוד תשעה חודשים. במהלך תקופה זו אמורה הסוכנות היהודית לממן הקמה של 2-4 מקוואות לתנועה המסורתית ולתנועה הרפורמית. המדינה טרם באה בדברים עם הסוכנות היהודית ועם נציגי התנועות, ספק אם תשעה חודשים הם פרק זמן מספק להקמת מקוואות מופרדים אלה, ואף לא מובן מדוע הסוכנות צריכה להשתרבב פנימה כאפיק לפתרון האפליה הגלומה בחוק זה.
  תקציר...
 • ח"כ יעל כהן- פארן: "היעדר חופש בחירה בנישואין זו פגיעה אנושה בזכויות הפרט"


  את הדברים אמרה ח"כ כהן פארן בדיון השדולה להתחדשות יהודית שעסק ב'אלטרנטיבות לנישואין בישראל'. בדיון שיזמו ח"כ אלעזר שטרן וח"כ עליזה לביא נכחו ח"כ יעל גרמן, ח"כ קסניה סבטלובה, ח"כ חיים ילין, ח"כ כהן פארן וח"כ יעקב פרי.
  ח"כ אלעזר שטרן הוסיף במהלך דבריו כי "אנחנו חושבים שביהדות יש שלושה זרמים, ויש להם זכות קיום, ושהם חשובים למדינת ישראל." 
  תקציר...

לחצו כאן וכתבו לחיים ילין
מכון על משמר הכנסת יעביר לחברי וחברות כנסת פניות העוסקות בנושאי דת ומדינה.
לפנייה בנושאים אחרים, אנא צרו קשר עם הח"כ באמצעות אתר הכנסת, בכתובת:
http://main.knesset.gov.il/mk/current/Pages/default.aspx

שם מלא *
דוא"ל *
טלפון
הודעה *
תאריך לידה: 12/8/1958

מקום מגורים: קיבוץ נחל עוז, מועצה איזורית אשכול. 

השכלה:
15 שנות לימוד כלכלה וניהול.

תפקידים בכנסת:
הכנסת ה-20:
חבר בוועדת המדע והטכנולוגיה.
בוועדה משותפת של ועדת החוקה, חוק ומשפט, ועדת הפנים והגנת הסביבה וועדת המדע והטכנולוגיה לפי חוק אמצעי זיהוי ביומטריים.
חבר בוועדה המיוחדת לדיון בהצעת חוק להגברת התחרות ולצמצום הריכוזיות בשוק הבנקאות בישראל, התשע'ו-2016.
חבר בוועדת המשנה לנושא קידום טכנולוגיות לאנרגיה מתחדשת - פיקוח ומעקב אחר יישום החלטות ועידת פריז.

מצב משפחתי:
 נשוי+ 4

פעילות ציבורית ותפקידים נוספים:
ראש המועצה האזורית אשכול בין השנים 2007-2015.

התקשרות:
טלפון בכנסת:       02-6408791
טלפון נוסף:          02-6408513
דואר אלקטרוני:    haimj@knesset.gov.il
תנאי שימוש
עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר